Sağlıklı Beslenme ve Kilonuza Dikkat Ediniz | yehhu.NET

Sağlıklı Beslenme ve Kilonuza Dikkat Ediniz

Sağlıklı Beslenme ve Kilonuza Dikkat Ediniz

Sağlıklı Beslenme ve Kilonuza Dikkat Ediniz

Sağlıklı Beslenme ve Kilonuza Dikkat Edin ancak iş çevreniz ve dostlarınız dikkat etmiyorsa işiniz kuşkusuz daha da zorlaşır. Sağlıklı yaşam için okuyunuz

Bilim ve Tıp dünyası son 50 yıl Sağlıklı Beslenmenin Önemini konuştu. Her ne kadar her gün trendler değiştiyse de, uzmanlar, bir gıda maddesi için bugün faydalı, yarın zararlı diye kafamızı bolca karıştırmış olsalar da, daha ilkokul yıllarından itibaren bize hep sağlıklı ve dengeli beslenmemiz, sebze, meyve yememiz, yağlı ve kalorili yiyeceklerden, sigara ve alkolden uzak durmamız, spor yapmamız adeta kafamıza kazındı.

Oysa günümüzde sağlıklı beslenme hiç de kolay değil çünkü yüksek kalorili besinlerin olabildiğince bol, ucuz ve ulaşılabilir olduğu, yasam biçimlerimizin bizi hareketsizliğe sürüklediği bir dönemde yasıyoruz. Uzmanlarımızın obezojenik çevre yani şişmanlığa neden olan çevre olarak adlandırdıkları bu günümüz koşullarında kilo almamak neredeyse imkansız.

Peki, obezojenik çevreye direnç göstermemiz mümkün değil mi? Pek tabi mümkün ancak bunun için yaşadığımız toplum ve sosyal hayattan kendimizi belki biraz soyutlamamız gerekiyor. Siz sağlığınıza, kilonuza dikkat ediyor olabilirsiniz ancak iş çevreniz ve dostlarınız dikkat etmiyorsa işiniz kuşkusuz daha da zorlaşır.

Hiçbirimiz en sevdiğimiz yemekleri yapan babaannemizi ziyarete gittiğimizde rejimdeyim diyerek onu kırmak, aksam gittiğimiz bir davette akşam saat 9 dan sonra yemiyorum, öğlen yemeğinde kebapçıya gitmek isteyen iş arkadaşlarımızın yanında ben salata tercih ediyorum veya uzun zaman görmediğiniz bir arkadaşınız sizinle görüşmek istediğinde de bugün spora gideceğim demek istemez.

Belki bu dediğimiz batı toplumlarında mümkün ancak Türk toplumu batı toplumları gibi bireyselci değildir aksine sosyal uyum ve harmoni esastır. Kısacası sosyal hayatımız gereği yiyoruz, içiyoruz ve hareket etmiyoruz. Dolayısıyla artık uzmanlarımızın bize sağlıklı beslen, spor yap gibi sloganlaşmış uyarılar yapmak yerine daha farklı formüller bulmaları gerekiyor.

Formül 1: İçiyorum! Var mı? diyenler için Deve Dikeni Bitkisi

Mutlu olduğunuzda hadi içelim kutlayalım, üzgün olduğunuzda hadi içelim efkar dağıtalım kısacası her zaman içki içmek için bir bahane buluyorsunuz

Peki karaciğerinizi koruyor musunuz?

Uzun süreli alkol alımının karaciğere büyük zararları olduğu gibi, ilerleyen dönemlerde ölümcül bir hastalık olan siroza neden olabilmektedir. Silymarin içeren deve dikeni bitkisinin karaciğeri koruduğu uzun yıllar yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmış ve tıp dünyası tarafından kabul edilmiştir.

Ülkemizde de geçtiğimiz günlerde Silymarin içeren Hepadrin tabletin etkinliği ve güvenilirliği Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve eczanelerde yerini almıştır.

Sağlık Bakanlığınca onaylı ilk ve tek bitkisel tablet olan Hepadrin, karaciğer hücrelerini güçlendirerek alkolün sebep olduğu tüm olumsuzluklara karşı karaciğeri korumakta ve karaciğeri yenilemektedir.

Formül 2: O gün Gün varsa üzüm çekirdeği ekstresi ve krom

Ev hanımlarının artık gelenek haline gelmiş sosyalleşme yöntemi olan günler, pasta, börek, çörek ve tatlılarla eşlik eden tam bir form düşmanı dır. Bu günlerde bol miktarda yenen yağlı ve şekerli gıdalar, kan şekeri ve kolesterolü yükselterek şeker ve kalp damar hastalıklarına davetiye çıkarabileceği gibi bir daha kolay kolay verilemeyecek kiloların alımına neden olur.

Ancak şurası da bir gerçek ki, bu tatlı buluşmalardan da kimsenin vazgeçmeye niyeti yoktur. Öyleyse Yiyelim, içelim sonra da yan gelelim yatalım mantalitesinden kurtulup önlemini almak da bize düşüyor. Her gün alacağımız 200 mg proantosiyanidin içeren üzüm çekirdeği ekstresi, kolesterolü düşürüp kalp damar sağlığını korumakla kalmayıp düzenli ve kalıcı bir şekilde kilo vermemize de yardımcı oluyor, özellikle 0.4 mg doğal bir mineral olan kromun B3 vitaminine bağlı formu, üzüm çekirdek ekstresi ile birlikte alındığında kan şekerini düzenleyip sık sık acıkmayı önlemekte ve şeker yeme isteğini baskılamaktadır.

Etkili ve güvenli olması nedeniyle Sağlık Bakanlığınca eczanelerde reçetesiz serbest satışına izin verilen üzüm çekirdeği ekstresi + krom polinikotinat içeren Exodex metabolizma düzenleyici tabletleri güvenle kullanabilir ve böylece sağlıksız beslenmenin vücudunuza vereceği zararları da büyük ölçüde önlemiş olursunuz.

Formül 3: Yoğun iş temposundan spora ayıracak vaktim yok ama kilo almak da istemiyorum diyorsanız: Yeşil Çay ve Kafein

Gençsiniz, çalışkansınız, üretkensiniz ama her şeye de yetişmeniz mümkün değil. Fakat korumanız gereken çok önemli bir şeye sahipsiniz: Sağlığınız!

Vücudunuz size daha uzun yıllar gerekli. Sağlığınız ve estetik görünümünüz için spor yapma imkanınız yoksa metabolizmanızı hızlandıracak ve yağ yakmaya neden olacak bir şeye gereksinimimiz var: Yeşil Çay! Her halde bu uzak doğu mucizesinin zayıflattığını öğrenmeyen kalmamıştır.

Yağmurda ıslanmamak için şemsiye kullanırız

Yeşil çay gerçekten de Tıp Dünyasının kabul ettiği antiobezite et; kili, son derece faydalı bir bitkidir. Yeşil çay özellikle doğal kafein ile birlikte alındığında kilo vermeyi hızlandırarak vücutta yağ oluşumunu engeller. Yeşil çayın bütün bu hüneri, içeriğindeki Epigallokatesingallaf adı verilen maddededir.

Her gün 270 mg. epigallokateşingallat ve 150 mg kafein içeren Sağlık Bakanlığı on ayrı zayıflama tableti olan Activin Tnin alınması, gün içindeki yoğun iş temposunda yorulanların kendini zinde hissetmesini sağlarken sağlıksız ve hareketsiz yaşantının neden olduğu kilo alımını da engelleyerek fazla kiloların verilmesini sağlar.

Günlük 270 mg epigallokateşingallat ve 150 mg kafein alınmasını sağlayan bitkisel zayıflama tableti Activin Tnin Sağlık Bakanlığı tarafından, ciddi yan etkisinin olmaması nedeniyle eczanelerde reçetesiz olarak satılmasına izin verilmiştir.

Yağmur yağdığı zaman her zaman evde oturma lüksümüz yoktur. Bazen yağmurda yürümek zorunda kalırız, o zaman ıslanmamak için bir şemsiye alırız. Sağlığımız da aynen böyledir. İnsanoğlu fanus içinde yaşamaz, her gün sağlığını tehdit eden birçok unsurla karşılaşır. Bu durumda onu korumak için başka bir takım formüller bulunmalıdır.


Bir önceki yazımız olan Vitamin ve Minerallerin Faydaları başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi, mineraller neler ve vitamin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM