Migren Belirtileri Nelerdir | yehhu.NET

Migren Belirtileri Nelerdir

Migren Belirtileri Nelerdir

Contents

Migren Belirtileri Nelerdir

Migren Belirtileri Nelerdir, Şiddetli baş ağrıları olarak bilinen migrenin, sebebi her ne kadar tam olarak bilinmese de, birçok belirtisi vardır. Migren belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak, hastalığın ilerlemiş evrelerine geçişinin önlenmesi ve tedaviye biran önce başlanması için önemlidir. Bu yüzden migrenin belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak için, konuyu dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

Migren Belirtileri Nelerdir
Migren Belirtileri Nelerdir görsel

Migren Belirtiler

Ses ve Gürültüye Karşı Aşırı Hassasiyet : Migren hastalığının, en etkili belirtilerinden birisidir. Hasta sessiz ortamlarda kalmak ister ve gürültüye karşı aşırı hassasiyet gösterir.

Işığa Karşı Aşırı Hassasiyet : Yine migrenin en etkili belirtilerinden birisi, hastanın ışığa karşı oldukça fazla tepki vermesidir. Migren hastaları baş ağrısı çekmeye başladıklarında,  az miktarda ışık bulunan bir ortamda dahi bulunmak istemezler. Işık hastayı normalden daha fazla rahatsız eder.

Kafadaki Bölgesel  Zonklamalar : Hastanın başında, genelde tek bir bölgede zonklama şeklinde ağrılar görülür. Bu ağrılar oldukça şiddetli bir şekilde meydana gelir.

Hareket ve Konuşma Kabiliyetlerinde Kısıtlama : Migren hastaları, şiddetli baş ağrısına bağlı olarak hareketlerinde kısıtlama hissedebilir. Bu durum, hastanın konuşması içinde geçerlidir.

Mide Bulantısı ve Kusma : Şiddetli baş ağrısı yaşayan hastada, aynı zamanda mide bulantısı yada kusma görülüyorsa, bu migrenin en etkili belirtileri arasındadır.

Uzun Yolculuklardan Rahatsız Olma : Migren hastaları başta uzun yolculuklar olmak üzere, seyahatler esnasında farklı şiddetlerde baş ağrıları hissedebilirler. Bu durumda migren belirtileri arasında, diğer etkenlerle kombine edildiğinde bir belirtidir.

 


Bir önceki yazımız olan Damar Sertliği Nedir Belirtileri ve Tedavisi başlıklı makalemizde Damar Sertliği ve Damar Sertliği nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM