Mutlu bir ilişkinin sırları ve tavsiyeleri

Mutlu bir ilişkinin sırları ve tavsiyeleri

mutlu bir ilişki için, ilişkinin devamı için, mutlu ilişkiler için, mutlu ilişkiler için tavsiyeler, mutlu bir ilişkinin sırları ve tavsiyeleri

Mutlu bir ilişkinin sırları ve tavsiyeleri

Bazı ilişkiler uzun yıllar sürerken bazı ilişkiler kısa sürede sonlanır ve biter giderler. Mutlu bir ilişkinin bilmeniz gereken sırları.

Bazı ilişkiler uzun yıllar sürerken bazı ilişkiler kısa sürede sonlanır ve biter giderler. Özellikle günümüzde bu ilişkisel karmaşıklıkların daha fazla olması ilişkilerin daha fazla ve kısa sürede bitmesine neden olmaktadır. Aslına uzun süren ilişkiler normal ilişkiler iken bizler her zaman neden bu ilişki uzun sürdü diye düşünüp dururuz. Aslında devam eden sürece değil biten süreçlerin incelenmesi uzun süreli ilişkilerin özelliklerini açıklayacaktır.

Mutlu ilişkiYani bir ilişki kıskançlık yüzünden bitiyorsa uzun süreli ilişkide kıskançlık olmaması gerektiği anlamı çıkartılmalıdır. Aslında ilişkilere öyle çok da anlam yükleyip klişe kurallara bulmamak gerekiyor. Her ilişki kendine has bir doğası ve metabolizması olan bir yapıdadır. Bu yapı itibari ile çokta fazla klişe yapıları ilişkilere uygulamak doğru olmaz. Ancak bazı noktalar tüm ilişkiler için geçerlidir. Bunların en başında her şeyin ölçülü olması ve abartıdan kaçınılmasıdır. Bu özellikle ilişkilerde değil hayatın her alanında oluşan bir olaydır. Yani bir iş, aile bağları, bir alışkanlık, okul ilişkisi gibi konularda da geçerlidir. Her konuda ölçülü olmak kararlı olmak ilişkilerin yıpranmasının önüne geçer. Bu şekilde seviye korunur ve saygı her zaman bulunması gerektiği kadar olur.

Bunun haricinde ilişkilerde dikkat edilmesi gereken bazı konular mutlu ilişkilerin daimi olmasını sağlar. Bunların başında da özel hayata saygı duyulması, herkesin bazen kendi ile baş başa kalabileceği alan ve zamanların olması şarttır. Evlilik ya da birlikteliklerde kimse kimsenin malı ya da bütünleyici olmadığı gerçeğinin bilinmesi gerekir. İki tarafta birbirlerine bu özeni gösterirlerse anlayış ve özveri sayesinde hayat daha güzel geçecektir. Birliktelikler her zaman için karşılıklı anlayış en önemli yürütücüdür. Zaman içinde bu anlayış ve hoş görünün kavgaları uzaklaştırdığı, sorunların kısa sürede çözüldüğünü ve bu ortamda büyüyen ve yaşayan insanlarında hafif ve rahat oldukları anlaşılmış oluyor. Birliktelikte asıl olan arkadaş olabilmek ve arkadaş kalabilmektir.

En güzel şeyin sevgi, saygı ve güven olduğu ilişkilerde daim olan her zaman sizin birlikteliğinizin bu huzuru daima sağlamasıdır. Bu şekilde bu üçle mi ayarında tutabilen insanlar sayesinde harika ilişkilerin uzun ve sağlıklı olanları yaşanabilmektedir. Genel olarak birbirlerine saygı içinde olan insanların her zaman daha huzurlu ve başarılı ilişkiler yürüttükler biliniyor. Sizlerde uzun süreli ve sağlıklı bir ilişki için mutlaka karşılıklı saygılı olmaya özen gösterin. Bu şekilde hiçbir zaman üzülmez ve uzun yıllar mutlu olursunuz. Artık eskisi gibi doğal ilişkiler olmasa da daha farklı ilişkileri eski ile harmanlayarak başka bir bakış açısı ile gözden geçirmek en iyisi olacaktır.

Yaşantınız da önemli olan kişiler ile daimi bir ilişki kurmak istiyorsanız sizlerde bunların hep hayatınızda olmasını isterseniz sevgi, saygı ve güven düzeninden asla vazgeçilememesi gerekiyor. Sizlerde harika ilişkiler yaşamak için bu altı kurallara daima dikkat etmelisiniz.

 


Bir önceki yazımız olan İlişkinizi Kurtarmak istiyorsanız Bu 8 Yalanı Bilmeniz Gerekir başlıklı makalemizde ilişkimi kurtamak istiyorum, ilişkiyi kurtarma yolları ve sevgiliye söylenecek yalanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16