Unutkanlığa Karşı iyi Gelen Besinler

Unutkanlığa Karşı iyi Gelen Besinler

Unutkanlığa Karşı iyi Gelen Besinler, unutkanlığa iyi gelen yiyecekler, unutkanlığa iyi gelen şeyler, unutkanlığı geçiren yiyecekler, unutkanlık

Unutkanlığa Karşı iyi Gelen Besinler

Her yaştan birey günlük yaşamın getirdiği stres, acelecilik nedeni ile unutkanlık yaşayabilmektedir. Yanlış beslenme tercihleri de unutkanlıkta önemli rol oynamaktadır. Bilinçsiz yapılan diyette vücut için çok önemli olan, birçok besin maddesinin alınmaması nedeni ile unutkanlığa neden olmaktadır. Bu sorunla karşılaşmamak için günde en azından 2 litre kadar su tüketmeli ve belli besinlerin tüketilmesine özen göstermeliyiz.

Unutkanlığa İyi Gelen Besinler
Unutkanlığa İyi Gelen Besinler

Ceviz;

Her gün kahvaltıda ya da salatalar içinde yenecek 2 adet ceviz birçok probleminizi çözecektir. İçerdiği yağ asitleri sayesinde beyninizi besleyen ceviz, aynı zamanda potasyum, magnezyum gibi birçok faydalı besin maddesini bünyesinde barındırıyor.

Somon;

Haftada 2 kez yenecek somon unutkanlık sorununuzun geçmesini sağlar. Başta omega-3 olmak üzere birçok vitamin ve minarel yönünden zengin olan somon kilo kontrolünde de yardımcınızdır. Genelde balık, özelde ise somon somon sık sık tüketilmelidir.

Çavdar;

Unutkanlığı azaltan ve konsantrasyonu arttıran besinlerden biri de çavdardır. Yemeklerinizde tercih edeceğiniz bir iki dilim çavdar ekmeği faydalı olacaktır.

Yoğurt;

Bin bir derde deva mucize yiyecek yoğurt bolca tüketilmelidir. B12 yönünden çok zengin olan yoğurt günde 200ml kadar tüketilirse unutkanlığa da faydalığı olacaktır.

Muz;

Verdiği doygunluk hissi ile kilo kontrolünde yardımcı olduğu gibi sahip olduğu besin maddeleri ile de unutkanlığınızı azaltır ve konsantrasyon kaybınızı giderir. Ara öğünlerinizde tüketeceğiniz 1 adet muz çok faydalı olacaktır.

Yumurta;

Kuşkusuz sahip olduğumuz besin değeri en yüksek besin maddelerinden bir de yumurtadır. Her geçen sene yeni bir faydası ortaya konan yumurtayı bol bol taze olarak tüketebiliriz. Barındırdığı yüksek orandaki proteinler, vitaminler ve diğer besin maddeleri ile unutkanlığa azaltmada da etkilidir.

Çikolata;

En az yüzde 60 kakao içerikli bitter çikolata da unutkanlıktan kurtulmanız için yararlı olacaktır. Az miktarda yenecek bitter çikolata kilo kontrolünde de yardımcıdır.

Yulaf;

Unutkanlığı azaltmanızı sağlayacak bir diğer besin de yulaftır. Barındırdığı yüksek miktardaki B12 ve çinko minareli sayesinde beyin sağlığımızı güçlendirir. Ayrıca yokluk hissini arttırıcı etkisi vardır. Ekmek yerine öğünlerinizde az miktar yulaf ezmesini yoğurt ve süt ile tüketebilirsiniz.

Havuç;

Mevsiminde yenecek havuç çok faydalıdır. A vitamini açısından çok zengin olan havuç sayesinde konsantrasyonunuzu artırabilir ve unutkanlığınızı azaltabilirsiniz. Ayrıca havuç göz sağlığı açısından da oldukça faydalıdır.

Semizotu;

Çok faydalı bitkilerden biridir. Omega-3 yönünden çok zengindir. Omega-3’ün en çok bulunduğu bitkisel kaynaklardan biridir. Beyin sağlığınızı güçlendirir. Yemeklerde ve salatalarda bolca kullanabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımında Solaryum Etkisi | Solaryum Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımında solaryum etkisi, cilt bakımında solaryum ne işe yarar ve solaryum ile cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM