Minimum Bütçe İle Düğün Hazırlıkları | yehhu.NET

Minimum Bütçe İle Düğün Hazırlıkları

Minimum Bütçe İle Düğün Hazırlıkları

Düğün hazırlıkları nasıl olur, ucuz düğün hazırlığı, ucuz düğün malzemeleri, az bütçe ile düğün yapmak, düşük bütçe ile düğün nasıl yapılır

Minimum Bütçe İle Düğün Hazırlıkları

Evlenirken yapılabilecek hataların size maliyeti tüm diğer masraflarla birlikte planladığınızdan bütçenin çok üzerinde olabilir. Aşağıda evlenirken yapmanız muhtemel hataları listeledik. Bu sayede düğün hazırlıkları için bütçenizi minimumda tutabilirsiniz.

Düşük Bütçe İle Evlilik Yapma
Düşük Bütçe İle Evlilik Yapma

Bütçenizin Önceliklerini Bilin

Evliliğe hazırlandığınız dönemde bu hazırlıkların mutluluğuna kapılıp bütçenizi unutabilirsiniz. Bütçenizde ki öncelikleri belirlerseniz bu sayede hem paranızı biriktirebilir, hem de bütçenizi aşmamış olursunuz.

Çevre Baskısı

Evlilik hazırlıkları süresince planları yapan sadece gelinler değildir. Çevrenizde yer alan bütün insanların bu konuda fikirleri vardır. Sizde gelin olarak insanları üzmek istemediğinizden herkesin fikirlerini dinliyorsunuz. Bu baskı size yüklü miktarda para mal olabilir. Mesela en yakın arkadaşların otelin en büyük süitini size öneriyorsa, bu öneriyi dinlemek için 3.000 USD vermeye değer mi?

Anlaşılan kurumlarla yapılan sözleşmeleri dikkatli okuyun

Birçok gelin adayı bu heyecanlı dönemde anlaşma yaptıkları kurumlarla (gelinlik alımı, süsleme, düğün salonu, orkestra, çekim vb.) imzaladıkları sözleşmeleri dikkatli okumamaktadır. Sözleşmelerde ufak puntolar ile  yazılan dip notlar size büyük maliyetler çıkarabilir.

Plan Sahibi Olmamak

Daha öncede belirttiğimiz gibi düğün gelinin istekleri tarafından şekillenmesi gereken bir gündür. Çevredeki insanların fikirlerini kulak arkası etmeyi başarın. Bu istekleri planlamak sadece zamandan değil paradan da tasarruf etmenizi sağlar.

Araştırmamak

Evlenirken içinde bulunulan stresli durum gelinleri kolaylıkla bunaltabilmektedir. Bu dönemde yaşanan sıkıntı tercihleri acele yapmanıza neden olabilir. Fakat unutmayın ki araştırmadan verilen kararlar çoğunlukla ekstra maliyet demektir.

Çok Zengin Menü

Eğer dışarıdan bir yemek şirketi ile anlaşacaksanız, bu firma misafirlerinizin yiyemeyeceği kadar yemeği servis etmek üzere sizinle anlaşma yapmaya çalışacaktır. Bu durumda insanların düğününüze yemek yemeye değil bu mutlu gününüzde size eşlik etmeye geldiğini unutmayın.

Yapabildiğiniz Kadarını Kendiniz Yapın

Evlilik hazırlıkları süresince ihtiyacınız olan yüzlerce ürün olacaktır. Bunların tamamını dışarıdan hazır olarak alabilirsiniz. Fakat şunu da unutmamak gerek ki bazı şeyleri kendiniz üreterek maliyetinizi azaltabilirsiniz. Bu sayede bütçenizde farklı şeyler için tasarruf etmiş olursunuz.

Çok Fazla Misafir

Hepimiz düğünümüzde tüm arkadaşlarımızı, dostlarımızı, aile dostlarını yanımızda görmek isteriz. Fakat her misafir ekstra maliyet demektir. Eğer düğün ve nikahı ayrı yapıyorsanız, sadece samimi dostlarınızı düğününüze çağırarak bütçenizi koruyabilirsiniz.

 

 


Bir önceki yazımız olan Çocuk Sahibi Olmadan Düşünmeniz Gereken 7 Şey başlıklı makalemizde bebek sahibi olmak için, Çocuk sahibi olmak için ve çocuk sahibi olmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM