İlk Doğum Günü Partisi Hazırlıkları | yehhu.NET

İlk Doğum Günü Partisi Hazırlıkları

İlk Doğum Günü Partisi Hazırlıkları

bebeğimin ilk doğum günü, ilk doğum günü nasıl hazırlanmalı, ilk doğum günü sürprizleri, ilk doğum günü hazırlıkları için fikir sahibi olmaya ne dersiniz

Bebeklerin  ilk doğum günü partisi anne ve babaları için önemli ve heyecan vericidir.Özellikle anneler bu güne özel hazırlanırlar.Bu hazırlıklar yapılırken günün gerçekten güzel geçmesi için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Her şeyin yolunda gitmesi için sizin kadar günün en önemli kişisi bebeğiniz içinde çok önemli.Bu noktada bazı planlamalar yapmak gerekir.

İlk doğum günü partisine hazırlık yaparken ;

Zamanlamaya dikkat etmeli:

Zamanlama konusunda kriteriniz bebeğiniz olmalı .Bebeğiniz uyku saatine  veya beslenme saatine doğum gününü denk getirmemelisiniz.Parti öncesinde bebeğiniz iyi dinlendiğinden ve iyi beslendiğinden emin olun.Parti sürecinde bebeğinizin fazla yorulmaması için kısa süreli abartılı olmayan bir parti vermenizde fayda var.

Misafir sayısı:

Bebeğinizi ilk doğum günü partisinde yakın olduğunuz kişileri çağırın.Misafir sayısını fazla çoğaltmayın.Fazla kalabalık partiyi gürültülü bir ortama çevirecektir.Kalabalıkta partinin gözde si bebeğinizde fazla ilgi odağı olacağından bu durumdan sıkılacaktır.Bebeğiniz doğum günü partisine başka bebeklerinde katılması onun sosyalleşmesi içinde uygun bir ortam olacaktır.Ev ortamı misafir sayısı için küçük gelecek ise mevsime göre kapalı bir çocuk eğlence yerinde veya kır bahçesinde doğum günü partisini verebilirsiniz.Günümüzde bu tür hizmet veren yerler çoğalmış durumda.

Doğum Günü Çocuğu
Doğum Günü Çocuğu

Süslemeler:

Evi fazla süslemeyin.Farklı süsler bebeğinizin alışık olmadığı eşyalar olacaktır ve onu huzursuz edecektir. Süslemelerde genellikle onun kendi eşyalarını kullanın.Tanıdığı sevdiği oyuncakları,elbiseleri ,çektiğiniz fotoğraflarını gibi.Özel bir gün için palyaço çağırmayı düşünebilirsiniz ama bu farklı yüz insanları yeni yeni tanıyan bebeğiniz için farklı gelip onu huzursuz edebilir buna dikkat etmek gerekir.

Bu  günü ölümsüzleştirin:

En önemli noktalardan biri bu günü  sonradan da ana bilmek için ve özellikle bebeğiniz büyüyünce kendi ilk doğum gününü görmesi onun için çok önemli olacak.Bunun için bebeğiniz ile bol bol fotoğraf çekilin.Yalnız bu noktada bebeğiniz poz vermesi için ısrarcı olmayın bu onun sıkılmasına sebep olacaktır.Doğal fotoğraflar çekin.Partiyi kameraya çekme imkanınız varsa bu günü hareketli olarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Kamera çekimi ve fotoğraf çekimi ile tüm zamanı harcamamak için bu konuda bir arkadaşınızdan yardım alabilir veya bu işi yapan profesyonel fotoğrafçıdan  yararlanabilirsiniz.İlk doğum günü fotoğrafları ve videoları hem sizin hem de bebeğiniz için güzel bir anı olarak kalacaktır.

Parti menüsü:

Parti de doğum günü pastasını temalı yapabilirsiniz.Bebeğiniz kendi fotoğrafı veya sevdiği bir çizgi film karakteri olabilir.Menüyü ikiye ayırın yetişkinler için ayrı küçükler için ayrı bir menü hazırlayın.Ortam uygunsa açık büfe ikram yapabilirsiniz.Menüyü fazla geniş tutmayın .Sade ve herkesin yiyebileceği ikramlar hazırlayın.Özel olarak bebeğiniz ismi yazılı veya resimli kurabiyeler veya şekerler menüye ilave yapabilirsiniz.Sizin yapma fırsatınız yok ise siparişle pastahanelere yaptırabilirsiniz.Çocuklar için özel hazırlanan ikram tabaklarından ve bardaklarından kullanmanız onlar için eğlenceli olacaktır.

Hediyeler:

Bebeğinizi  için gelen hediyeleri  özel bir köşeye koyun.Pasta kesiminden sonra hediyeleri açın.Misafirleriniz içinde bu günü kalıcı kılmak istiyorsanız onlara küçük hediyeler sizde verebilirsiniz.Özellikle partiye katılan çocuklara sizlerde küçük birer hediye verebilirsiniz.Yakınlarınıza parti sonrası bebeğiniz ile çekildikleri fotoğrafları güzel bir çerçeve ile hediye olarak gönderebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Güzel Fotoğraf Çekmek İçin 6 İpucu başlıklı makalemizde güzel fotoğraf çekebilmek için, güzel fotoğraf çekilmek için ne yapmalı ve güzel fotoğraf çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM