İş Hayatınızı Renklendirecek ipuçları

İş Hayatınızı Renklendirecek ipuçları

Contents

İş Hayatınızı Renklendirecek ipuçları

 

İş Hayatınızı Renklendirecek ipuçları, İş hayatı, özellikle işinden memnun olmayan ve para kazanmak için işine katlanan insanlar için son derece sıkıcı olabilir. İşini seven insanlar için bile yeterince mutluluk kaynağı olmayan iş hayatını daha çekilir bir hale getirmek için bazı yöntemler uygulayabilirsiniz.

Eğer işteyken sıkılıyorsanız, eve gitmek için can atıyorsanız ve kendinizi motive edebilmek, işe konsantre olmak için bazı yöntemler arıyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

İşinizi sevmiyor bile olsanız, hala o işe devam ettiğinize göre sevdiğiniz ya da en azından çekebildiğiniz bir yönü vardır demektir. Size çekilir gelen yönleri düşünmeniz ya da yapmayı sevdiğiniz kısımlara öncelik vermeniz, sıkılmanızı engellemek için bir yöntem olabilir.

Bir iş yerinde belki de en önemli ayrıntı, diğer çalışanlardır. İş arkadaşlarınızın hepsini sevmeniz, hepsiyle ayrı ayrı samimi olmanız çok zor olabilir. Hatta bazen içlerinde nefret edecek kadar sevmedikleriniz bile bulunabilir, fakat hepinizin orada gerekli olduğunuzu unutmayın. Hepiniz bir araya geldiğinizde ortaya o iş çıkıyor ve böylece para kazanıyorsunuz, bunu aklınızdan çıkarmayın. İş arkadaşlarınızla ilişkileriniz ne kadar kuvvetli olursa, orada mutlu olma şansınız da o kadar artacaktır. Ayrıca yaptığınız işin kalitesi de aynı oranda artış gösterecektir. Hatta iş yerinde bir de en yakın arkadaşlarınız kategorisine girebilecek kadar kafa dengi bir varsa o iş yeri sizin için eğlence mekanına dönüşebilir.

İş Hayatınızı Renklendirecek ipuçları
İş Hayatınızı Renklendirecek Görsel

İşiniz Zorsa Yapmanız Gerekenler

Yaptığınız iş çok zorsa ya da üstlerinizden kötü muamele görüyorsanız, bu gibi yıldırıcı durumlarda pes etmemeye çalışın. Siz, başarabilecek potansiyele sahip olduğunuz için o iş yerine alındınız, bunu unutmayın. Ne kendinizi o işi yapamayacak kadar yetersiz görün, ne de size kötü davranılmasını hak ettiğinizi düşünmelerine neden olacak kadar kendinizi ezdirin.

Çok alt kademe bir işte bile çalışıyor olsanız önemli biri olduğunuzu unutmayın ve kendinizi küçüksemekten vazgeçin.  Şirketlerin temizlik elemanları olmasa, oranın ne kadar pis ve çekilmez bir yer olacağını düşünün ya da çay servisi yapan elemanların çalışanlara olumlu etkisini aklınıza getirin. Yaptığınız iş çok küçük ya da önemsiz gibi görünüyor olabilir fakat bu, çok şeyi etkileyebilir.

İş yerinde bir başarı elde ettiğinizde, kendinizle gurur duymayı öğrenin. Sizin kendinize saygınız olursa, diğer insanların da size o derecede saygısı olacaktır.

Hepimiz insanız. Robotlar gibi sadece çalışmayı düşünmemiz ve ara vermeden sıkıcı bir iş gününü bitirmemiz bizden beklenemez. İş günü içinde sizi sıkan durumlar olduğunda, canınız sıkıldığında, işlerin altından kalkamadığınızı düşündüğünüzde küçük bir mola vermeniz, çıkıp bir çay içip gelmeniz ya da biraz internet kaçamağı yapmanız motivasyonunuzu arttıracaktır. Ayrıca müziğin insanlar üzerindeki etkisini de unutmayarak iş hayatınızdaki küçük kaçamak molalarınıza stresinizi atmanızda yardımcı olacak birkaç müzik dinlemeyi de katmanız, iş hayatını çekilir kılmak için yetecektir. Sadece kendinize güvenmeniz ve etrafa karşı da aynı güven ve anlayışı sergilemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

 


Bir önceki yazımız olan Aerobik Egzersiz ve Faydaları başlıklı makalemizde Aerobik ve Aerobik Egzersiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16