Selülit Nedir Ve Selülit Sebepleri Nelerdir

Selülit Nedir Ve Selülit Sebepleri Nelerdir

Selülit Nedir Ve Sebepleri

Selülit Nedir Ve Sebepleri Nelerdir,Yaz ayının gelmesi ile bütün kadınların genel sorunu olan selülit ve selülitin nasıl giderileceği ya da selülite karşı ne gibi önlemler alınabileceği en çok karşılaştığımız sorulardan biri. Bu konumuz da selülitin sebeplerinden bahsedeceğiz. Selülite neyin sebep olduğunu bilirsek, ona göre de önlemimizi alırız.

Kadın Cildinin Genetik Yapısı
Kadın cildinin doğal yapısından ötürü selülit kolayca oluşmaktadır.  Her 10 kadından 9’unun vücut yapısı selülit oluşumuna uygundur. Geriye kalan her 1o kadından 1’i ise bu konuda gerçekten çok şanslı.

Hormonel Problemler
Birçok hormonel problem yaşadığımız zamanlar selülit oluşmasına yardımcı olmaktadır. Bu hormonel durumların başlıcaları ergenlik dönemi, hamilelik ya da menopozdur. Bu gibi zamanlarda  kendimize ve vücudumuza daha fazla dikkat etmemiz gerekmektedir.

Selülit Nedir Ve Selülit Sebepleri Nelerdir
Selülit Nedir Ve Selülit Sebepleri Nelerdir

Yanlış Beslenme
Ülkemiz de diyet denince akla kilo problemi yaşanıldığı zaman uyulan beslenme sistemi geliyor. Bu ülkemiz için doğru olsa da aslında yanlıştır. Diyet tüm zamanlarda yapılmalıdır. Aslında diyet, düzenli ve sağlıklı beslenmeye dayanmaktadır. Ve insanoğlu her zaman düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelidir. Aşırı yağlı ve kalorili yiyeceklerden ne kadar uzak durur ise selülitten de o kadar uzak durmuş oluruz.

Nikotin Faktörleri
Alkol ve sigara tüketilmesi de selüliti doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Yapılan araştırmaya göre alkol ve sigara tüketen kadınların selülit oluşumu daha fazla ve daha hızlı olmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile artan alkol tüketimi ile aynı oranda da selülit sorunu ortaya çıkmaktadır.

Stres
Önlem alınması ve engellenmesi en zor etkenlerden birisidir stres. Stres selülit oluşumuna çok büyük oranda etki etmektedir. Ama şu bir gerçek ki ne kadar stres ve sinirden uzak durursanız selülitten de o kadar uzak durmuş olursunuz.

Sindirim Bozuklukları
Sindirim sistemi bozukluğuna sebep olan karaciğer hastalıkları da selülit oluşumuna neden olmaktadır. Sindirim sistemi sorunu yaşadığınız zamanlar da selülit oranı daha fazla olmaktadır. Sizde buna dikkat ederseniz, ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz. Sindirim sistemi sorunu yaşamak istemiyorsanız düzenli ve sağlıklı beslenmeli, günlük su tüketiminizi sağlamalısınız.


Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesi Nedir Neden Dökülür başlıklı makalemizde saç, saç dökülmesi ve saç sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16