Hangi Diyeti Yapmalıyım | yehhu.NET

Hangi Diyeti Yapmalıyım

Hangi Diyeti Yapmalıyım

Hangi Diyeti Yapmalıyım

Hangi Diyeti Yapmalıyım, Dünyada diyet konusunda yeni bir akım başladı. İnsanlar artık diyet kitaplarını alarak, kendi diyet listelerini oluşturuyor, kilo vermeye yardımcı metotları bu kitaplar sayesinde öğreniyorlar. Dünyada satış rekorları kıran birçok diyet kitabı var ve etkili diyet yöntemlerini öğrenmek ve uygulamak isterseniz, hemen bir tanesini satın alarak okumaya başlayabilirsiniz. Bütün kitaplara sizin için göz gezdirdik ve hangi diyetin size uygun olduğunu anlayabilmeniz için bir araştırma yaptık.

Dukan diyeti

En çok satış yapan diyet kitabı unvanına sahip Dukan diyeti, dünyada pek çok zayıflamak isteyen insan tarafından uygulanmış ve olumlu sonuçlar almıştır. Dukan diyeti temelinde protein ağırlıklı bir beslenme planına sahiptir. Kilo, yaş, cinsiyet, geçirdiğiniz hastalıklar, doğum sayısınız ve genetik özellikleriniz kilo vermenizde önemli kriterleri oluşturuyor ve internet sayfalarında ücretsiz ideal kilo hesaplama sayaçları var. Dukan diyeti 4 aşamalı bir diyet, size sadece kilo verdirmiyor, bu kiloları sabitlemeniz içinde size yardımcı oluyor. Eğer proteini, et, süt ve yulaf ezmesini seviyorsanız tam size göre bir uygulama diyebiliriz.

Hangi Diyeti Yapmalıyım
Hangi Diyeti Yapmalıyım görsel

Karatay diyeti

Karatay diyeti, Doktor Canan Karatay’ın geliştirdiği bir diyet programıdır. Özellikle tüm diyet listelerinde ezbere söylenen söylemlere aykırı çıkan, kibrit kutusu ya da 1 çorba kaşığı gibi tekrarları bulamayacağınız bir diyet kitabıdır. Prof. Dr. Karatay, diyetin bir yaşam biçimi olması gerektiğini savunuyor. Hangi besinlerin nasıl zararlı olduğunu, nasıl kilo aldırdığını, organların işlevlerini ayrıntılı bir biçimde açıkladığı kitabında, kadınları yakından ilgilendiren hormonal bozukluklar ve kilo problemi irdelenmiş ve açıklanmıştır. Eğer süt ve süt ürünlerini çok seviyorsanız, sebze, meyve ve kuruyemişten ayrılamam, yumurtaya bayılırım diyorsanız, Karatay’ın diyetini uygulayabilirsiniz.

Taş Devri Diyeti

Taş devri diyeti, Cerrahpaşa hastanesi çocuk metabolizma hastalıkları profesörlerinden Ahmet Aydın tarafından geliştirilmiş bir diyet programıdır. Ahmet Aydın hastalıklar üzerine yoğunlaşarak farklı 67 içerikle, farklı bünyelerin nasıl diyet yapmaları gerektiğini anlatıyor. Hamilelerden tutunda, sporculara kadar farklı metabolizmaya sahip insanların beslenme düzenlerini, hatta kronik herhangi bir hastalığı olanların nasıl diyet yapmaları gerektiğini irdeliyor. Sadece kilo sorunu olanların değil, sağlıklı yaşamın ne olduğunu daha iyi anlayabilmek isteyenlerin mutlaka okuması ve takip etmesi gereken bir diyet programı olduğunu düşünüyoruz.

Diğer etkili diyet yöntemleri

Bunların dışında, Akdeniz diyetini ön plana çıkaran, kan grubuna göre diyet, metabolizmayı hızlandırmaya yönelik kolay kilo verdiren diyetler ve bölgesel zayıflamaya yönelik birçok diyet programı bulunmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Çiftlik Bank Nedir, Çiftlik Bank Para Kazanma başlıklı makalemizde Çiftlik Bank Nedir ve Çiftlik Bank Para Kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
diyet diyet listesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM