Su Diyeti ile Zayıflama | yehhu.NET

Su Diyeti ile Zayıflama

Su Diyeti ile Zayıflama

Su diyeti nedir, Su diyeti, Su diyeti ile zayıflama, Su içerek zayıflanırmı, su içmek zayıflatırmı

Su Diyeti ile Zayıflama

Su diyeti sabır gerektiren ve devamında istikrar gerektiren bir diyettir. Günde en az 3 en fazla 5lt su içme şeklinde bu diyeti uygulayabilirsiniz. Bir dip not olarak da şunu eklemeliyim ki suyun faydası kadar fazlasının da böbreklerimiz için zararlı olabileceğini düşünerek su oranını yeteri kadar tutmakta fayda var. Üzgünüm ama o klasik lafı edemeyeceğim her şeyi yiyerek zayıflayın. Yada sadece su ile yemeklerinize dikkat etmeden zayıflayabilirsiniz gibi diyenin kendisinin bile inanmadığı klişe laflardan bahsediyorum.Bu cümlemden anlaşılacağı üzere yemeye içmeye dikkat etmek lazım.Burada kendi yaptığım değil babamın yaptığı bir diyetten bahsedeceğim.

Babam normalde asla diyet yapmaz ama iş sağlık konusuna gelince mecburen yapmak zorunda kaldı.Damar tıkanıklığından dolayı anjiyo olmuştu ve doktor hala daha açılmayan damarının olduğunu,bir kaç ay sonra yine bu ameliyatın gerçekleşmesi gerektiğini,bu tedavinin istenilen sonucu vermesi içinde tedaviye yardım amaçlı biraz kilo vermesini söylemiş. Babam bunun üzerine diyet yapmaya karar verdi.İşe öncelikle hayatından ekmeği çıkararak başladı.Emin olun bu babam için çok zor oldu.Çünkü makarnanın,bulgur pilavının yanında bile ekmek yiyen birisi gerisini siz düşünün artık.Diyet herkesin bildiği gibi kafada biten birşey tam anlamıyla karar vermeden pazartesi başlanan diyetler sizinde tahmin edeceğiniz gibi salı oda olmazsa çarşamba günü bitiveriyor.Üstelik ne bir doktor diyeti nede gazetelerin,dergilerin,internetin küçük köşe yazılarında şok diyet diyerek dikkat çekmeye çalıştığı herhangi bir listeye uyarak değil tamamen kendi çabalarıyla 1 ayda 14 kilo verdi.Üstündün 6ay geçti ve hala babam kilo almadı.Bu arada yemesine,içmesine dikkat etmeye de devam etti.Her neyse diyetin detaylarına gelelim.Maddeler halinde size diyet detaylarını anlatmaya çalışacağım.

Su Diyeti
Su Diyeti

1.ÖĞÜN SAYISINI ÇOĞALTMAK:

Burada önemli olan açlıktan kan şekerinizin düşmesini önlemek. Çünkü aç kalan bünyenin kan şekeri düşer.Tam anlamıyla acıkmadan yendiğinde 1 dilim ekmekle doyacakken kan şekerimiz düştüğünde koca bir ekmeye hiç görmemiş gibi saldırmamak için öğün sayımızı arttırmalıyız.

2.HER ÖĞÜN BİR DİLİM EKMEK:

Bu bir dilim lafını hep duyarız ama maşallah ülkemizde bir sürü yemek ve ekmek kültürü olduğundan bu bir dilimin ebat olarak ne kadar olduğunu bilemeyiz. Ekmeğin türü önemli değil en nihayetinde besin değeri çok düşük olsa da fazlaca yendiğinde kilo aldıran diyet ekmekleri de var benim babam 1 yaşındaki bir bebeğin eli kadar büyüklükte 1 dilim ekmek yiyordu.

3.EN SEVDİĞİNİZ YİYECEKLER OLSA BİLE KENDİNİZE DUR DEYİN:

Benim diyete başlayamamamdaki en büyük etken sevdiğim yemekleri görünce dayanamayıp sofraya oturmam.Hem de sofradan kalkalı 5 dakika olsa bile.Ama babam ne yemek olursa olsun haddinden fazla yemedi.Bazen biraz fazla acıktığını hissettiğini fakat böyle durumlarda yemekleri ekmeksiz kaşıkladığını söylüyor.Ki ben birçoğuna şahit oldu. Eee bunun neresinde su ve neresinde diyet var diye sorduğunuzu duyar gibiyim.Geldik en önemli noktaya babam günde tam 4litre su içiyordu.4litreyi nerden mi biliyorum eve aldığı su şişelerinin litre kapasitesinden.her gün 1 şişe alır ve onu bitirirdi bize de ne kadar su içtiğimi bilmiyorum siz ayrı bir şişeden için derdi. O yüzden biz başka şişelerden su içerdik.

SONUÇ:

Babam bir ayın sonunda doktora anjiyo olmak için gitti ve Doktor aynen şunu söylemiş tedavinin en büyük aşamalarından biri kilo vermektir fakat sen fazlasıyla kilo vermişşin ve bütün tahlil sonuçların bizim beklediğimizin çok çok üstünde,bir doktorun bile başarmakta zorlanacağı tedaviyi sen kilo vererek yapmışsın.Anjiyo olmana gerek yok babamda bizde rahat bir nefes aldık fakat yazımın başlarında da belirttiğim gibi babam hala daha diyet yapmaya devam ediyor.Kilosu sabit yerinde sayıyor. Ne diyelim SAĞLIK BAHANE KİLO ŞAHANE:) Darısı bizlere,kilo verme konusunda muvaffak olmanız dileği ile mutlu diyetler.


Bir önceki yazımız olan Daha Bilinçli Beslenelim | Beslenme Alışkanlıklarımız başlıklı makalemizde beslenme alışkanlıklarımız, beslenme düzeni ve bilinçli beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM