Sivilce izleri | Sivilce izleri Nasıl Giderilir

Sivilce izleri | Sivilce izleri Nasıl Giderilir

sivilce izleri nasıl giderilir, sivilce izleri geçer mi, sivilce izleri, sivilce izleri krem ile geçermi, sivilce izleri ameliyat ile geçermi

Sivilce izleri | Sivilce izleri Nasıl Giderilir

Sivilceler ve sivilce izleri kadın ya da erkek herkesin ortak sorunu olmayı sürdürüyor. Sivilce izleri de en az sivilceler kadar rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor Pek çok insan hayatının belirli bir döneminde de olsa sivilcelerden şikayet ettiği ve sivilce izlerinden nasıl kurtulurum sorusunun cevabını aradığı bilinmektedir. Sivilce problemi yaşıyor ve sivilce izlerinden kurtulma yollarını arıyorsanız yazımızı sonuna kadar dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

Öncelikle sivilce izlerinin nasıl oluştuğunu mercek alalım. Sivilce izlerinin meydana gelmesine neden olan birçok faktör bulunmaktadır. En çok yapılan hata sivilcelerin elle sıkılıp patlatılmasıdır. Bu uygulama sivilce izlerinin oluşmasına sebep olmaktadır. Beyaz tenli insanlarda sivilce izleri çok daha net şekilde görülmektedir. Bu yüzden teni beyaz olanlar sivilce izlerinden çok daha fazla şikayet etmektedir. Kanlı sivilcelerde sivilce izinin kalacağının adeta habercisidir. Kanlı sivilcelerin çok büyük bir kısmı sivilce izi bırakmaktadır. Cilt yapısına göre sivilce oranı farklılık göstermektedir. Yağlı bir cilde sahip olan insanlarda akne oluşumu çok daha fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı yağlı cildi olanların cilt bakımlarına ayrı bir özen göstermeleri gerekmektedir.  Sivilceler iyileşmeden sivilceleri elleyip sıkmaya çalışılması sivilce izlerine adeta davetiye çıkarmaktadır. Sivilceleri ile oynayan insanlar ciddi sivilce izleri ile karşı karşıya kaldığı kesinlikle unutulmamalıdır.

Beyaz tenli insanlar sivilce izleri çok belirgindir. Koyu bir cilde sahip olanlarda ise sivilce izleri daha az dikkat çekmektedir. Sivilce izlerinden kurtulmanın en kolay yolu ise sivilce oluşumunun önüne geçmektir. Sivilceye neden olan faktörler belirlenip sorunlar ortadan kaldırılırsa sivilce izi olma ihtimalide sıfıra indirilmiş olur. Cilt sorunları içinde önemli bir pay sahibi olan sivilceler ve sivilce izleri ile doğru cilt bakımı yapılarak mücadele edilebilmektedir.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Yağlı ciltlerde ve hormon düzensizliği yaşayan kişilerde sivilce sorunu çok sık görülmektedir. Cilt gözeneklerinde meydana gelen tıkanıklıklar zamanla sivilceye dönüşmektedir. Sivilce oluşmasının en önemli sebebi ciltte oluşan bu tıkanıklıklardır diyebiliriz. Cildinize doğru şekilde yaklaşır ve cilt sağlığınızı koruma adına gereken adımları atarsanız cildinizde bulunan gözeneklerin kapanmasını önleyebilirsiniz. Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçebilir ve çok daha az sivilce çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sivilcelere karşı kullanıla çok sayıda sivilce maskesi ve kozmetik ürünler bulunmaktadır. Özellikle evde cilt bakımı yapmak isteyenler sivilce maskelerinden yararlanmayı tercik etmektedir. Sizde evinizde hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri ile sivilcelerle savaşabilirsiniz.

Sivilce tedavisinde doğru şekilde beslenmekte önemlidir. Sivilce çıkmasına neden olan sağlıksız gıdalardan uzak durmak bile sivilcelerin hızlı şekilde azalmasını sağlayacaktır. Sivilceler için yüz maskesi kullanırken yanlış gıdaları tüketmekten de kaçınırsanız sivilcelere karşı bir adım öne geçme şansını da elde etmiş olursunuz. Cilt sorunlarından olan sivilcelerin kaynağı her ne olursa olsun bu durumu değiştirmenin sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız. Cilt bakımınızı düzenli olarak yapar ve cildinizi temizleyip nem dengesini korursanız sivilce sorununuzun hızla azaldığını görebilirsiniz. Su tüketimine de gereken özeni göstermeniz gerekmektedir. Çünkü su içmek sivilcelere karşı koruma sağlamaktadır.

Sivilce İzlerine İyi Gelen Bitkiler

Sabun Otu İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce lekelerine karşı etkili bir bitkidir. İsmi fazla bilinmeyen bu bitki sayesinde sizde sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Sabun otu kökünü kaynatıp demledikten sonra ılımasını bekleyin. Ilımasının ardından elde ettiğiniz suyu iz olan bölgelere sürün.

Sinir Otu İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce lekelerinin tedavisinde kullanılan sinir otu etkileriyle kullanıcılarını memnun etmektedir. Bir havana sinir otu yapraklarını koyup suyunu çıkarana kadar iyice ezmelisiniz. Cildinize elde etmiş olduğunuz suyla güzelce kompres yapmalısınız. Yarım saat bekleyip ardından suyla cildinizi temizleyebilirsiniz.

Marul İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Leke sorununu çözmesi ile ünlenmiştir. Sivilce izleri için ne yapabilirim diyenlerin vazgeçilmezi olmuştur. 3 bardak suyun içerisine küçük parçalar halinde 25 gram marul ekledikten sonra kaynatmalısınız. Demini almasının ardından süzmeli ve elde ettiğiniz karışımla cildinizi silmelisiniz. Sabahları ve akşamları düzenli kullanmanız halinde harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çiğ Patates İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce lekelerinin giderilmesinde çiğ patates çok başarılıdır. Bir patatesin kabuğunu soyup yuvarlar olacak şekilde dilimleyin. Dilimledikten sonra güzelce yıkayın. Hazırladığınız dilimlerden birini alın ve yüzünüzü dairesel şekilde ovalamaya başlayın. Kullandığınız patates dilimi kuruyunca başka bir dilim alıp bu işleme devam edin. Yaklaşık 10 ila 15 dakika kadar ovalamayı sürdürün. 5 dakika bekledikten sonra ılık su kullanıp cildinizi yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak haftanın 3-4 günü yapmanız halinde birkaç ay içerisinde mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çiğ Domates İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Domates cilt rengini açan bir özelliğe sahiptir. Cilt lekelerinin yok edilmesinde çok büyük yararları bulunmaktadır. Olgun bir domatesi dilimleyip lapa haline getirmeli ve elde ettiğiniz bu lapayı yüzünüze sürmelisiniz. Sürdükten sonra 15 dakika beklemeli ve sonrasında yüzünüzü yıkayıp temizlemelisiniz. Bir ya da iki hafta boyunca her gün bu işlemi yapabilirsiniz.

Ceviz Yaprakları İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Bir bardak suda 1 avuç ceviz yaprağını kaynatmalı ve demlenmeye bırakmalısınız. Demlendikten sonra elde ettiğiniz suyu cildinize uygulayabilirsiniz. Suyun cildinize etki edebilmesi için yarım saat cildinizde kalması gerekmektedir. Sonrasında soğuk su kullanıp cildinizi yıkamalısınız. Sivilce izlerine karşı etkili bir yöntem arayanlar bu uygulamayı muhakkak denemelidir.

Maydanoz İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Ciltteki toksinlerin azaltılmasını sağlayan maydanoz sivilce lekelerinin iyileştirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Maydanozları kaynattığınız 1 litre suyun içine eklemelisiniz. Demlenmesini bekledikten sonra maydanozları lapa haline gelene kadar ezmeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Bu sürenin sonunda su kullanıp cildinizi karşımdan arındırın. Bu tarifi 3 günde 1 kullanabilir ve sivilce lekeleriniz ile savaşabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Yüz Maskeleri

Çeşitli nedenlerden ötürü ciltte oluşan sivilce izleri geçirmek için yüz maskesi kullanan çok sayıda insan vardır. Cilt maskelerinin etkileriyle sizde sivilce izlerinden kurtulmayı başarabilirsiniz. Sivilce izleri için kullanılan maske tariflerini sizler için mercek altına aldık.

sivilce izleriSivilce İzleri İçin Toz Şeker Maskesi

Peeling etkisi yapan şeker maskesi sivilce izleri için kullanılan bir cilt bakım maskesidir. Hafi nemli toz şekerle yapılan bu uygulama sayesinde sivilce izlerinizle mücadele edebilirsiniz. Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra nemli toz şekeri yüzünüze masaj yaparak sürmelisiniz. Şeker maskesinin etkilerini kısa süre içinde sizde fark edeceksiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Yüz maskeleri sıklıkla kullanılan elma sirkesinin cilde pek çok yararı bulunmaktadır. Elma sirkesi cildimizin gereksinim duyduğu vitaminleri sağlamaktadır. Sivilce lekelerinin kapanmasını isteyenler gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla ciltlerine elma sirkesi sürebilirler. Masaj yaprak uygulanması halinde elma sirkesi sivilce lekelerinin kapanmasına yardım edecektir. Elma sirkesini sürmeden önce aynı oranda su ile inceltmeyi unutmamalısınız. Yarım saat bekledikten sonra elma sirkesinin cildinizden çıkarmalısınız. Cildinizi nemlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Elma sirkesinin içeriğinde A, C, E, P, B2 ve B6 gibi vitaminler yer almaktadır. Bu vitaminler cilt hücrelerinin onarılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Elma sirkesi lekesiz ve yumuşak bir cilde sahip olunmasının önünü açmaktadır.

Sivilce Lekeleri İçin Bal

Doğal bal cilde kaybettiği sıvıyı geri kazandırmaktadır. Sizde cildinize destek olmak için yüzünüze bal sürebilir ve biraz beklettikten sonra cildinizden yıkayıp çıkarabilirsiniz. Sivilce izlerinin giderilmesinde bal önemli bir rol oynamaktadır. Cildi nemlendirmekte ve cilt kızarıklarının kaybolmasını sağlamaktadır. Bal yaşlılık izlerini silme konusunda da fazlasıyla başarılıdır.

Sivilce İzleri İçin Tarçın Maskesi

Sivilce sebebiyle ciltte oluşan izlere karşı kullanılan tarçın maskesinin cildi iyileştirici etkileri bulunmaktadır. Ciltteki kızarıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Tarçın maskesini yapabilmeniz için 1çay kaşığı tarçın, 1,5 çay kaşığı taze limon suyu ve 1 çay kaşığı bal gerekmektedir. Malzemeleri kıvama gelene kadar karıştırmanız yeterlidir. Elde ettiğiniz karışım yüzünüze süremeyeceğiniz akışkanlıkta olursa içerisine biraz daha tarçın ilave edebilirsiniz.  Dudak ve göz çevresine değmeyecek şekilde karışımı yüzünüze sürmeli ve 15 dakika boyunca beklemelisiniz. Tarçın maskesinin içerisinde yer alan limon sivilce izlerinin açılması konusunda katkı sağlayacaktır. Tarçın maskesini haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz. Hassas veya kuru cilt yapısına sahip olanların limon suyunu yavaş yavaş arttırması gerekmektedir. Bu konuya dikkat edilmelidir.

Sivilce İzleri İçin Limon ve Kil Maskesi

Gözeneklerin temizlenmesi ve ciltteki fazla yağın alınmasında kilin çok büyük katkıları olmaktadır. Ciltten fazla yağı alan kil sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumu engellenebilmektedir. Zengin içeriği ile cildi besleyen kil aynı zamanda cilde pürüzsüz bir görüntü kazandırmaktadır. Yumurta akıda gözenekleri temizleme konusunda öne çıkmaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan özelliklere sahiptir. Cilde parlaklık vermekte ve cildi sıkılaştırmaktadır. Çay ağacı yağıysa yaraları çok hızlı iyileştirmesi ile ünlüdür. Pek çok cilt sorununa karşı faydalıdır.

Limon ve kil maskesini yapabilmeniz için 1 yumurta akı, 1 tatlı kaşığı beyaz ya da yeşil kil, 1 çay kaşığı taze limon suyu ve 6 damla çay ağacı yağı temin etmelisiniz. Cilt bakımı için limon ve kil maskesinin hazırlanışı ise çok kolaydır. Yumurta akı ile limon suyunu karıştırmalı ve bu karışıma azar azar kil ilave ederek karıştırma işlemini sürdürmelisiniz. Bu işlemin sonrasında çay ağacı yağını karışımın içerisine katabilirsiniz.

Göz kenarlarına değmeyecek şekilde elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulamalı ve 20 dakika beklemelisiniz. 20 dakikanın sonunda ılık suyla karışımı cildinizden çıkarabilirsiniz. Yüzünüzü güzelce kuruladıktan sonra cildinize nemlendirici sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? | Evde Cilt Bakımı başlıklı makalemizde cilde bakım yapmak, cilt bakımı nasıl yapılır ve cilt bakımı nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16