Kirpik Nasıl Kıvrılır | yehhu.NET

Kirpik Nasıl Kıvrılır

Kirpik Nasıl Kıvrılır

Kirpik Nasıl Kıvrılır

Kirpik Nasıl Kıvrılır, Göz makyajını seven herkesin en çok değer verdiği kısım herkesin malumu kirpikleridir. Peki, daha çarpıcı bakışlar için kirpik nasıl kıvrılır? Rimeller kirpikleri her ne kadar belirginleştirse de, doğal yollardan kıvrık kirpiklere sahip olmanın püf noktaları var. Rimelden sonra herkesin kullandığı kirpik kıvırıcı alet kirpik kıvırma konusunda uzman. Ancak sürekli rimel sürmeyenler ve düz kirpiklere sahip olanlar için daha doğal yollardan nasıl kıvrık kirpiklere sahip olacakları merak konusu.

Kirpik nasıl kıvrılır diye hepimiz uzun araştırmalar yaptık elbet. Ancak bunun doğal yoldan 2 yolu var. 1.si kirpiklerimizi özellikle duştan sonra parmaklarımız ile ikiye katlamak. Nemli kirpikler daha rahat şekil alacağı için bu tercih uzun kirpikli hanımlar tarafından en doğal yöntem olarak revaçta. Günlük hayatta kirpiklerinizi hafif ıslatarak bile bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Sürekli suyla temas eden kirpikler hem canlılık kazanacak hem de gün geçtikçe daha sert bir yapıya sahip olacaktır.

Kirpik Nasıl Kıvrılır
Kirpik Nasıl Kıvrılır görsel

Kirpik nasıl kıvrılır konusunda diğer seçenek ise daha kolay. Ancak sık kullanımlarda kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. Daha güzel kirpikler hayal ederken, seyrek kirpikler kimsenin tercihi değil elbette. Kullandığınız kirpik kıvırıcı aletinizi fön makinanıza tutarak ısıtın. Zaten alet metal olduğu için çabuk ısınacaktır. Daha sonra fazla sıcaklığı alabilmek için üfleyin ve kıvırıcı ile kirpiklerinizi her zamanki gibi sıkıştırın. Bir müddet böyle bekleyin. Sıcaklığı alan kirpikler kıvırıcının şeklini almada fazla zorlanmayacak. Bu sayede adeta kirpiklerinize fön çekmiş olacaksınız. Arkasından sürülen bir rimel daha kalıcı olmasını sağlayacak ve kirpiklerinizin kıvrımını sabitleyecektir. Bu şekilde kirpik kıvırmak çok kolay ve hanımların en çok tercih ettiği seçeneklerden biri oluyor. Kirpiklerinizin sağlığı açısından ise biraz tehlikeli gözükebilir ama kendinize sınır koyduktan fazla sorun olmayacaktır.

Gözaltı morluklarınız için kullanacaksanız eğer fondötenden önce uygulamanız gerekecektir, akne ve leke izleri için kullanmayı düşünüyorsanız fondötenden sonra kullanmanız daha fazla kapanmasına yardım edecek bazlar vardır. Diğer türlü halde fondöten aşamasında baz silineceği için cildinizi boşuna yormuş olacaksınız. Uygulamaları bol ışıklı ortamlarda yapmaya özen gösteriniz. Kirpik altlarınızdan göz çukuruna kadar noktalar şeklinde sürdükten sonra parmağınızla ya da makyaj çubuğuyla ya da yumuşak uçlu bir kulak çubuğu ile sağa sola yedirerek gözünüzdeki hassas deriye zarar vermeden yapabilirsiniz. Yumuşak hareketlerle yedirilen kapatıcı bir süre beklendikten sonra yetersiz gelirse arttırılabilir. Kirpiklerin kıvrılması ne kadar sağlıklı olduğu ile alakalıdır. Sağlıklı kirpikler ise kendini yumuşak olması ile belli eder.

Kirpiklerin sağlıklı olması için bakım kremleri ile sürekli temizlenmesi lazım. Gün boyunca kirpikler tozları topladığı için sürekli temizlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden makyaj temizleme ürünleri ve ya bir nemlendirici ile temizleme yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Daha sert kirpikler fazla kıvrım kazanamayacağı için kirpiklerin her zaman yumuşak olmasına yardımcı olabilecek ürünler ile desteklemeye devam etmelisiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Güzel ve Bakımlı Olmak isteyen Bayanlar başlıklı makalemizde Bakımlı Bayanlar ve Güzel ve Bakımlı Olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM