Kabak Çekirdeği ve Mucizesi | yehhu.NET

Kabak Çekirdeği ve Mucizesi

Kabak Çekirdeği ve Mucizesi

Contents

Kabak çekirdeği faydaları, kabak çekirdeği ve mucizesi, Kabak çekirdeği mucizeleri, Kabak çekirdeği neye iyi gelir diyorsanız okumaya devam ediniz.

Kabak Çekirdeği ve Mucizesi

Kabak çekirdeği mucizevi besinlerden biridir.İdrar yolları enfeksiyonlarında,iyi huylu prostat büyümesinde,hafıza kaybının önlenmesinde ,içerisinde yüksek miktarda bulunan çinko içeriği ,omega 3-omega 6,E vitamini,%-35-40 a yakın protein , % 50-55 yağ ve % 15 e yakın CHO( karbonhidrat)içeriği ile yaralı bir besindir.İçeriğinde bulunan yağlar daha çok; pantotenik asit,oleik asit  ve sitrik asitten zengindir.

Çocukların anlama yeteneğinin artması için çok önemli bir besindir.E vitamini ise gençlik ilacı olarak bilinmektedir.Aynı zamanda  hafızanın güçlenmesi içerisinde ki Çinko oranının yüksekliğindendir.Çiğ ve tuzsuz kabak çekirdeğinin tüketilmesi  iyi huylu prostat büyümesinin önüne geçer.

Prostat büyümesinde etkili olan Dihidrotestesteron denen bir madde hipotez olarak ortaya atılmıştır.Dihidrotestesteron ,testesteron hormonunun farklı kimyasal bir biçimidir.kabak çekirdeğinde bulunan delta-7 Steroglykosid  maddesi dihidrotestesterona benzemektedir.Bu maddede prostat büyümesini engelleyici bir etkisi  olmaktadır.

    Kabak çekirdeğinde bulunmakta olan çinko,demir,magnezyum ,fosfor mineralleri ve Omega3 ve omega 6 ,E vitamini  çocukların büyüme ve gelişmesi   ,demir kan yapımı ve aneminin önlenmesi ,fosfor ve magnezyumun dişlerin gelişmesi ve çürümesinin engellenmesinde çok etkindir.

İçeriğinde ki doymamış yağ asitleri sayesinde triglisiretdin düşmesinde yardımcıdır.Ama ölçülü yenmesi gerekir.Çünkü ölçüsüz tüketilen her besin ne olursa olsun metabolizma artığı olarak yağa dönüşmektedir ve  istenmeyen yağ olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ama kabak çekirdeğinin asıl mucizesi  BPH yani iyi huylu prostat büyümesini engellemesidir.Bu artık modern tıpta kanıtlanmış ve kabul görmüştür.

Kabak Çekirdeği
Kabak Çekirdeği

Özellikle;

Prostat büyümesi olanlar,

Prostatid (idrar yolları enfeksiyonu olanlar)

Kabızlık  ve bağırsak kurtları olanlar,

İdrar tutukluğu olanlar,

Kemik erimesi olanlar

Diş problemi olan çocuklar

Unutkanlığı olanlar vs..

Ereksiyon problemi yaşayan insanlar…


Bir önceki yazımız olan Gıda Zehirlenmesi'ne Karşı Önlemler başlıklı makalemizde Gıda zehirlenmesi, Gıda zehirlenmesi belirtileri ve Gıda zehirlenmesi tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM