Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

Contents

Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir, Yağmur insanlar için oldukça önemli anlamlar taşıyan ancak sadece bir yağış olan etkendir. Yağmura dışarıdan bakıldığında tamamen hüzün ve mutsuzluk verir, yağmurun altında yürürken hele de yanınızda bir sevdiğiniz varken ise yağmur sizin için eğlence, sevgi, aşk veya romantik bir gün anlamına da gelebilmektedir. Yağmur böyle anlamlar taşırken bunun yanında insanların sağlığı açısından da oldukça değerli bir varlıktır.

Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir

Yaşamımız ve sağlığımız açısından olumlu etkileri olan yağmur güzelliği sağlayacak olan birçok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Yağmur buharlaşan su ile oluşmaktadır. Yağmur suyunun bu oluşumu da suyun için de mineral olmasını engellemektedir. Normal çeşmeden akan sular klorludur ve saçlarımıza da cildimize de zarar verir. Bu nedenle yağmur suyu kimyasal maddelerin tamamından arınmış sağlıklı bir sudur. Normal sulardaki kimyasallar hem saçımıza hem de cildimize yavaş yavaş da olsa zarar verir ve yıpranmasını sağlar ancak yağmur suyu hem saçımızın canlanmasını sağlar hem de cildimizin yapısının bozulmasını engeller.

Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir
Yağmur Suyunun Cilde Faydaları Görsel

Yağmur suyu bazen çok yararlı olabilir bazen de saçlarımıza zarar verebilir. Bu nedenle yağmurda ıslandıktan sonra saçlarınızı yıkamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Yağmur suları yerdeki suların buharlaşmasıyla oluşmaktadır. Ancak bu durum her zaman sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle ne olursa olsun yağmur suları çok sağlıklı değildir. Bu nedenle yağmurda ıslandıktan sonra kesinlikle saçlarınızı yıkamalı ve bakımınızı yapmalısınız.

Yağmur suyu ile saçımıza canlılık katabiliriz. Bu sayede saçlarımız yumuşak ve dolgun saçlar haline gelecektir. Ayrıca saçlarımız yağmur suyu ile daha da hızlı uzamaya başlayacaktır. Ancak hızlı uzaması ve canlılık kazanması için ıslandıktan sonra saçlarımızı öyle bırakmamalıyız ve kurutmalıyız. Aksi takdirde sinüzit hastalığına yakalanmamız kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Saçların yanında cildimize de yumuşaklık katar bu nedenle de yağmur suyunu vücudumuzun her yerine sürebiliriz. Cilt yapımıza bakmaksızın yüzümüzü ve ellerimizi sık sık yağmur suyu ile yıkamaya özen göstermelisiniz. Saçlarımızı yağmur suyuyla yıkadıktan sonra kurutmamız gerekirken cildimizi yıkadıktan sonra kurutmamız gerekmez aksine yüzümüzde kuruması cildimiz için daha yararlıdır. Son olarak yüzünüzdeki nem i almak için yumuşak bir havluyla kurutmanız mümkündür. Sonuçla su buharlaşacak ve kalan kalıntılar cildinize zarar verebilecek hale gelebilecek bu nedenle son katmanı almanız oldukça önemlidir.

 


Bir önceki yazımız olan Mutlu Birlikteliğin Olmasa Olmazları başlıklı makalemizde mutlu birliktelik, mutlu ilişki ve mutluluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16