Sosyal Medya Aile ilişkilerini Nasıl Etkiliyor?

Sosyal Medya Aile ilişkilerini Nasıl Etkiliyor?

sosyal medya ve aile, sosyal medya aile ilişkilerini nasıl etkiliyor, sosyal medyanın aileye zararları, sosyal medyanın zararları

Sosyal Medya Aile İlişkilerini Nasıl Etkiliyor?

Sosyal medya hesaplarını neredeyse günümüzde kullanmıyorum diyecek kişi yoktur. Hatta çoğu kişi çifter çifter hesap açıyor nedense.

Sosyal medya hesaplarını neredeyse günümüzde kullanmıyorum diyecek kişi yoktur. Hatta çoğu kişi çifter çifter hesap açıyor nedense. Yani hayatımızda sosyal medya çok büyük bir yer işgal ediyor. Tabi bu durum özel ilişkilerimizi ve aile ilişkilerini de çok olumsuz etkileyebiliyor. Bazen sosyal medya hesapları aracılı ile hayatınızın aşkıyla tanışmanız ve birlikte bir hayat kurmuş olmanız gerçekleşmiş olabilir. Ki günümüzde her geçen gün sosyal medya üzerinden tanışarak evlenen çiftlerin sayısı artış göstermektedir. Ama sosyal medya hesapları yüzünden biten evlilik, boşanan çift sayısı da her geçen gün daha fazla oranda artıyor. Sosyal medya hesapları ile aşırı derecede vakit geçiren beyler ve bayanlar hem birbirlerini hem aile ilişkilerini hem de çocuklarını ihmal ediyor ve bu her geçen gün farklı ve zorlu tartışmalara neden oluyor.

sosyal medya ve aileYüz yüze iletişim, eşler arasında sohbet ve konuşma birlikte vakit geçirme, birbirine zaman ayırma süreleri azalarak evliliklerin son noktalarına geliniyor. Eşlerini internet üzerinden tanıştı kişilerle günü birlik hevesleri yüzünden aldatan ve bunun sonunda pişman dahi olsa evliliğini kaybeden bireylere maalesef her geçen gün daha sık rastlanıyor. Tamam, sosyal medya zararlı uzak durun evinize sokmayın demiyoruz. Önemli olan ayarında kullanmaktır.

Eşini evini çocuklarını ihmal etmeden makul saatler de sosyal medya da zaman geçirmeye kafanızı dağıtmaya tabi ki hakkınız var. Bur da dikkat etmeniz gereken şey o bilgisayarın başındayken şunu düşünün eşinizin size yapmasını istemediği şeyleri siz de o an yapmamaya dikkat edin ve aynı şeylerin eşiniz tarafından yapıldığını düşünerek duygudaşlık kurun. Böylece hata yapma ihtimaliniz bir tık daha düşecektir. Aileniz ile ilgilendikten sonra kendinize ayırdığınız vakti sosyal medya saati olarak ayırabilirsiniz. Böylece hem sizin hoşunuza giden bir etkinlikten vazgeçmemiş hem de eşinizi ve çocuklarınızı ihmal etmemiş olursunuz.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Güzelliği Nedir | Cilt Güzelliği İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16