Meme Göğüs Küçültme Estetiği | yehhu.NET

Meme Göğüs Küçültme Estetiği

Meme Göğüs Küçültme Estetiği

Meme Göğüs Küçültme Estetiği, göğüs küçültme, meme küçültmek için, estetik operasyon, hakkında bilgiler için yazımızı okumaya devam ediniz.

Meme Göğüs Küçültme Estetiği

Meme küçültme büyük memelerin yarattığı rahatsızlık hissini ortadan kaldırmaya yönelik yapılan bir girişimdir. Fazla cilt ve meme dokusu alınarak meme daha küçük ve dolgun bir görünüme kavuşturulur. Büyük memelerde aerola (meme başını çevreleyen koyu renkli cilt bölgesi) sıklıkla normalden daha geniştir ve meme başı sarkmaya bağlı olarak olması gereken pozisyondan daha aşağıda yer alır. Meme küçültme ameliyatında genişlemiş olan aerola çapı daraltılarak daha iyi bir görünüme kavuşturulur ve meme başı olması gereken pozisyonu normal pozisyonuna taşınır. Meme küçültme operasyonu her yaşta uygulanabilir ancak sıklıkla önerilen memenin gelişiminin tamamlanmasından sonra yapılmasıdır.

Göğüs Küçültme Teknikleri

Hastaya ait faktörler ve Kişisel Tercihler Meme küçültmede kullanılacak tekniği belirler. En sık uygulanan tekniklerde birbirine bağlantılı 2 ya da 3 adet kesi uygulanır. Hangi tekniğin seçileceği yapılacak küçültmenin miktarı, memenin sarkıklığı ve memeyi saran Cildin kalitesine bağlı olarak seçilir.

Vertikal Skar Meme küçültme: Son yıllarda oldukça popüler olan ve tercih edilen tekniktir. Cilt kesimleri aerola çevresini dolaşarak meme altı kıvrımına uzanan Vertikal (dik) bir kesiden ibarettir. Meme altı kıvrımında yatay olarak uzanan 3. Kesi bu teknikte kullanılmaz. Genellikle pedikül üstün yöntemi ile uygulanan bu teknikte meme tabanının daha etkin daraltılabilmesi ve meme dokularından memeyi daha dik ve dolgun tutabilecek bir iç sütyen yapılabilmesi mümkündür. Özellikle Orta ve büyüğe yakın memelerin küçültülmesinde estetik açıdan çok iyi sonuçlar vermektedir. Cilt kalitesi iyi genç hastalarda sık tercih edilen ve iyi sonuçlar veren bir yöntemdir.

Ters T Skar meme küçültme: Bu teknikte ek olarak meme altı doğal kıvrımına uzanan da yatay bir kesi mevcuttur. Özellikle cilt kalitesi, Esnekliği bozuk ve sarkıklığı fazla ve / veya çok büyük memelerde tercih edilmektedir. Geleneksel ters T alt tekniğinde pediküllü meme küçültme yöntemi kullanılır. Bu teknikte meme tabanını daraltmak zordur.

Göğüs Küçültme Estetiği
Göğüs Küçültme Estetiği

Meme küçültme Ameliyatının Kazandırdıkları

Meme küçültme ameliyatı sonrası Memeler vücut yapısı ile daha Orantılı hale getirilir. Böylece, hem daha estetik bir görüntü elde edilir hem de kıyafetlerin uyumu daha iyi hale getirilir . Göğüs küçültme ameliyatı fiziksel görünüşte yarattığı düzelmenin yanı sıra hastaların fiziksel konforunu ve yaşam kalitesini de artıran bir işlemdir. Bu açıdan bakıldığında, hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu plastik cerrahi ameliyatlarından birisidir. Küçültme meme ameliyatı sonrası ciddi komplikasyon oranı oldukça düşüktür. Hastaların ameliyat sonrası işe dönüş süreleri yapılan işe de bağlı olarak 1-2 hafta arasında değişmektedir. Hastalar birkaç hafta içerisinde bazı hafif egzersizler dahil çoğu normal aktivitelerini yapabilecek duruma gelmektedirler.

Diğer Noktalar

Her cerrahi bazı riskler Taşır girişim. Potansiyel komplikasyonlar arasında anestezi reaksiyonu, kanama, enfeksiyon ve iyileşme sorunları sayılabilir. Uygun planlanmış cerrahi sonrası bu potansiyel Risklerin Görülme olasılığı oldukça azdır. Genellikle 3-6 hafta süre ile özel destekleyici sütyenler giyilmesi Ameliyat sonrası yeni meme şeklinin korunması ve iyileşmenin en iyi şekilde gerçekleşmesi için önerilmektedir. Meme ucunda ortaya çıkan onun bozuklukları genellikle geçicidir. Meme başı hissinin normale dönmesi için birkaç haftadan 1 Yıla kadar değişebilen bir sürenin geçmesi gerekebilmektedir. Kalıcı his kaybı çok nadir görülen bir durumdur.

Kesi izleri erken dönemde kırmız ya da pembe renkli olabilir. Zaman içerisinde bu izlerin rengi solar ve az belirgin hale gelir. Bu süre kisiden kişiye değişmekle beraber 3-12 ay arasında değişmektedir.
Bazı hastalarda kesi izleri Kalıcı olarak görünür olabilir. Meme küçültme sonrası ortaya çıkan izlerin saklanması kolaydır. Meme küçültme sonrası mükemmel bir Simetri yaratmak her zaman mümkün olmayabilir. Eğer uygunsa yapılması, sonradan yapılacak cerrahi girişimler ile belirgin asimetriler kolaylıkla düzeltilebilir. Hastalarımızın akıllarında tutması gereken nokta, doğal ameliyat edilmemiş memelerin safra genellikle bu tarz varyasyonlara sahip olduğudur. Kesi bölgelerinde ortaya çıkabilecek sorunlarda sekonder cerrahi girişimler ile düzeltilebilir. Revizyona yönelik cerrahi girişimler için ilk ameliyattan sonra 1 yıl geçmiş olması idealdir.

 


Bir önceki yazımız olan Estetik Ameliyatı Cerrahi Uygulamalar başlıklı makalemizde Estetik Ameliyatı Cerrahi Uygulamalar, estetik burun ve Estetik nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM