Kadın Prezervatifi ve Kullanımı | yehhu.NET

Kadın Prezervatifi ve Kullanımı

Kadın Prezervatifi ve Kullanımı

Contents

kadın prezervatifi nedir, kadın prezervatifi nasıl kullanılır, kadın prezervatifi kullanımı, Kadın prezervatifi hastalık yaparmı

Kadın Prezervatifi ve Kullanımı

Kadın prezervatifi aslında Dünyada 10 seneden beri var olan bir üründün ama çok fazla yaygınlaşamamıştır. Bunun nedeni kullanımı çok kolay değildir ve zor öğrenilir. Bu prezervatifler çok pahalı ürünlerdir.

Bunda esas temel ve bu ürünü almaya götüren temel düşünce erkekler prezervatif kullanmak istemeyince bu korunma işi kadınların başına kalmaktadır. İstenmeyen gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hep erkekler prezervetif kullanmak istameyince bayanlarda buna boyun eyme zorunda kalırlarsa aslında bayanların bu konularda insiyatif kullanıp erkeklerle beraber olmaması gerekmektedir.

Ancak ülkemizde Doktorların hastalarından duydukları “Ne yapayım eşim prezervatif kullanmak istemiyor” demektedir. Bu ürün erkeklerin istesede istemesede bu baskın güçü almak için geliştirilen bir üründür.

Nasıl Kullanılır:

Kadın Prezervatifi Kullanımı
Kadın Prezervatifi Kullanımı

Bayanlar vajinanın içersine bu ürünü elleriyle yerleştirilmektedir. Içinde vajinanın denk gelecek yerlerde bir halka vardır bu halka rahim ağzını kapatmaktadır. Dış bölümde kalan vajinayı tümü ile kaplayacak bir halka daha bulunmaktadır. İlişkiden 8 saat önce bu ürünü yerleştirilip kullanılmaktadır.

Bu ürün iki amaça cok iyi görev yapmaktadır. Bunlardan birincisi gebelikten korunmuş olunuyor erkek prezervatiflerine göre daha koruyucu ve daha kalındır. İkincisi ise cinsel yolla bulaşan hastalıkları koruyuculuğu ile aslında erkek prezervatiflerine göre daha koruyucudur. Bunun nedeni farklı metelyellerden yapıldığı için daha az gecirgen ve daha zor yırtılan ve yıpranın üründür.

Bayan prezervatifleri daha çok yaygınlaşması gerekmektedir bu ürün çok fazla yaygınlaşamadı tanıtımı ve ürünün bulunması zordur. Ülkemizde bağzı eczanelerde satılmaktadır, ancak erkek prezervatiflerine göre %20 daha pahalı bir üründür. Kullanımı çok karmaşık bir ürün değildir. Bir uzman tarafından gösterilmesi gerekmemektedir ürün içerisinde bulundurulan şema ve resimlere göre uygulandığı zaman gayet güzel bir şekilde kullanıla bilmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Nesnelerde ve İlişkilerde Erotizm başlıklı makalemizde erotizm, erotizm ve nesneler ve ilişkilerde erotizm hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM