Yeni Bir ilişkiye Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni Bir ilişkiye Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

yeni bir ilişkiye başlarken dikkat edilmesi gerekenler, yeni biriyle tanışacağım, yeni biriyle tanışırken dikkat edilmesi gerekenler, aşk

Yeni Bir İlişkiye Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her şeyin son hızda tüketildiği bir çağda yaşıyoruz. Kimi her akşam başka bir macera peşinde, kimi dünyanın bu hızlı temposundan sıkılmış bu yüzden de yalnızlığa sığınmış.

Her şeyin son hızda tüketildiği bir çağda yaşıyoruz. Kimi her akşam başka bir macera peşinde, kimi dünyanın bu hızlı temposundan sıkılmış bu yüzden de yalnızlığa sığınmış.  Çevremize bir bakalım. Sağlıklı, düzenli bir ilişki yaşayan kaç kişi var. Bir yanda maddi ve mesleki durumlar göz önünde tutularak yapılan evlilikler. Bir yanda şıp sevdi aşklarla yapılan evlilikler ya da birliktelikler.

Doğru bir ilişki için yapılması gerekenler çok ta karmaşık değil aslında. Yapmamız gereken yanlışta ısrar etmeden, kendimize doğru soruları sorarak bu sorulara dürüstçe cevaplar vermek. Vereceğimiz cevaplar doğru ilişkiyi bulmada en büyük yardımcımız olacaktır. Olmayacak kişilerle, baştan yürümeyeceği ilişkilere başlamak beyhude bir çaba olacaktır. Size yeterince değer vermeyen insanların peşinden koşmayın. Sizi isteyen insan bunu gösterecek ve gerekli fedakârlıkları yapacaktır. Sabırlı olun, bırakın zaman her şeyi göstersin.

yeni bir ilişkiİlişkiden beklentilerinizi belirleyin. Sizin beklentilerinizle uyumlu beklentileri olanları seçin;

İlişkinin düzenli yürümesi için temel şey iki tarafın da ne istediğini bilmesidir. Bir tarafın istediği şey diğer taraftan tamamen farklı ise bu ilişkinin yürümeyeceği baştan bellidir. Her şey çok güzel başlayabilir. Ancak ilişkiden beklentiler farklı ise ilişkinin zamanla bozulacağı kesindir. Kendinize ve partnerinizin ilişkiden ne istediklerinin aynı paralelde olması gerekir. Bir taraf sonu evlilikle bitecek gerçek bir ilişki istiyorken, diğer taraf geçici bir heves peşinde koşuyor olabilir. Ne istediğinizi belirlemek ve partnerinizi buna göre seçmek yeni bir ilişkiye başlarken kendinize ve partnerinize sormanız gereken ilk soru olmalıdır.

Karşınızdakinin gerçek kimliğini doğru analiz edin. Kendinizi de olduğunuz gibi gösterin.

İlişkilerde en çok duyduğumuz şikâyetlerden biri de “başta iyiydi ama sonradan çok değişti” şikâyetidir. İlişkinizde karşınızdaki kişinin gerçek kişiliğini analiz etmeye çalışın. Kendiniz hakkında olabildiğince açık olun. Bırakın karşınızdaki gerçek sizi görsün ve kararını buna göre versin. Sonradan pişman olmaktansa başlangıçta bitirmek daha doğru olacaktır.

Yeni bir sayfa açmadan yeni bir ilişkiye başlamayın. Aynısı karşı taraf için de geçerli.

Sizinle görüşürken aklı hala eski ilişkilerinde olanlardan uzak durun. İlişkilerin saman alevi gibi başladıktan 3 – 5 gün sonra sönmesinin bir nedeni de daha yeni ayrılmış, eski defterleri kafasında kapatamamış kişilerin kendilerine yeterli zamanı tanımadan yeni bir ilişkiye başlamasıdır.

İki kilit kelime; sevgi saygı;

Her şey mükemmel gözükse; hayattan ve ilişkiden beklentiler benzer olsa her iki taraf ta yeni bir ilişkiye hazır olsa da olmazsa olmaz sevgi ve saygıdır. Mantık olarak birbirinize mükemmel bir uyum gösteriyor olabilirsiniz. Ancak gönülde bir şeyler yoksa o ilişki doğru ilişki değildir. Mutlaka arıza gösterecektir.

Rahat olun, sıkmayın, ilişkiye aşırı bağımlı olmayın;

Yapılan en büyük hatalardan biri de budur. Karşınızdakini sıkmayın. Onun sizin haricinizde de bir hayatı olduğunu unutmayın. Her zaman birlikte olmanız ya da her dakika ne yaptığını öğrenmeyi istemeniz doğru değildir.

 


Bir önceki yazımız olan Hayalinizdeki Aşkı Bulmak için 5 Değerli İpucu başlıklı makalemizde hayalimdeki aşkı bulmak için, hayalinizdeki aşkı bulmak için ve hayalinizdeki aşkı bulmak için 5 ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16