Soğan Suyuyla Gelen Sağlık ve Güzellik | yehhu.NET

Soğan Suyuyla Gelen Sağlık ve Güzellik

Soğan Suyuyla Gelen Sağlık ve Güzellik

Contents

Soğan Suyuyla Gelen Sağlık, Soğan suyu faydaları, soğan suyu güzelleştirirmi, soğan suyu ne işe yarar, soğan suyu faydaları hakkında bilgiler için detaylar yazımızda

Soğan Suyuyla Gelen Sağlık ve Güzellik

Kırk yıl düşünsem soğan hakkında makale yazacağım aklıma gelmezdi.Evet evet şu bizim bildiğimiz soğan meğer ne kadar faydalı bir yiyecekmiş.

Soğan suyunun içerdiği antibiyotik sayesinde çocuklarınız daha sağlıklı olacak,daha az hastalanacaklar yada ilaçsız bir şekilde kısa sürede iyileşecekler,hastalıkları hafif bir şekilde atlatacaklardır.Bu yüzden çocuklarımıza soğanı küçük yaşta sevdirmeye çalışalım.Yurt dışındaki bazı ailelerin çocuklarının ellerine oynarlarken elma,armut gibi meyveler yerine soğan soyup verdiklerini biliyor muydunuz?Uzmanlar,beslenme şeklimizi 21,ağzımıza güzel gelmeyen tatları ise 14 gün içinde daha lezzetli hale getirebileceğimizi söylüyorlar. E vardır bi bildikleri diyerek eğer çocuğunuz soğanı sevmiyorsa onu yavaş yavaş alıştırabilirsiniz. salatanıza yada onun yerine yemeklerin içine çiğ halde yada az kavrulmuş şekilde koyabilirsiniz

Soğan Suyuyla Gelen Güzellik
Soğan Suyuyla Gelen Güzellik

Soğan suyu cilt bakımı için de kullanılır;

Cildimizdeki inatçı sivilceler üzerine suyunu sürüp sivilcedeki iltihabı kurutup sivilcenin kısa sürede kuruyup,yok olmasını sağlayabiliriz.

Soğan suyu kürünü ise 15 gün uygulayarak zayıflayabiliriz. Nasıl mı bir baş soğanı kırmızı olmayacak tabi bildiğimiz turuncu renkteki kuru soğanı iki bardak suyun içine bir kaç dilim bölerek koyun bir taşım kaynatın ve soğumadan içilebilecek kadar ılık hale gelince(mümkünse çay sıcaklığında olsun)bu şekilde sabah ve akşamları yemeklerden önce içebilirsiniz. Bir tencereye doldurup bir tencere suyu kaynatıp içerim diye düşünüp kolaya kaçmayın sakın.Faydasını kısa sürede görmek istiyorsanız her defasında tazeleyerek içmeniz gerekir.

Bu kür tam 15 gün uygulanmalıdır ne eksik ne fazla çünkü vücuttaki fazla suyu ödemi İdrar yoluyla dışa atıldığından bir süre sonra vücuda gerekli olan kendi suyumuzu da dışarı attırarak vücudumuzun susuz:dolayısıyla halsiz kalmasına sebep olur.Aman tadı çok kötü içemem vs diye düşünüyor olabilirsiniz.Ne kadar kötü olabilir ki, Eğer ucunda zayıflamak varsa değmez mi katlanmaya.Bu arada ben denedim çokta faydasını gördüm.

Kadın hastalıkları içinde tıbbi tedavinin yanı sıra destekleyici bir kürdür eğer 15 gün bu kürü uygularsanız vücudunuzdaki iltihabı idrar ve akıntı yoluyla kısa bir sürede atabilirsiniz.Adet düzensizliğiniz varsa düzene girer.Eğer adet görmüyorsanız kısa sürede adet görmenizi sağlar.fakat bu 15 günlük süre sonunda 15 günlük incir kurusu kürünüde uygulamanız gerekmektedir.Yine aynı şekilde kaynamış iki bardaklık suya birkaç kuru incir(2-3 adet) koyup bir taşım kaynatın sabah akşam aç tok fark etmez içmelisiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Havuç Badem ve Elma Sirkesi Maskesi başlıklı makalemizde badem maskesi, elma sirkesi maskesi ve hasarlı ciltlere havuç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM