Kolay Bir Doğum için Tavsiyeler

Kolay Bir Doğum için Tavsiyeler

kolay bir doğum için tavsiyeler, kolayca doğum yapmak için, kolay doğum yapmak için, gebeliği kolaylaştırmak için

Kolay Bir Doğum için Tavsiyeler

Doğum yapmak bir kadını hem fizyolojik hem biyolojik hem de ruhsal açıdan topyekûn etkileyen bir mucizedir. Kolay doğum yapmanızı sağlayacak birkaç ipucu vermek istiyoruz.

Doğum yapmak bir kadını hem fizyolojik hem biyolojik hem de ruhsal açıdan topyekûn etkileyen bir mucizedir. Günümüz tıbbi gelişmeleri sayesinde doğum yapmak daha kolay ve daha sağlıklı koşullar çerçevesinde yapılırken, biz ne kadar da böyle söylesek hem zor hem de bir hayli o derece de güzel bir süreçtir. Doğum öncesindeki, doğum esnasındaki ve doğum sonrasındaki sancılar, ağrılar anne adaylarının korkulu rüyalarıdır. KadinCaddesi ekibi olarak sizlere doğum esnasında işinize yarayacak tabiri caizse kolay doğum yapmanızı sağlayacak birkaç ipucu vermek istiyoruz.

 • kolay doğum yapmak
  kolay doğum yapmak

  Öncelikle bu süreç yukarıda da belirttiğimiz gibi topyekûn bir değişim süreci olacaktır. Bunu göze alarak planlı ve kararlı bir gebe olun. Bir bebek dünyaya getirmek istediğinize kesin bir şekilde karar verdikten sonra planlı olarak doktorunuz gözetiminde gebe kalmanızda fayda vardır.

 • Planlı gebelik sürecinde hamileliğini öncesinde ve sonrasında sürekli doktorunuzla irtibat halinde kalın ve beslenmenizi buna göre şekillendirin. Folik asit kullanımına önem verin hamileliğinizden 3 ay önce folik asit kullanmanızda fayda vardır. Bebek gelişimi için folik asit mükemmel bir vitamindir.
 • Beslenme programınızı bir diyetisyen ve doktorunuzla birlikte yaparak hem bebek gelişiminizi hem de vücut gelişiminizi kontrol altına almalısınız.
 • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi doktor gözetimi çok önemli bir nokta bu bağlamda doğum yapacağınız hastaneye ve gözetmen doktorunuzu bir an evvel belirleyiniz.
 • 3 aydan sonra bebeğinizin cinsiyeti ve birçok sağlık bilgilerine erişebiliyor olacaksınız artık bir bebek odası hazırlamanızın zamanı gelmedi mi?
 • Bebeğinizin gelişimi için donanmalı ve her türlü bilgiye açık olmalısınız, bebek gelişim kitaplarından faydalanın hatta kurslara bile katılabilirsiniz.
 • Spordan ve egzersizden uzaklaşmayın, hareket etmenin hem sizin sağlığınıza hem de doğum sırasında işleri kolaylaştırdığı bir gerçek. Egzersiz ve hamile pilatesi yaparak kendinizi formda tutun ve doğumunuzu kolaylaştırın.
 • Kolay doğum yapmak için egzersizleryapın, bu konuda da doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.
 • Her şeyi son ana bırakmayın doğum çantanızı hazırda bulundurun ani bir sancıyla doğumunuz gelebilir. Bu heyecanlı ve telaşlı anınızda bu tür şeylerle uğraşmamak için hazırda elinizin altında ve ya hemen ulaşabileceğiniz bir noktada bulundurun.
 • Her zaman tavsiye ettiğimiz gibi bir kez daha tavsiye ediyoruz. Her gün bol bol su tüketin. Biliyorsunuz ki artık kendiniz dışında bir bebek taşıyorsunuz. Suya her zamankinden daha çok ihtiyacınız olacak.
 • Sakin olun! O an geldiğinde sakin olun, yolda giderken trafikte kalabilirsiniz, acele ederken kazaya sebebiyet verebilirsiniz. Yanınızda eşiniz varsa onun sizi rahatlatmasına izin verin. Siz de eşinizi daha da strese sokmayın elinizden geldiğince birbirinize yardımcı olmaya çalışmalısınız.

 


Bir önceki yazımız olan Hamileliği Kolay Atlatmak için Öneriler başlıklı makalemizde hamileliği kolay atlatmak için, hamileliği kolay geçirebilmek için ve hamileliği rahat geçirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ? • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM