Taş Devri Diyeti | Taş Devri Diyeti Nasıl Yapılır

Taş Devri Diyeti | Taş Devri Diyeti Nasıl Yapılır

taş devri diyeti, taş devri diyeti nasıl yapılır, taş devri diyeti ne işe yarar, taş devri diyeti kaç kilo verdirir, taş devri diyeti faydaları

Taş Devri Diyeti

Şimdi çok çok eski çağlardan biri olan taş devrinde yaşadığınızı düşünün. Taş devrinde yaşıyor olsaydık ne yer ne içerdik? O devirde şimdiki gibi paketlenmiş hazır gıdalar ve yüksek oranda katkı maddesi içeren fabrika üretimi besinler olmadığı için yediğimiz içtiğimiz her şey el yapımı ve doğal olacaktı. Hayvan avlayarak et ihtiyacımızı karşılayacak çevremizdeki bitkilerden toplayarak onlardan da gıdamızı alacak ve meyve ağaçlarından doğal ve ilaçlanmamış meyvelerimizi toplayarak en doğal ve faydalı şekli ile vücudumuza alacaktık. Ve tüm bu besin gruplarına ulaşmak için gün boyunca hareket ve aktivite halinde olacak ve bir yandan da sürekli kalori yakmaya devam edecektik. İşte o standartlara uygun bir beslenme stili ile geliştirilen ve her geçen gün uygulayıcısı artan taş devri diyeti adıyla yaygınlaşan bir diyet programını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Taş devri diyetini uygulama prensiplerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 

  • Taş Devri DiyetiÖncelikle mutfağınızdan ve hayatınızdan işlemden geçmiş besinleri çıkararak ilk adımı atabilirsiniz. Şöyle düşünün atalarımızın hayatında o devirde hiçbir işlenmiş gıdaya yer yoktu. İşte bu diyeti daha doğrusu beslenme tarzını benimsemek ve hayatımızda uygulamaya geçirmek istiyorsak bizim de hayatımızda işlenmiş gıdalara hazır paketli ürünlere yer olmamalıdır.
  • Şimdide besinleri tüketme şekline değinelim. Örneğin sebzelerin mümkünse tamamını çiğ şekilde tüketmeye özen gösterin. Pişirilmesi gereken bir sebze ise kızartmak yerine su da haşlayarak tüketmeyi tercih edin. Et tüketirken de dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta eti yarı pişmiş olarak tüketmeniz gerektiğidir. Tamamen pişirilmiş neredeyse kararmaya kömürleşmeye başlamış et ve et ürünleri size fayda yerine zarar verecektir.
  • Ekmek başta olmak üzere tüm hamur işi ve unlu gıdaları da hayatınızdan çıkarmaya kendinizi alıştırın. Kekler çörekler börekler yerini doğal sebze ve meyvelere bırakacak.
  • Süt tüketimi önemli ancak marketteki hazır paketlenmiş pastörize sütler değil. Doğal köy sütü tüketmelisiniz.
  • Zeytinyağı ve ceviz tüketimine önem vermelisiniz. Doğal ve besleyici gıdalardır.
  • Son olarak dikkat etmeniz gereken nokta sadece acıktıkça yiyin sık sık yemek yemek zararlıdır. Ve tüm asitli içeceklerden hazır paketli meyve sularından uzak durmalısınız.

İşte bu noktalara dikkat ederek besinleri yukarıda anlattığımız şekilde tüketerek ve sadece açlık hissettiğinizde yemek yiyerek istediğiniz sonuçlara ve sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan 15 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet başlıklı makalemizde 10 günde 15 kilo vermek, 10 kilo verdiren diyet ve 15 günde 10 kilo verdiren diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM