Polikistik Over Tedavisi Sonunda Hamilelik | yehhu.NET

Polikistik Over Tedavisi Sonunda Hamilelik

Polikistik Over Tedavisi Sonunda Hamilelik

Contents

polikistik tedavisi, polikistik over tedavisi, polikistik hamilelik, polikistik over hamileliği nedir, polikistik over rahatsızlığı

Polikistik Over Tedavisi Sonunda Hamilelik

Polikistik Over Tedavisi

Polikistik Over,yumurtalıklardaki kist anlamına gelir. Bu rahatsızlığı olan kişilerde adet düzensizliği,yumurtalıklarının düzenli olarak işlevini yerine getirmedeki aksamaları,aşırı tüylenme,kilo alma,gebe kalamama yada gebe kalmakta güçlük çekilmesi gibi sorunlar görülür.

Yumurtlama işlevinin yarım kalması sebebiyle yeterli büyüklüge ulaşamadan yumurta içerisindeki ,yumurta hücresini barındıran folikül de denilen yapının dışarıya atılamadan kistik bir yapı olarak yumurta içinde kalması ve bu sürecin defalarca tekrarlanması üzerine  polikistik over rahatsızlığı meydana gelir.

Bu gibi durumlarda üreme çağına gelmiş kadınlar yumurtaları yeteri kadar gelişip catlamadığı dolayisiyle de yumurtalıklarında oluşan kistler dolayisiyle hamile kalamazlar yada hamile kalmaları güçleşir ve çeşitli tedavi sürecinden geçmek zorunda kalabilirler.

Polikistik Over TedavisiDr. İbrahim saraçoğlu başta olmak üzere bir çok uzmanında desteklediği bu yöntemle birçok kadın kistlerinden kurtulmuş,anne olmak isteyenlerde çok kısa bir sürede hamilelik haberleriyle mutlu olmuşlardırbu kür evreden oluşmaktadır.

1.EVRE:

SOĞAN KÜRÜ : 1 baş soğanı alıp dörde bölelim. 3 bardak suyin içine koyup su sarı rengi alana kadar kaynatalım. Bu su sabah ve aksam 1 er bardak olmak üzere ,çay sıcaklığında,aç tok farketmez içelim .Fakat miğde rahatsızlığı olanlar için tok karnına içerlerse daha iyi olur.  15 gün bu kürü uygulayalım.Bu kürde dikkat edilmesi gereken şey kürün 15 günle sınırlandırılmaması ve fazlasınında miğdeye zarar verebilme ihtimalidir.

Dikkat! Sogan kürü sonunda 15 gün ara verilerek miğde dinlendirilir.15 Günün sonunda ikinci evreye  yani incir ve havuç kürü evresine geçilir.

2.EVRE:

İNCİR KÜRÜ:3-4 tane kuru inciri yine 3 bardak suya koyup bir taşım kaynatalım ve demlenmesini bekleyelim ve ardından bu kürü sabah ve aksam olmak üzere 1 er bardak şeklinde içelim.Yine bu kürde de dikkat edilmesi gereken husus 15 günle sınırlandırılmasıdır. Gelişmeyen yumurtalarınız içinse havuç kürünü de ayrı bir kapta hazırlayıp incir kürüne ilave edip sabah ve akşam olmak üzere içebilirsiniz.

HAVUÇ KÜRÜ: Yukarıda da bahsettiğim gibi bu kür gelişmeden çatlayan yada gelişmeyen yumurtaların tedavisi için çok faydalıdır.Bu kürü yine 3 bardak suya 2 tane havuç doğrayarak kaynatın. Diğer kürlerden farkı ise şudur havucun içindeki faydalı minerallerin suya geçmesi biraz zaman alacağından bir müddet daha kaynatın.3 bardakla yapmaya başladığımız kür 2 bardak kalana kadar ağzı kapalı bir kapta kaynatın.

NOT: Eğer bir faydasını görmek istiyorsanız; kesinlikle işin kolayına kaçıp hepsini düdüklü yada herhangi bir tencerenin içinde aynı anda kaynatmaya çalışmayın.Bu kürler günlük ve taze olarak  ve ayrı ayrı kaplarda hazırlanmalıdır.

Acil şifalar dilerim

 


Bir önceki yazımız olan Doğum Kontrol Hapları Kan Pıhtılaşması Riskini Yükseltiyor başlıklı makalemizde doğum kontrol hapları kan pıhtılaşması, doğum kontrol hapları kullanımı ve doğum kontrol hapları riskleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM