Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası Ne Yapmalı?

Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası Ne Yapmalı?

lazer epilasyonu nedir, lazer epilasyon öncesi, lazer epilasyon sonrası, lazer epilasyon öncesi ne yapılmalı, lazer epilasyon sonrası ne yapılmalı

Lazer Epilasyon Öncesi Ve Sonrası Ne Yapmalı?

Lazer epilasyon yaptırmaya sonunda karar verdiyseniz uzmanların uyarılarını dikkate almanız gerekmektedir. Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmaya ilk adım atacağınız için ne zamanınız boşa gitmeli ne de paranız diyerekten birazdan sizlere uzmanların dikkatlerini sıralayacağız.

Lazer epilasyon yöntemi ile gerçekten pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu konuda en ufak bir şüpheniz bile olmasın. Teknolojinin geldiği bu nokta ile artık bölge neresi olursa olsun pürüzsüz bir yöntem mevcuttur.

Lazer EpilasyonLazer Epilasyon Önceki Bunlara Dikkat Edin

Lazer epilasyon yaptırmadan en az 30 gün öncesinden tedbir almanız gerekiyor. Örneğin; Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden ağda, epilatör gibi işlemlerden uzak durmalısınız.

Lazer epilasyon öncesi yine tüy rengini değiştirecek ürünleri kesinlikle kullanmamanız gerekiyor.

Lazer epilasyon yaptıracağınız bölgeye daha fazla titiz olmalısınız. Yani, makyaj temizleme, kozmetik ürünler gibi işlemler uygulamayın.

Ayrıca daha iyi sonuç alabilmeniz için uygulama yapılacak bölgeye test yaptırabilirsiniz. Böylece uygulama yapılacak bölgenin epilasyona elverişli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Ne Olur?

Lazer epilasyon sonrası ise; uygulanan bölgelere göre değişen koyu/açık renkte kırmızılık oluşabilir. Hatta hafif bile olsa bir şişlik meydana gelebilir. Bu durumlar doğal olup en fazla birkaç gün oluşur. İki veya üç sonra geçmeyen kızarlık veya şişlik için yaptırdığınız yer ile iletişime geçmelisiniz.

Lazer epilasyon sonrası en fazla sorulan sorulardan bir tanesi olan güneşe çıkabilir miyim? Sorusuna yanıt ise uzmanlardan şu şekildedir; Radyofrekanslı diod lazer ya da IPL lazer cihazlarıyla yaptırdığınız epilasyon sonrası en fazla bir hafta sonra güneşe çıkabilirsiniz. Ancak tedbir olarak güneş kremleri kullanmanız gerekiyor. Güneş kremi tercih ederken, kaliteli ve yüksek korumalı olmasına özen göstermelisiniz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16