Tatil Valizinizi Hazırlamak İçin 7 Öneri | yehhu.NET

Tatil Valizinizi Hazırlamak İçin 7 Öneri

Tatil Valizinizi Hazırlamak İçin 7 Öneri

Tatil Valizinizi Hazırlamak İçin, tatil için hazırlık, tatil için öneriler, tatile gitmek için valiz hazırlığı, tatil valizi, hazırlıkları için önerilerimizi okumalısınız

Tatil Valizinizi Hazırlamak İçin 7 Öneri

Tatilde yanınıza almanız gereken şeylere tecrübe ile daha rahat karar verebilirsiniz. Tatil sırasında tüm dolabınıza ihtiyacınız olacağını düşünseniz de aslında birkaç parça eşya ile de tatilde renkli ve istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Kendi tecrübelerim ile kesinleşen önerilerime aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tatil İçin Hazırlık
Tatil İçin Hazırlık

#1 Gideceğiniz Yerle İlgili Araştırma Yapın;

Yapacağınız tatil planı için ön önemli ayrıntılar araştırmalarda gizlidir. Hava durumu veya mevsimin özelliklerini göz önüne alın. Yaşadığınız yerde hava yağmurlu ve soğuk iken tatile gittiğiniz yer 40 derece olabilir. Bu yüzden internetten yapacağınız bir hava durumu araştırması sizin gereksiz yüklerden kurtarabilir.

#2 Tatilde Yapacağınız Aktiviteleri Önceden Düşünün;

Tatile için seçtiğiniz yerde yapabileceğiniz aktivitelerin listesini önceden temin edin. Eğer mağara gezisi yapacaksanız hava ne kadar sıcak olursa olsun içerisi soğuk olacaktır. Veya yemeğe lüks bir restorana gidecekseniz ona göre yanınıza kıyafet almayı ihmal etmeyin.

#3 Valizinizde Temel Eşyalara Daha Çok Yer Ayırın;

Unutmayın ki valizinizde çok yer yok. Bu nedenle tatilin genelinde giyeceğiniz şort, tişört, jean tarzı kıyafetlere daha çok yer ayırın. Bir gece giyme ihtimaliniz olan elbiselerden valizinize 5 farklı çeşit koyma lüksünüz maalesef yok.

#4 Bir Renk Veya Tema Seçin;

Tatilde gittiğiniz yere göre bir renk veya tema seçmek sizin için valiz hazırlamanızı kolaylaştırabilir. Eğer canlı bir yaz mekanı seçtiyseniz ona göre renkli kıyafetler almak tercihlerinizi hızlandıracaktır. Gereksiz model ve renk kıyafetlerinizi bir kenara itebilirsiniz.

#5 Ayakkabılarınızı Akıllıca Seçin;

Ayakkabılar çok yer kaplayacaktır. Bu nedenle minimum sayıda ayakkabı tercih etmeye özen gösterin. Bu sırada yanınıza aldığınız kıyafetlerin çeşitliliği sizi zorlayacaktır. Valiz hazırlarken yanınıza alacağınız ayakkabıları önce seçip kıyafetleri onlara göre karar vermek işinizi kolaylaştırabilir.

#6 Aksesuarlar İle Tarzınızı Renklendirin;

Yanınıza onlarca kıyafet alamıyor olabilirsiniz fakat farklı aksesuarlar alıp tarzınızı yansıtabilirsiniz. Şanslısınız bu aksesuarlar çok yer kaplamıyor. Bu nedenle valizinizdeki boşlukları aksesuarlarınızla doldurabilirsiniz.

#7 Kullanmayacağınız Kıyafetleri Yanınıza Almayın;

Tatilde hepimiz yanımızda sayısız alternatif kıyafetimiz olsun isteriz. Fakat her bir kıyafet valiz sayımızı arttırabilir. Yanınıza ihtiyacınız olmayacak elbiseler alacağınıza gerek duyacağınız kıyafetler almanız tatil boyunca sizi daha mutlu edecektir.

 


Bir önceki yazımız olan 2017 Sonbahar Kış Çanta Modelleri başlıklı makalemizde 2017 çanta modelleri, 2017 sonbahar çanta ve 2017 Sonbahar Kış Çanta Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM