Micro Peeling ile Bacak Çatlaklarını Giderme

Micro Peeling ile Bacak Çatlaklarını Giderme

micro peeling nedir, Micro Peeling ile Bacak Çatlaklarını Giderme, Bacak Çatlakları nasıl giderilir, bacak çatlaklarına ne yapılır

Micro Peeling ile Bacak Çatlaklarını Giderme

Bacak Çatlaklarını Giderme Yöntemleri konumuzda detaylı bir araştırma sonucu bacak çatlaklarını gidermeyi anlatmıştık. Konumuzda en etkili çözüm olarak Micro Peeling yöntemini önermiştik. Bu yazımızda Micro Peeling yönteminin ne olduğunu anlatacağız.

Micro Peeling Yani Dermabrazyon Yöntemi ile Cildi Yenilemek

Tam ismi “DERMABRAZYON” olan micro peeling yöntemidir. Bu yöntem ile ödü deriler soyulur ve cilt yenileme işlemi sonuçlanır. En çok kullanıldığı alan akne, akne izleri, leke gibi alanlarda sık olarak tercih edilmektedir. Bundan tam 34 yıl önce (1980) yıllarında Avrupa’da yaygın olarak kullanıma başlanmış bir yöntemdir. Yöntem sayesinde cilt tabakası yüzeysel olarak aşama aşama, soyulur ve iz, kırışıklık gibi sorunlar ortadan kaldırılır.

Ayrıca uygulamanın mantığına biraz daha detaylı bakarsak; ilk olarak cilt yüzeyinde aşama olarak yapılan işlemler sonucu kan dolaşımı hızlandırılıp, cildin tamamen pürüzsüz bir şekilde yenilendiğini görüyoruz. Kısacası DERMABRAZYON yöntemi ile güvenli bir şekilde cilt yenilenebilir. Ayrıca uzmanlar, hemen herkesin bu yöntemi senede bir defa kullanabileceğini, uygulatabileceğini söylemektedir. Bu yöntem ile yaşlanmaya karşı anti-aging etkisi yaratabilirsiniz.

Micro Peeling
Micro Peeling

Micro Peeling Yönteminin Yan Etkisi Var mıdır?

Bu yöntem son derece güvenli ve yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Sadece uygulanan yöntemlerden sonra hafif kızarmalar görülebilir. Bu doğal bir durum olup çok kısa sürede düzelir. Ayrıca hiçbir şekilde acı vermez, çok hızlı ve kolay bir yöntemdir. Uzmanlar, uygulamayı yaptıran kişilerin güneş ışınlarından, zararlı kremlerden, makyajdan uzak durmalarını söylemektedir. Bir kısım uzmanlar, bu yöntemin kışın uygulanmasının daha iyi olduğunu savunur. Bunun haklı sebepleri vardır ve yukarıda yazdığımız sakıncalı durumlar yöntemin gidişatı için çok önemlidir.

Micro Peeling “DERMABRAZYON” Yönteminin Faydaları

Konu başlığında söylediğimiz gibi başta Bacak çatlakları ve birçok konuda etkilidir. Bunlar;

-Bacak ve vücut çatlakları

Sivilce ve akne izlerini

-Yüz Çizgileri

-Yaşlanmaya karşı (anti- aging)

-Cilt lekelerine

Gibi alanlarda son derece etkilidir. Ek olarak Uzmanlar, gözeneklerin kapanması konusunda bu uygulamanın son derece yararlı olduğunu belirtmektedir. Böylece gözenekler temizlenir ve cilt daha parlak bir görünüme döner. Kısacası şunlar ile konuyu sonlandıralım. Micro Peelingi yöntemi ile; cilt parlak ve canlı bir görünüm alır. Tüm bu uygulamaların sonucunda aknesiz, sivilcesiz, bir görüntü elde edilir.

Micro Peelingler Kimlere Uygulanmaz?

Çok sivilcesi olanlara

Cildinde enfeksiyon olanlara

Cilt kanseri olanlara

Et benlerinin olduğu bölgelere

Hassas bölgelere

Diyerek çoğalabilir. Bunu anlamanın yolu yaptıracağınız Uzman ile görüşmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Dekolte Bakımında Püf Noktalar | Dekolte Bakımı başlıklı makalemizde dekolte bakımı, dekolte bakımı ve püf noktaları ve dekolte detayları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16