Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir | yehhu.NET

Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir

Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir

Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir

Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir, Güneş gözlüğü kullanımı gerek şık görünümü açısından, gerek göz sağlığı açısından eskiye oranla çok daha fazladır. Güneş gözlüğü seçimi ise en önemli noktalardan biridir. Gözlük alırken en çok zorlanılan şey ise yüze göre güneş gözlüğü seçimi. Pek çok kişi ya gözlük satan kişilere danışır ya da aldığı gözlüğün kendine yakışacağından emin olmadan satın alır. Ancak alacağınız güneş gözlüğünü kendiniz seçerek, yüzünüze en uygun güneş gözlüğünü satın alabilirsiniz. Güneş gözlüğü seçerken öncelikle, alacağınız gözlük yüz geometrinizle uyumlu olmalıdır. Ayrıca gözlük boyutları da yüzünüzün boyutlarıyla orantılı olmalıdır. İşte 5 adımda yüze göre güneş gözlüğü seçimi:

Yuvarlak Yüzler

Yuvarlak bir yüzünüz varsa yanak bölgeniz geniştir. Dolayısıyla alın ve çeneniz de yuvarlaktır. Bu tür bir yüze sahip olanlar, yüzlerini ince ve uzun gösterecek güneş gözlükleri seçmeleri gerekir. Bunun için geometrik şekilli, hafif köşeli çerçeveli gözlükler daha uygundur. Çok yuvarlak çerçeveli gözlükler seçilmemelidir. Kalın saplar yüzünüzü daha uzun göstereceğinden, kalınlık sapa sahip gözlükler seçmelisiniz.

Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Hangisidir
Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlüğü Görsel

Dikdörtgen Yüzler

Bu tür yüzler sert, düz ve uzundur. Bu yüzden bu uzunluğa uygun yapıda güneş gözlükleri seçilmelidir. Seçilen çerçevenin yukarıdan aşağı doğru bir uzunluğu olmalı ve yan kısımları daha basık, yuvarlak veya hafif üçgenimsi çerçeveler seçilmelidir.

Kare Yüzler

Bu yüzler geniş yapılıdırlar ve yüzle orantılı olarak çene ve alın da geniş olur. Kare yüzlerin bu orantılı yapısı, yüzü biraz uzun gösterecek gözlük kullanmaya teşvik eder. Seçilen çerçeve enine olmalıdır. Yani uzunluğu enine olan çerçeveler seçilmelidir. Ayrıca seçilen çerçevenin hafiften yuvarlak olması yüzün daha uzun bir görünüme kavuşması için önemlidir.

Oval Yüzler

En dengeli yüz şeklidir. Bu nedenle gözlük seçimi diğer yüz yapılarına göre daha kolaydır. Bu yüzlerde alın geniş, çene ise alından biraz daha dar olur. Bu yüz yapısında olanlar yüzlerinin genişliğinden biraz daha geniş, kelebek veya dikdörtgen şeklinde çerçeveler kullanmalılardır.

Üçgen Yüzler

Bu tür yüzler bir kalbi andırırlar. Bu yüzlerin alın ve yanak kısmı geniş, çene kısmı ise üst kısımdan daha dardır. Bu yüz yapısında olanlar, geniş alın ve dar çeneyi dengeleyecek bir çerçeve almalıdırlar. Bu tür yüzler için kenar sertliği yumuşatılmış adeta dik üçgeni andıran çerçeveler kullanmak, çerçevenin alt kısmının genişliği sayesinde yüzün üçgen yapısını dengeli bir hale sokar. Bu tür bir çerçeve alınmışsa ince sap tercih edilmelidir.

 


Bir önceki yazımız olan Kadınlara Çekici Gelen Ayrıntılar başlıklı makalemizde erkekler ve kadınlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM