Makyaj Fırçaları Nasıl Olmalı

Makyaj Fırçaları Nasıl Olmalı

makyaj fırçaları nasıl olmalı, hangi makyaj fırçasını almalıyım, hangi makyaj fırçası, makyaj fırçası kullanımı nasıl olur.

Makyaj Fırçaları Nasıl Olmalı

Makyajın parmaklarla değil de fırçalarla yapılıyor olması cildimizin yağlanmaması ve makyajın cildimizde eşit dağılmasını sağlayan en önemli etkenlerdendir. Bunun için makyaj yaparken doğru fırçaların kullanılması doğru makyaj için oldukça önemlidir. Makyaj malzememiz ne kadar iyi olursa olsun doğru fırça kullanmadığımız takdirde istemediğimiz sonuçlarla karşılaşabiliriz. Söz konusu cildimiz olunca tüm bu fırçaların temizliğini de unutmamız gerekiyor. Bunun için de kullandığımız makyaj fırçalarının temizliğine özen göstermemiz gerekiyor. Sizlere makyaj fırçaları ve özellikleri hakkında bazı bilgiler vereceğim.

Makyaj Fırçaları
Makyaj Fırçaları

Kaş Fırçası

Sert fırçalar kaşlarımızın dökülmesine sebep olabilmektedir. Kaş fırçası açık renk kaşları belirginleştirmeye ve kaş şeklimizi öne çıkarmasını sağlayarak kaşlarımızın daha düzgün gözükmesini sağlamaktadır.

Göz Farı Fırçası

Göz farı fırçamızın yumuşak olmasına dikkat etmeliyiz. Renkleri birbirine karıştırmak için oldukça kolaylık sağlayan göz farı fırçalarıyla hem sert dokulu göz farlarını hem de toz halindeki göz farlarını kolayca sürmenizi sağlayacaktır.

Eyeliner Fırçası

Kalem şeklinde veya kendiliğinden fırçalı olmayan eyeliner kullanımında işimize yarayan bu fırçamızın da oldukça yumuşak olmasına özen göstermeliyiz. Göz çevremiz oldukça hassas olduğundan sert fırçaları kullanmakta zorlanabilirsiniz.

Allık Fırçası

Allık fırçasının yumuşak ve yoğun olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Fondöten fırçası ile benzerlik göstermektedir. İki fırçanın uç tarafına baktığınızda fondöten fırçası uca doğru incelirken allık fırçasının sadece bir tarafı eğimli olduğunu göreceksiniz.

Fondöten Fırçası

Cilt makyajının temelini oluşturan fondöteni eşit dağıtmadığımız takdirde ciltte kusurlu görünümlere yol açtığını kuşkusuz herkes görebilmektedir. Fırçalarla yapacağınız makyaj uygulamayla cildinizin daha kusursuz bir görünüme sahip olacağını görebilirsiniz. Parmaklarınızla yapacağınız uygulamada eliniz fondöteni emeceğinden fontöteninizin daha çabuk bitmesine neden olacaktır. Kullanacağınız fırçanın uç taraflarının daha ince tüylerden ve yassı olup kolay temizlenebilir olduğundan emin olun.

Ruj Fırçası

Yukarıda sıraladığımız fırçalara oranla daha sert bir yapıya sahip olan ruj fırçası özellikle kış aylarında kurumuş dudaklara sürülürken çok işimize yarayacaktır.

Pudra Fırçası

Fondötenden sonra uygulanan ve pudrayı eşit dağıtmak adına kullanılan en önemli fırçalardan bir diğeri ise pudra fırçasıdır. Pudra sürmek için genellikle sünger biçimindeki aplikatörler tercih edilmektedir. Fakat fırça kullanımı cildimize daha parlak ve doğal bir hal almasını sağlamaktadır. Pudra fırçasının tüylerinin yoğun ve yumuşak olmasına dikkat edin. Aksi takdirde cildinizi tahriş edebilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Ünlü Starların Makyajı başlıklı makalemizde Makyajı, Starların makyözü ve Ünlü Starların Makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM