Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır | yehhu.NET

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır, Yaz aylarında saçlara en çok zarar veren faktör güneşin zararlı ışınlarıdır. Kış mevsiminde ise havanın soğuk olması, kar ve yağmur gibi çevresel faktörler saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Saçlarınızın sağlığını kaybetmesini istemiyorsanız nemini kaybetmesine engel olmalısınız. Bunun için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri ise dışarı çıkarken saçlarınızın kurumasını önlemek için eşarp ya da bere gibi tekstil ürünleri ile saçlarınızı kapatmak. Tabii ki bunu yaparken aşırı derecede sıkmamaya da dikkat etmelisiniz yoksa saçlarınız oksijensiz kalabilir ve saç dökülmesi gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır
Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır görsel

Kış aylarında saç bakımı yapmak için duşta kullandığınız suyun sıcaklığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Hava soğuk olduğu için suyun sıcaklığını arttırma eğiliminde olabilirsiniz. Saçlarınızın yıpranmasını, saç derinizin kurumasını ve saç dökülmesi gibi bir sorun yaşamayı istemiyorsanız duş alırken kullandığınız suyun sıcaklığının her mevsim aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek ısı saçlar için zararlı olduğundan saçlarınızı saç kurutma makinesinin en düşük ayarında kurutmalısınız.

-Saç bakımınızı en iyi şekilde gerçekleştirmek için saç yapınıza uygun saç bakım ürünleri kullanmanız önem taşıyor. Yağlı bir saç tipiniz varsa buna uygun, kepekli bir saç yapınız varsa da kepek önleyici şampuan ve saç kremi kullanmalısınız. Saç yapınıza uygun olmayan saç bakım ürünleri kullandığınız takdirde saç derinizde sorunlar ortaya çıkabilir.

 


Bir önceki yazımız olan Otel9.com ile Komisyonsuz ve İndirimli Tatil başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM