Uykuya Hemen Dalabilmek İçin 6 Öneri | yehhu.NET

Uykuya Hemen Dalabilmek İçin 6 Öneri

Uykuya Hemen Dalabilmek İçin 6 Öneri

Uykuya Hemen Dalabilmek İçin, uyuyamıyorum ne yapmalıyım, uykusuzluk problemi için, uykuya çabuk dalmak için, çabuk uyumak için ne yapmalıyım,

Uykuya Hemen Dalabilmek İçin 6 Öneri

Birazdan okuyacağınız öneriler uykusuz geceleriniz de en büyük yardımcınız olabilir. Sizde yatağa yatıp tüm geceyi sağa sola dönerek geçirdiğiniz oluyor mu? Ben bu durum her başıma geldiğinde uyguladığım ve işe yaradığını gördüğüm önerilerimi sizlerle paylaşacağım. Uygulamanız durumunda bebek gibi uyumanız an meselesi..

Erken Uykuya Dalmak
Erken Uykuya Dalmak

#1 Hareketli Olun

Bütün gün hiçbir hareket yapmadan yatağa girerseniz uyuyamamanız doğaldır. Gün boyu yapacağınız aktiviteler sayesinde kendinizi yormanız en önemli kuraldır. Fitness salonuna gidip 2 saat çalışmak zorunda değilsiniz. Yarım saatlik bir yürüyüşte vücud da biriken enerjinin harcanmasına ve bu sayede rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

#2 Odanın ısısını düşürün

Sıcakta uyumak her zaman soğukta uyumaktan zordur. Çok sıcak günlerde yatmadan 10 dk önce klimanın ısısını en düşükte çalıştırarak odayı soğutun. Sonrasında yatağa girdiğinizde daha rahat uyuyacaksınızdır.

#3 Rahatlayın

İş hayatı günümüzde herkesin stres kaynağı. Tüm gün çalışıp verilen işleri bitirmeye çalışmak sizleri yeteri kadar geriyordur. Yatağa bu gerginlikle girmek uyumanızı gerçekten zorlaştıracaktır. Bir hobi edinip yatmadan önce uygulayın. Mesela kitap okuyun, meditasyon yapın, bir müzik aleti ile ilgilenin. Kafanızı dağıttığınız zaman uyumak o kadar kolaylaşacak ki..

#4 Kafein

Bazı besinleri yatmadan önce kesinlikle tüketmemeniz gerekmektedir. Kafein bu gruba en güzel örnektir. Yakın tanıdığım arkadaşlarımdan bazılarını kafein hiç etkilemezken bazılarını yatmadan saatler önce tükettiği kahve bile etkilemektedir. Bu nedenle bünyenizi tanıyıp kafeinden uzak durun.

#5 Işıkları kapayın

Unutmayın ki karanlık ortamlarda uyumak çok daha kolaydır. Gece lambası bile uykunuzu kaçırmaya yetebilir. Çoğu insan kapkaranlık bir odada uyumayı daha kolay bulmaktadır. Televizyon, telefon, bilgisayar gibi ışık kaynaklarını kapayın. Hatta perdeleri kapalı tutup varsa panjurları kapatın. Zifiri karanlık bir odada bebekler gibi uyuyacaksınızdır.

#6 Gerginlikten uzak durun

Yatmadan önce izleyeceğiniz bir korku filmi beklide tüm gece ayakta kalmanıza neden olabilir. Bu sebeple televizyonda daha sakinleştirici şeyler izleyip, gecenizi bir kitapla sonlandırın. Beyninizi dinlendirmek uyumanıza yardımcı olacaktır.

 


Bir önceki yazımız olan Güzel Fotoğraf Çekmek İçin 6 İpucu başlıklı makalemizde güzel fotoğraf çekebilmek için, güzel fotoğraf çekilmek için ne yapmalı ve güzel fotoğraf çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM