Saç Modası Dağınık Saçlar | yehhu.NET

Saç Modası Dağınık Saçlar

Saç Modası Dağınık Saçlar

Saç Modası Dağınık Saçlar

Saç Modası Dağınık Saçlar, Efor harcamadan ve çok fazla özen göstermeden yaratılan moda çok daha fazla tercih ediliyor; bunlardan bir tanesi de bu yılın en çok tercih edilen saç modeli olan: dağınık saçlardır. Dağınık saçların çok fazla tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi zahmetsiz olması ve kadınlara çok daha keskin hatlar sağlamasıdır. Dağınık saçları tercih eden birçok kadın kıyafet kombinlerinde de sıkıntı yaşamıyor…

Tabir-i caizse yataktan kalktığınız gibi sokağa çıkabilmek artık moda oldu diyebiliriz çünkü hanımlar rahatlıktan yana ve bu onların oldukça ilgisini çekiyor.  Brigitte Bardot’nun temsil ettiği ve klasik dönemler olarak adlandırılan dönemlerin en popüler saç modeli olan dağınık saçlar 2013 ile birlikte yeniden tercih edilmeye başlandı ve bu trendi sürükleyen birçok ünlü de bulunuyor. Daha keskin hatlar ve daha agresif bir duruş için dağınık saç modellerini tercih edebilirsiniz ancak uygun kıyafet kombini de çok önemlidir.

Saç modelleri seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise yüz tipinizdir. Yeteri kadar keskin hatlara sahipseniz dağınık saç modelleri sizler için abartılı modeller olabilir bu yüzden tercih etmenizi çok fazla tavsiye etmiyorum. Daha yumuşak çizgilere sahipseniz ve insanların çok şirin bir yüzün var yorumlarından sıkıldıysanız dağınık saç modelleri sizin yüz tipinize en uygun modeldir.

Saç Modası Dağınık Saçlar
Saç Modası Dağınık Saçlar görsel

Dağınık Saç Şeklinin Bakımı da Kolaydır.

Punk ve Grunge müzik akımı ile birlikte hayatımıza giren bu modeller tam anlamıyla asi tavrı yansıtıyor ve bu tavrı en iyi taşıyan yüz hatları da hafif keskin yüz hatlarıdır. Umursamaz bir tavrın simgesi olan dağınık saç modelleri bakım konusunda da sizleri hiçbir şekilde sıkıntıya sokmaz ve bu anlamda kullanımı da oldukça kolaydır.

Jöle ya da bakım kremi takviyesi ile saçlarınıza daha kolay şekil verebilirsiniz daha doğrusu daha kolay dağıtabilirsiniz. Kate Moss’un çok fazla tercih ettiği bir saç modelidir ve sürekli olarak bu saç modeli ile karşımıza çıkmaktadır yani yeni dönemin temsilcisi olarak bu ismi örnek verebiliriz. Ülkemizde de birçok ünlü dağınık saç modelini tercih ediyor ve bu isimlerden en önemlisi ise:

Gülben Ergen’dir. Büyük ödül törenleri ve şık davetler daha bakımlı saçlar ile katılım sağlanacak ağır davetlerdir ancak dağınık saç modelleri bu anlamda tabuları yıkmış durumda ve yine dikkat ederseniz büyük ödül törenlerinde dağınık saç modellerini rahatça görebilirsiniz. Dağınık saç modellerinin en büyük özelliği size daha genç bir hava katmasıdır, asi duruşun yanı sıra bu özellikte kadınları dağınık saç modellerine karşı daha yakın hale getiriyor.

Yapımı ve süslemesi oldukça kolay olan bu model sayesinde çok fazla vakit harcamadan hazırlanabilirsiniz. Şık bir abiye ile gerekli kombini yapabilirsiniz tabi bunun yanı sıra güzel bir topuklu ayakkabı da kombininizin bir parçası olmalıdır.

Dağınık Saç Modelleri Her Zaman Avantajlıdır.

Dağınık saç modelleri yapımında dikkat etmeniz gereken birçok husus var ancak genel olarak kadınlar kendi tarzını yaratmayı tercih ediyor… Jöle kullanımı saçlarınızı daha mat bir hale getirebilir bu yüzden bakım kremleri tercihiniz olmalıdır çünkü bakım kremlerinde yer alan doğal içerikler sayesinde kuruyan ya da yıpranmış saçlardan da bir nebze olsun uzak kalmış olursunuz.

Dağınık saç modellerinin en büyük avantajlarından bir diğeri ise kombinleme konusunda sıkıntı yaratmamasıdır, abiye ile tercih edebileceğiniz saç modellerini spor bir kıyafet ile de kombinleyebilirsiniz bu yüzden kıyafet seçimlerinde de sizleri hiçbir şekilde zor durumda bırakmaz, buna bağlı olarak kararsızlık sorunundan da büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz.

 


Bir önceki yazımız olan Sağlıklı ve Parlak Saçlar için Maske başlıklı makalemizde saç maskesi ve Sağlıklı ve Parlak Saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM