Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer | yehhu.NET

Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer

Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer

Contents

Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer

Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer, Koltuk altı karartısı bir çok kişinin rahatsız olduğu bir problemdir. Ama bu bir hastalık değildir. İnsanların özgüvenini sarsan rahatsızlık veren durumlardan biridir. Koltuk altı kararmasına neden olan birçok sorunlar var. Koltuk altı kararmasının başlıca sorunu tüyleri jiletle almak. Jilet tüylerin daha kalın ve daha çok çıkmasına neden olur. Buda koltuk altınızın siyah görünmesine sebep olur. Gerçekten çok kötü ve rahatsız edici bir durum değil mi?

Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer
Koltuk Altı Karartısı Nasıl Geçer görsel

Koltuk Altı Kararmasına Sebep Olan Nedenler;

1)Birçok bayanın kolaya kaçtığı bu yöntem aslında koltuk altı kararmalarına neden olan en büyük sebeptir. Tüylerin daha kalın ve yoğun olmasına neden olur. Buda koltuk altının siyahlaşmasına yol açar. Sakın yapmayın. Koltuk altı kararmasını daha aza indirmek için jilet yerine epilasyon ayda ağdayla daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

2)Bakteriler ve mikroplar; Koltuk altı gibi hassas bölgeler bakterilere mikroplara karşı açıktır. Buda terle beraber kötü kokuların yayılmasına neden olacaktır. İleride cilt hastalığına dönüşecektir. Buda zamanla renginin koyulaşmasına neden olur.

3)Sürtünme; Cilt kalınlaşır ve bu sayede koltuk altınız kararır. Aşırı dar kıyafetler giymeyin. Kıyafetleriniz cildinize sürtünerek tahriş edecektir. İpek kumaşlar tercih edin. Koltuk altı da hassas bölgelerden bi tanesi olduğu için çok çabuk tahriş olacaktır.
Koltuk Altı Sararmaları ve siyah görünmemesi için size bazı yöntemler söyleyeceğim.

1)Patatesle koltuk altı beyazlatma; Eğer hassas bir cilde sahipseniz patatesle yapacağınız bu uygulamanın çok faydasını göreceksiniz. Bir dilim patatesi alın ve koltuk altınıza yaklaşık bi 10 dk ovun ve sonrasında ılık su ile durulayın. Her gün 2 defa bu işlemle 1 hafta içerisinde koltuk altı sararmalarının olmadığını göreceksiniz.

2)Salatalık ile beyazlatmak; Bir diğer doğal yolla beyazlatmak istiyorsanız bir dilim salatalığı alın ve aynı şekilde koltuk altını ovun ve ılık suyla durulayın. Birkaç gün içerisinde etkisini göreceksiniz.

3)Limon ile koltuk altı beyazlatmak; Limon bilindik üzere en iyi beyazlatıcıdır. Beyazlatmakla da kalmayıp mikropların ve bakterilerin üremesine engel olur. Her gün uygulayacağınız bu işlemle her banyodan önce bir dilim limon ile oyalayarak 10 dk filan bekleyip iyice durulayın. Cildinizi kurutacağı için sonrasında krem yardımıyla nemlendirmeyi unutmayın.

 


Bir önceki yazımız olan Deri Lekeleri Neden Olur, Neden Kaynaklanır, Nasıl Oluşur başlıklı makalemizde Deri Lekeleri ve Deri Lekeleri Neden Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM