Meme Göğüs Büyütme Estetiği | yehhu.NET

Meme Göğüs Büyütme Estetiği

Meme Göğüs Büyütme Estetiği

Meme Göğüs Büyütme Estetiği, göğüs büyültme, meme büyütmek için, estetik operasyon, hakkında bilgiler için yazımızı okumaya devam ediniz.

Meme Göğüs Büyütme Estetiği

Dolgun ve şekilli göğüslerin kadınsı ve genç görünümü vurgulayan en önemli parçası olduğu şüphe götürmez bir gerçektir vücut. Göğüs büyütme cerrahisi günümüzün en popüler estetik cerrahi girişimlerinden birisidir. Popülerliğinin yanında hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu girişimlerindendir. Son çalışmalar meme büyütme operasyonu geçiren hastaların % 95 inin ameliyat sonuçlarından memnun olduğunu ya da arkadaşlarına bu işlemi önereceğini göstermiştir.

Meme Büyütme (Augmentation Mammoplasty) nedir?

Yaş, genetik, hamilelik, kilo Değişimleri ve yer çekimi gibi faktörlerin etkisi ile meme şekil ve büyüklüğünden değişikliklerin ortaya çıkması oldukça sıktır.Eğer bu Değişiklikler sonucu memelerinizin hacim yetersizliği ve şekli sizi mutsuz ediyorsa, meme büyütme mamoplastisi yöntemi ile daha dolgun ve şekilli memelere sahip Olmanız mümkün. Meme büyütme mamoplastisi, meme dokusu altında ya da göğüs kas dokusu altında hazırlanan bir Cebe meme protezinin yerleştirilmesi ile yapılır. Bu sayede, Meme büyüklüğü ve uyumu arttırlırken, kaybolan meme hacmi yeniden kazandırılır,

Hacmi ve dolgunluğu azalmış onu memede tek başına etkili midir?

Hayır. Özellikle aşırı sarkmış ve içi boşalmış memelerde tek başına göğüs büyütme cerrahisi istenen sonucu vermez. Bu durumlarda meme kaldırma / dikleştirme işlemi sıklıkla gerekmektedir. Bu işlem meme büyütme ile beraber yapılabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı
Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Protezi seçenekleri nelerdir?

Temel olarak iki tip protez vardır. Bunlar serum fizyolojik ile dolu silikon implantlar diğeri ise silikon jel ile dolu silikon implantlardır. Onu iki protezinde Dış kısmı silikon bir yüzey ile kaplıdır. Meme Protezleri ayrıca şekil, dış yüzey özellikleri ve profillerine göre de farklılıklar gösterir. Meme Protezleri yuvarlak ya da damla (anatomik) şekilli olabilir. Dış yüzeylerindeki silikon tabaka düz ya da pürtüklü olabilir. Diğer önemli özellikleri ise profilleridir. Profil Kavramı implantın yüksekliğini dolayısıyla dikleştirme ve hacim doldurma gücünü belirleyen en önemli özelliklerden birisidir. Son olarak implantların hacim değişkeni mevcuttur. Aynı hacme sahip ancak farklı Profilleri olan Protezler ile farklı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Uygun protezin seçimi yaşam stiliniz, vücut hatlarınız, sahip olduğunuz meme hacminiz, meme cildinizin karakteri ve istediğiniz meme ölçülerine göre yapılır. Uygun protez ve Teknik seçimi hasta memnuniyeti için en önemli aşamadır. Bu nedenle iyi bir muayene ve Planlama meme büyütme operasyonunda büyük önem taşır.

Meme protezlerinin zararı var mıdır?

Yapılan detaylı bilimsel çalışmalar sonucu meme implantlarının meme kanseri riskini arttırdığına dair kanıt bulunamamıştır. Aynı şekilde, Bağ dokusu hastalıkları ya da otoimmun Hastalıklara yol açma riskini arttırmadığı gösterilmiştir. Uygun takipler yapılırsa olası bir meme kanserinin saptanmasını engellemediği gösterilmiştir. Özetle meme Protezleri hasta güvenliği açısından olumsuz etkiye sahip değillerdir.

Meme protezlerinin ömrü ne kadardır?

Meme protezlerinin ömrü oldukça uzundur. Özellikle yeni nesil protezlerde bu süre 15-20 Yıla uzamaktadır. Ancak hayat boyu garanti verilmesi mümkün değildir.

Meme Protezi nereye yerleştirilir?

Temel olarak MME protezi iki plana yerleştirilebilir:

-Meme dokusu Altı

-Kaş Altı (Çift Planı)

Her iki seçim kriterleri yönteminde hastaya ve cerraha göre farklılık gösterebilir. Öneml olan hastanın Anatomik Yapısı ve isteklerine göre en iyi sonucu verecek yöntemin seçilip uygulanmasıdır.

Meme Protezleri nasıl yerleştirilir?

Temel 3 bölgeden yapılan kesiler ile yerleştirilir olarak.

– Meme Altı

– Meme Başı

– Koltuk altı

Her yöntemin kendine özgü avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Önemli olan ise hastanın beklentileri ve anatomik yapısına uygun olan ve en iyi Sonuçların alınabileceği yöntemin seçilmesidir.

Meme Büyütme süt vermeyi engeller mi?

Hayır. Meme büyütme işlemi meme dokusu ya da süt kanallarına zarar veren bir operasyon değildir. Bu nedenle göğüs büyütme sonrası çoğu kadın çocuklarını anne sütüyle besleyebilmektedir.

Meme Büyütme işlemi nasıl yapılır?

Ameliyat Süreci

Operasyon süresi tipik olarak 1-2 saattir. Sıklıkla genel anestezi yöntemi tercih edilir. Bazı durumlarda lokal anestezi ile birlikte intravenöz Sedasyon yöntemi uygulanabilir. Tercih edilen giriş yerinden yapılan yaklaşık 5-7 cm uzunluğundaki kesilerden girilerek meme protezi için bir cep hazırlanır. Bu cepler hazırlandıktan sonra Öncü Protezler Cebe yerleştirilir ve istenen sonucun elde edilip edilmediğine bakılır. Duruma göre hazırlanan cep modifiye edilir. İstenen sonuç elde edilince Meme Protezleri açılır ve nihai olarak bu ceplere yerleştirilir.

Meme Protezleri kapalı bir cep içerisine yerleştirildiğinden bu cep içinde erken dönemde ortaya çıkabilecek ve iyileşme sorunlarına yol açabilecek sıvı ve kan toplanması riskini ortadan kaldırmak için yıla adı verilen ince borular yerleştirilir. Bu drenler genellikle ameliyat sonrası 24. saatte alınır. Yıla alınma işlemi anestezi gerektirmez ve ağrılı bir işlem değildir. Kesiler uygun biçimde dikilir. Çoğunlukla kendi eriyen alınması gerekmeyen ve dikişler kullanılır. Ancak bazı durumlarda erimeyen ve 7-10. Gün alınması gereken dikişlerin kullanılması gerekebilir.

Operasyon alanı özel bandajlar ile kapatılır ve sıklıkla bir sütyen giydirilerek operasyon sonlandırılır.

Ameliyat sonrası

Hastanede yatış süresi 1 gündür. Ertesi gün drenler alınır ve evinize gidebilirsiniz. İşe dönüş süresi çoğu hastada 5-7 gündür. İlk kontrol sıklıkla ameliyat sonrası 1. haftada yapılır. Bandajlarınız açılır. Bazı durumlarda 3.-4. haftaya kadar özel bandajlar takmanız gerekebilir. Ancak sıklıkla uygun seçilmiş bir sporcu Sutyeni yeterli olmaktadır. Yeterli bası yaban özel sütyenlerin giyilmesi destek sağlayarak komforunuzu arttırır. Az gelişir ve hızlı geçer Böylece şişlikler daha, ayrıca meme protezlerinin istenilen pozisyonda tutulması ve daha iyi şekillenmesine yardımcı olur.

Ameliyat sonrası ilk 3-4 hafta memelerinizin üzerine sütyen dışında herhangi bir temas olması önerilmez. 6-8 hafta süre boyunca ağır egzersizlerin yapılmaması gerekmektedir. Özellikle ağır kaldırma, yüzme ve tenis gibi sporların yapılmaması gerekmektedir.

Sonuçlar

Nihai sonuçları şişliklerin geçmesi ve protezlerin yerlerine adapte olmasıyla fark etmeye başlarsınız. Şişliklerin çoğu 1-3 hafta arası geçer. Ancak her cerrahi girişim sonrası olduğu gibi gerçek Sonuçların ortaya çıkması 6-12 ay sonunda olur. Yaşınız ilerledikçe göğüslerinizin değişmeye devam edeceğini unutmamanız önemlidir. Ancak, meme büyütmeden elde edilen sonuçlar tipik olarak uzun sürelidir. Memeleriniz şekil ve dolgunluğunu yıllarca koruyacaktır.

Meme Büyütme ameliyatının riskleri nelerdir?

Her cerrahi girişimin Genel ve kendine özgü riskleri vardır. Meme büyütme ameliyatı memnuniyet oranı yüksek ve komplikasyon oranı düşük bir girişimdir. Ameliyata özgü en önemli komplikasyon kapsül kontraktürüdür. Kapsül kontraktürü meme protezi çevresinde gelişen kapsül adı verilen dokunun aşırı gelişmesidir. Uygun protez seçimi ve doğru teknikler ile Görülme olasılığı oldukça düşüktür. Ciddi kapsül kontraktürü gelişen olgularda tekrar operasyon gerekebilir. Diğer nadir komplikasyonlar: hematom (kan toplanması), enfeksiyon ve asimetri olarak sayılabilir.


Bir önceki yazımız olan Meme Göğüs Küçültme Estetiği başlıklı makalemizde estetik operasyon, göğüs küçültme ve hakkında bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM