Hayalinizdeki Aşkı Bulmak için 5 Değerli İpucu

Hayalinizdeki Aşkı Bulmak için 5 Değerli İpucu

hayalinizdeki insanı bulmak, hayalinizdeki aşkı bulmak için 5 ipucu, hayalinizdeki aşkı bulmak için, hayalimdeki aşkı bulmak için, Hayalinizdeki Aşkı Bulmak için

Hayalinizdeki Aşkı Bulmak için 5 Değerli İpucu

Aşk, çoğuna göre, hayatın anlamı, yaşama enerjimizi aldığımız güç, hayata karşı umutla bakabilmemizi sağlayan duygu.

Aşk, çoğuna göre, hayatın anlamı, yaşama enerjimizi aldığımız güç, hayata karşı umutla bakabilmemizi sağlayan duygu. Peki, bu kadar çok anlam ve önem yüklenen aşkı nasıl bulacağız. Bulduğumuzu sandığımız aşk doğru aşk mı? Aslında bu soruya aranan cevap devasa bir endüstriyi doğurmuş durumda. Her yıl bu sorunun cevabıyla ilgili yüzlerce kitap, filim, şarkı, dizi, televizyon programı gibi şeyler çıkıyor. Çıkmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Bence doğru aşkı bulmak için önce kendinize bazı sorular sormanız lazım. Karşınızdakinden çok sizin bu duruma hazır olup olmadığınız ilk başta belirleyici olacaktır.

Doğru aşkı ancak doğru zaman gelince bulabilirsiniz. Bunun için de kendinizi tamamen hazır hissetmelisiniz. Önce aşağıda belirteceğim sorulara dürüst ve samimi cevaplarınızı verin sonra harekete geçersiniz.

hayalinizdeki aşkKendinizi seviyor musunuz?

Birlikte olacağınız kişiden sizi mutlu etmesini istersiniz. Sizin acılarınıza ortak olmasını, mutlu ya da hüzünlü yaşadığı her şeyi sizinle paylaşmasını en çok sizinleyken gülmesini ve mutlu olmasını istersiniz. Kendinize şu soruyu sorun. Sizinle mutlu olmasını beklediğiniz bir insan var. Peki, siz kendinizle mutlu musunuz? Kendinizi yeterince seviyor musunuz? Kendinizle barışık mısınız? Olumlu ve olumsuz yönlerinize objektif bir bakış açısı ile bakıp kabul edebiliyor musunuz? Bu sorulara verdiğiniz cevaplar doğru aşka giden yolda çok önemli olacaktır. Başkasının sizi sevmesini istiyorsanız, önce siz kendinizi sevin.

Kendi isteklerinize gereken önemi veriyor musunuz?

Bir ilişkinin ilerlemesini ve mutlu bir şekilde sürmesini istiyorsanız, isteklerinin peşinden giden, vazgeçmeyen biri olmalısınız. Tutkulu ve kendi isteklerine önem veren biri kendisi için en doğru aşkı seçmede de başarılı biri olacaktır. Bu yüzden her şeyden önce başkalarının değil kendi isteklerinize önem verin ve bu isteklerin peşinden gidin. Aradığınızı bulacaksınız.

Ne arıyorsunuz?

İlgi ve sevgi gösterisi hepimizi etkileyen şeylerdir. Bu nedenle çoğu zaman kendi istediğimiz şeyin peşinden değil de bize ilgi gösteren şeyin peşinden gideriz. İnanın bu yönle de ilerleyen bir ilişkiye sahip olabilirsiniz ancak doğru ilişki, sizi tamamlayacak ilişki bu değildir. Ne aradığınızı bilin. Başkasının arayıp bulduğu biri olmak yerine kendi aradığınız bulun ve onu elde edin.

Yeni bir ilişkiye hazır mısınız?

Yeni bir ilişkiye başlamadan önce aklınızdan varsa eski deneyimlerinizi atmış olun. Sırf birilerini unutmak, birilerinin boşluğunu doldurmak için yeni bir ilişkiye başlamayın.

Fedakârlık yapabilir misiniz?

Her ilişki iki tarafında belirli fedakârlıklar yapmasını gerektirir. Biraz siz biraz da karşınızdaki bazı davranışlarını ve alışkanlıkların törpüleyerek birbirinize uyumlu bir çift olursunuz. Fedakârlık yapmaya hazır mısınız?

 


Bir önceki yazımız olan Aldatıldım, Ne Yapmalıyım! | İntikam Almalı mı ? başlıklı makalemizde aldatılan insan ne yapar, aldatıldıktan sonra intikam almak ve aldatıldım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM