Karma Cilt Bakımı’nda Püf Noktalar

Karma Cilt Bakımı’nda Püf Noktalar

karma ciltler için, karma cilt bakımı hakkında, karma cilt bakımı nedir, karma cilt bakımı nasıl olur, karma cilt maskeleri

Her cilt tipi için özel bir şekilde cilt bakımı uygulamak gerekse de hiç şüphe yok ki karma cilt bakımı daha fazla özen gösterilmesi gereken bir cilt bakımı. Cildin burun, çene ve alın bölgesinin daha yağlı, diğer bölgelerinin ise kuru olması karma cilt bakımını daha zor bir hale getiriyor. Karma bir cildiniz varsa ve en iyi şekilde nasıl evde cilt bakımı yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Karma Cilt Bakımı’nda Püf Notalar

–Evde cilt bakımı yapmayı tercih ediyorsanız öncelikle cilt tipinize uygun cilt temizleyici ürünler ve losyonlar tercih etmeniz gerekiyor. Karma ciltlerde cildin bir bölümü kuru, bir bölümü ise yağlı olduğundan burada asıl amaç cildin her bölümünü eşit seviyeye getirmek. Bu nedenle kuru kısımları için ayrı, yağlı kısımları için ayrı cilt bakım ürünleri kullanmalısınız.

Karma CiltKarma cilt bakımında özen göstermeniz gereken bir diğer konu ise kullanacağınız nemlendirici ürünler. Cildinizin yağlı ve kuru bölgeleri için ayrı ayrı nemlendirici kullanmalısınız, aksi takdirde yağlı bölgeler daha da yağlanabilir.

-Evde cilt bakımı yaparken dikkat edilecek bir nokta da cilt temizliğidir. Cildinizin kuru bölgelerinin daha da kurumasını istemiyorsanız günde sadece bir kere cilt temizliği yapmalısınız.

-Cildinizin yağlı bölgelerindeki yağı azaltmak için yağ emici mendiller ve yağ emici bantlardan yararlanabilirsiniz. Özellikle makyaj yapmadan önce bu ürünleri kullanırsanız makyajınızı çok daha rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

-Yaz aylarında karma ciltlerde alın, çene ve burun bölgesi daha çok yağlanırken diğer bölgeler de daha çok kurumaktadır. Güneş koruma faktörü içeren nemlendirici kremlerle cildin dengelenmesini sağlayabilirsiniz. Güneş kremi kullanarak aynı zamanda cildinizin güneşin zararlı ışınlarından korunmasını da sağlayabilirsiniz.

Evde cilt bakımı yaparken yüz maskeleri kullanmaya da gayret etmelisiniz. Sitemizde bulabileceğiniz karma ciltler için maske tarifleri arasından cilt tipinize uygun bir yüz maskesini düzenli bir şekilde uyguladığınızda cildinizdeki gelişmeyi kısa sürede fark edebilirsiniz.

–Karma cilt yapısında sivilce oluşumuna rastlanılmaktadır. Ancak sivilceler cildin daha yağlı olan alın, burun ve çene kısmında olduğunda daha az görülmektedir. Bu nedenle çıkan sivilceler sizi endişelendirmesin.

 


Bir önceki yazımız olan Sivilce Maskeleri | Sivilce Maskeleri işe Yarar mı? başlıklı makalemizde sivilce maskeleri, sivilce maskeleri faydalımı ve sivilce maskeleri kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16