Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı | yehhu.NET

Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı

Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı

Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı

Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı, İçerdiği protein ile oldukça sağlıklı bir alternatif olan yulaf, kahvaltı ya da akşam yemeği gibi tek bir öğün için oldukça iyi ve doyurucu bir alternatif olan yulaf, süt ya da yoğurt ile karıştırılarak tüketilebilir. Özellikle diyet yapanlar için hem sağlıklı hem de tatlı bir öğün olan yulafı, dilerseniz taze dilerseniz de kuru meyvelerle birlikte tüketebilirsiniz. Yulaf kepeği ile zayıflamak ve formda kalmak isterseniz, sabahları kahvaltıda yulaf kepeği tüketebilirsiniz.

Buğdaygiller familyasından olan yulaf, az tüketilmesine rağmen çok faydalı besinler arasında bulunur. Karbonhidrat açısından zengin olan yulaf aynı zamanda bitkisel protein açısından da iyi bir kaynaktır. Karbonhidrat ve proteinin dışında yulafta B grubu vitaminleri ve  kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve demir mineralleri bulunur.

Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı
Kahvaltıda Yulaf Yemek Sağlıklı Mı görsel

Genellikle sabah kahvaltılarında tüketilen yulafın faydaları arasında en bilineni sindirim sistemi üzerindeki etkileridir. Düzenli bir sindirim sistemi için tüketilmesi gereken yulaf, hazımsızlığı giderir. Bağırsakta oluşan gazların atılmasını sağlar. Ayrıca mide ve bağırsakta oluşan hastalıklara karşı koruyucu olması da yulafın faydaları arasında sayılabilir.

 


Bir önceki yazımız olan iştahsızlık Nedenleri Nelerdir başlıklı makalemizde iştahsızlık ve İştahsızlık Nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM