Yaşam Tarzınızı Değiştirmek İçin 5 Yol | yehhu.NET

Yaşam Tarzınızı Değiştirmek İçin 5 Yol

Yaşam Tarzınızı Değiştirmek İçin 5 Yol

yaşam tarzım nasıl değişir, yaşamımı değiştirmek istiyorum, yaşam tarzımı değiştirebilirmiyim, yaşam tarzını değiştirmek, Yaşam Tarzınızı Değiştirmek Hakkında Tüm Herşey Yazımızda.

Yaşam Tarzınızı Değiştirmek İçin 5 Yol

Her gün aynı şeyleri yapıp rutin bir hayat yaşadığınızı hissediyor musunuz? Sabah kalk, işe git, çalış, akşam eve gel, televizyon izle, yat… Bu rutin içerisinde hayat tarzını değiştirmek istemekte haklısınız. Bunu yapabilmek için birkaç öneriyi sizlerle paylaşıyorum.

#1 Televizyonunuzu kapatın

Yoğun bir iş gününden sonra hepimiz biraz eğlenceyi hak ediyoruz. Fakat televizyon karşısında bir günde ne kadar zaman harcadığınızı hiç düşündünüz mü? Burada harcadığınız saatler daha eğlenceli ve verimli yapabileceğiniz aktiviteleri engellemektedir. Eğer bir tv bağımlısı iseniz ilk olarak bu bağımlılığınızdan kurtulup hayatınızda eğlenceli aktivitelere yer açın.

#2 Olumlu düşünün

Bunu söylemenin yapmaktan daha zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat olumlu düşünce hayatta sahip olabileceğiniz en kuvvetli motivasyon kaynağıdır. Bir gün boyunca kafanızdan ne kadar negatif düşünce geçtiğinin farkında mısınız? Gün boyu karşınıza gelen olaylara pozitif yaklaşmaya çalışarak hayat tarzınızda önemli bir değişiklik yapabilirsiniz.

Yaşam Tarzı#3 Birçok işi aynı anda yapmaya son verin

Yaşadığınız yoğun iş temposunda sınırlarınızı zorlayıp her zaman birçok işi aynı yapmaya çalışıyorsunuzdur. Karşınıza çıkan işlerin hepsiyle aynı anda ilgilenmeniz gerekebilir. Buda sizin performansınızı olumsuz etkileyecektir. Birçok işle aynı anda ilgilenmektense işlerle teker teker ilgilenip birini bitirince diğerine geçmeyi alışkanlık haline getirmeniz yaşam tarzınızı olumlu değiştirecektir.

#4 Yeni bir şeyler öğrenin

Yeni şeyler öğrenmek hem yaşam tarzınızı hem de hayat görüşünüzü değiştirmenize neden olabilir. Yeni bir hobi edinmek, kitap okumaya başlamak, yeni bir dil öğrenmek veya bir enstrüman çalmayı öğrenmek size pozitif enerji verecektir. Ayrıca yeni hobiler sayesinde yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

#5 Gezin

Farklı bir şehre geziye gitmek veya bulunduğunuz şehri tanımak size hayatınızı değiştirmek için eğlenceli bir yol sunabilir. Bu sayede yeni arkadaşlar edinebilir, farklı kültürler öğrenebilirsiniz. Bunun için ufak düşünüp bulunduğunuz şehirde bir restorana giderek başlayabilirsiniz. Hayatınızda gitmediğiniz yerleri görmek sizin için değişikliğin en baş yöntemi olacaktır.

 


Bir önceki yazımız olan Uykuya Hemen Dalabilmek İçin 6 Öneri başlıklı makalemizde çabuk uyumak için ne yapmalıyım, uykusuzluk problemi için ve uykuya çabuk dalmak için hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM