İlişkinizi Renklendirecek İpuçları

İlişkinizi Renklendirecek İpuçları

Contents

İlişkinizi Renklendirecek İpuçları

Evet ! Hazır Olun Monotonlaşan İlişkilerinizi Renklendirmeye Geldik !

İlişkinizi Renklendirecek İpuçları, Her ilişki, başlarda oldukça eğlenceli ve hareketli geçer. Hemen hemen her gün görüşülür, bir şeyler yapılır ve paylaşılır, aşk sözcükleri ve romantik dakikalar havada uçuşur. İlk başlardaki bu heyecanlı zamanlar, bir süre sonra yerini soğukluğa ya da sorunlara bırakabilir. Hiçbir ilişki ilk günlerindeki gibi gitmez. İşte ilişkilerde karşınıza çıkabilecek sorunlar ve onları çözmeye yönelik, 

İlişkinizi Renklendirecek Durumlar

Bir ilişkinin ilk başladığı zamanlarda bütün ilginiz ve sevginiz sevgilinizin üstünde olur ve onunla saatlerce konuşabilir, her türlü hareketi onun için yapabilirsiniz. Onun için yemek yapmak, ona söyleyecek güzel sözler bulmak, onun için kendini güzelleştirmek ve ona sürprizler yapmak; bir süre sonra siz fark etmeden biten hareketlerdir. Eğer ilişkinizde bu boş vermiş hal meydana geldiyse, ilişkinizi hareketlendirmek adına ona küçük sürprizler yapmak için çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Mesela ona güzel bir yemek hazırlayarak onu davet etmeniz, sabah güzel bir kahvaltı hazırlayıp yatağına götürmeniz, ona yapacağınız güzel bir masaj, atacağınız güzel bir “özledim” mesajı, arada bir ona vereceğiniz nedensiz sevgi öpücükleri gibi ne zamandır farkında olmadan yapmadığınız küçük jestler sayesinde bu sorunu yenebileceğinizden eminiz.

İlişkinizi Renklendirecek İpuçları
İlişkinizi Renklendirecek Görsel

İlk zamanlarda

ona tüm hayatınızı anlattınız. Çocukluğunuzdan gelecek hayallerinize, hatta arkadaşlarınızın sevgilileriyle olan sorunlarına kadar size dair her şeyi konuştunuz. İlk günlerde sabahlara kadar telefon başında olduğunuz ve bazen öylece uyuyakaldığınız zamanları mı özlüyorsunuz? Ne zamandır konuşacak bir şeyiniz kalmadı ve sadece gününüzün nasıl geçtiğini ya da o hafta yapacağınız birkaç aktiviteyi konuşmaktan ibaret bir sohbet anlayışınız mı oluştu? Bu sorunu çözmek için; birbirinizle konuşmanız ve paylaşmanız şart. Birbirinize konuşmak, sohbet etmek için zaman ayırmanız ve televizyonun karşısında iki çift laf edemeyen çiftlerden olmamanız son derece önemli bir durum. Hayatlarınıza yeni uğraşlar katmanız, birbirinizin ilgisini çekebilecek şeylerle ilgilenmeye başlamanız ve ortak alanlar oluşturmanız; konuşmanız ve iletişim halinde olmayı sürdürebilmeniz için olanak sağlayabilir.

Herkes kendine benzeyen, aynı şeylerden hoşlandığı, ortak hobileri olan, ona çok uyan biriyle birlikte olmak ister. Evet aynısınız, her şeyi de birlikte yapıyorsunuz ve bu çok güzel fakat bir gün fark edeceksiniz ki; artık bir farkınız kalmamış ve merak unsuru da böylece ortadan kalkmış. Ona dair keşfedebileceğiniz, size değişik gelecek, ilginizi çekecek hiçbir nokta yok. Bu sorunu çözmek adına yapabileceğiniz ilk şey; kendinize zaman ayırmanız ve onun ilgilenmeyeceği ama sizin hoşunuza gidecek uğraşlar bulmanızdır. Ayrı ayrı zaman geçirmeniz ve ortak olmayacak etkinliklere katılmanız, ilişkinizin seyri açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Hem böylece birbirinizi de özleyecek ve ilişkinizin hareketlenmesini sağlayacaksınız.

İlişkiniz yeni başladığında sürekli “seni seviyorum” denir, hatta o cümle söylenmeden telefonlar asla kapanmazdı; değil mi? Şimdi bir süredir size hiç sizi sevdiğini söylemediğini fark ettiniz. Söylese bile zorunluluk olmuş gibi, hissetmeden ve öylesine söyleyiveriyor. Sürekli sizi artık sevmediğini düşünmeye başladınız ve belki de o bu sevgiyi farklı şekillerde gösterse de siz illa duymak istiyorsunuz. Bunu bir sorun haline getirdiyseniz; onunla küçük bir oyun oynamaya ne dersiniz? Ona; sevgisini söylediğinde sevildiğinizi hissettiğinizi söyleyin. “…. dediğinde sevildiğimi daha iyi hissediyorum. “… yaptığında çok mutlu oluyorum ve seni daha çok seviyorum…” gibi seçeceğiniz birçok cümleyi karşılıklı olarak tamamlayıp, birbirinizle iletişim halinde olmanız ve ne istediğinizi bilmeniz son derece önemlidir.

Bir ilişkinin en önemli ayrıntısı; iyi bir cinsel hayattır. İlk zamanlarda romantik dakikalar yaşıyordunuz ve çok mutluydunuz. Şimdi, 40 yıllık evli çiftler gibisiniz; ilişkiniz monotonlaştı ve cinselliğin hiçbir çekiciliği kalmadı. Aslında sorun cinsel açıdan gerçekleşen bir sorun değil; sizin aranızdaki iletişimden kaynaklanan bir sorun. Bunun için; monotonluktan kurtulmanız gerektiğini unutmayın. Seks sadece yatakta yapılan bir eylem değildir; birbirini sevmenin ve dokunmanın yeri ve zamanı yoktur. Birbirinize açıkça ne istediğinizi söyleyebilmeli ve evin farklı mekanlarında bunu yaşayabilmelisiniz. Küçük kaçamaklar ve yerli yersiz küçük dokunuşlarla bu durumu hareketlendirebilirsiniz. Örneğin; sinemada film izlerken ya da bir toplantıda sevgilinize yapacağınız küçük, yaramaz dokunuşlar ya da zamansız olarak ona vereceğiniz küçük öpücükler ilişkinizi hareketlendirebilir. Sevginizi göstermekten ve isteklerinizi söylemekten kaçınmadığınız sürece; ilişkinizi hareketlendirmek ve sevdiğiniz insanla mutlu olmak sizin elinizde; unutmayın.

 


Bir önceki yazımız olan Güneş Yanıklarına Bitkisel Çözüm Önerileri başlıklı makalemizde güneş yanığı için bitkisel kremler, güneş yanığına ne iyi gelir ve güneş yanıkları için bitkisel çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ilişki renk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16