Yüze Uygun Takı Seçimi | yehhu.NET

Yüze Uygun Takı Seçimi

Yüze Uygun Takı Seçimi

Contents

Yüze Uygun Takı Seçimi

Yüze Uygun Takı Seçimi, Aksesuar seçimi güzel ve şık giyimin önemli tamamlayıcısı olup özenle seçilmelidir. Yüz şeklini ve yüz ifadesini vurgulamak için yapılan makyaj ve kullanılan takı önemlidir. Sade bir elbise uygun bir takı ile birleştiğinde çarpıcı bir görünüm oluşturabilir. Hemen herkes kendine yakışan makyajı seçebilmekte fakat takı seçiminde hatalar yapılmaktadır. Takılacak takı yüz ifadesinin belirleyiciliğinde önemlidir. Yüze uygun takı seçimi yaparken yüz şeklinizin nasıl algılanmasını istiyorsanız buna uygun takılar kullanarak vurguyu arttırabilirsiniz. Yüzünüze uygun takı seçimi doğru yapıldığı ölçüde güzelliğiniz öne çıkacaktır. Doğru yüz şekline doğru takı kullanıldığında kıyafetle de bir bütün oluşturulmuş olunur.

Yüze Uygun Takı Seçimi
Yüze Uygun Takı Görsel

Takı seçimi yapılırken öncelikle yüz şeklinin iyi bilinmesi gerekir. Oval, yuvarlak, kare ve kalp yüz şeklinden hangisine sahip olduğunuzu belirlemeniztakı seçiminizi kolaylaştıracaktır. Yüzünüz yuvarlak ise asla yuvarlak, halka şeklinde küpeler seçmemelisiniz. Yuvarlak yüz için en uygun tasarım damla ve ince, uzun kesime sahip tasarımlardır.Küçük tasarımlı küpeler genellikle daha uygun olacaktır. Kolye seçiminde ise yine tek sallantı objesi olan uzun tasarım kolyeler ile yüze uygun takı seçimi yapılmış olacaktır. Kare bir yüz yapısına sahip iseniz sert ve erkeksi olan yüzünüzü daha yumuşak ve kadınsı hale getirebilmek için iç içe dairelerden oluşan, sallantılı, çiçek figürleri ile detaylandırılmış zarif yapıya sahip küpeler kullanmalısınız. Üçgen veya kalp yüz diye nitelendirilen yüz şeklinde çene sivri ve uzun göründüğünden bu durumu yumuşatmak için damla kesim tasarımlar doğru seçim olacaktır. Oval yüz yapısı en şanslı yüz şeklidir. Hemen hemen her türlü küpe ve kolye tasarımı bu yüzde ifadeyi yansıtabilecek özelliktedir.

Yüze uygun takı seçimi

yaparken küçük bir yüz yapısına sahip kişiler bu yıl çok moda olan iri küpeleri kullanmamalılar. Boynu kalın olanlar gösterişli kolyelerden uzak kalmalılar. Ayrıca tasma şeklinde ve kalın kolyeler kullanılmamalı. Bu tarz seçimler zaten kalın olan boynu daha da kalın gösterecek ve bu olumsuz etki yüze de yansıyacaktır. Gösterişli bir küpe ve kolye kombinasyonu yerine küpe ve bilezik kullanmalılar. İnce bir yüz yapısına sahip kişiler de ince uzun modellerden kaçınmalıdır.

 


Bir önceki yazımız olan Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir başlıklı makalemizde Güneş Gözlüğü ve Yüz Şekli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM