iştah Kesen Yiyecekler Nelerdir | yehhu.NET

iştah Kesen Yiyecekler Nelerdir

iştah Kesen Yiyecekler Nelerdir

Contents

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir

iştah Kesen Yiyecekler Nelerdir, Kilo vermek sizin için elzem bir hale geldiyse ancak kolay bir şekilde zayıflamak için neler yapabileceğinizi bilmiyorsanız zayıflama önerilerimizden faydalanabilir ve iştah kesen yiyeceklerden tüketebilirsiniz. Peki bu yiyecekler hangileri diye merak mı ediyorsunuz? İşte cevabı:

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir
İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir görsel

İştah Kesen Yiyecekler Hangileridir?

Elma: Birçok uzman zayıflamak için elma tüketilmesini öneriyor. Bunun sebebi ise elmanın içeriğinde bulunan lif ve pektin isimli madde. Bu nedenle zayıflamak istiyorum diyorsanız öğün aralarında mutlaka elma yemelisiniz. Bu sayede tokluk hissiniz uzayacak ve mideniz kazınmayacaktır. Fiziksel aktivitelerde bulunuyorsanız elma kandaki glikozu düzenleyici etkisiyle size enerji de sağlayacaktır.

Yulaf Ezmesi: Zayıflamak için tüketebileceğiniz en etkili gıdalardan biri de yulaf ezmesi. Yavaş sindirilen bir karbonhidrat olması sebebiyle tokluk hissinin uzamasını sağlayan yulaf ezmesi iştah kesen yiyecekler arasında yer almaktadır. Açlık hissettiğinizde bir kase yulaf ezmesi tüketerek bir sonraki öğüne kadar bu hissinizden kurtulabilirsiniz.

Protein: İştah kesen yiyecekler arasında balık, tavuk, yumurta ve deniz ürünleri gibi protein içeren gıdalar ilk sıralarda yer almaktadır. Kilo vermek için bu gıdaları mutlaka öğünlerinize eklemelisiniz.

Yeşil Çay: Zayıflamak için öğün aralarında yeşil çay içebilirsiniz. Bu çay acıkmaya sebep olan hormonların salınımını baskılamakta ve tokluk hissi yaratmaktadır.

Brokoli ve Karnabahar: Zayıflama önerilerimizden biri de lif açısından zengin olan brokoli ve karnabahar tüketmeniz. Bu gıdaları haşlayarak tüketebileceğiniz gibi yoğurtla birlikte de tüketmeniz mümkün.

Ananas: İçeriğindeki enzimler sayesinde protein sindirimini hızlandıran ananas iştah kesen yiyecekler arasında yer almaktadır. Kilo vermek için rahatlıkla tüketebileceğiniz ananas aynı zamanda selülitler için de oldukça yararlıdır.


Bir önceki yazımız olan Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır başlıklı makalemizde Kış Saç Bakımı ve Saç Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM