Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ? | yehhu.NET

Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ?

Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ?

Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ?

Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ? Hamilelik, kadınların hayatındaki en önemli dönemlerdendir. Hele ki, ilk kez yaşanıyorsa! Akla pek çok soru gelir. Bunlardan biri de, Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır sorusudur. Sizin için, gebelik döneminde nelere dikkat etmelidir, Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır gibi soruların cevaplarını sıraladık.

Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır
Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır
  • Bu dönem, vücudunuzda bir sürü farklılık yaşayacağınız zamanlardır. Sizin de, vücudunuza kusursuz bir biçimde bakmanız gerekir. Değişimleri sadece kilo almak olarak düşünmeyin. Hormonlarınızdan, tırnak yapınıza kadar pek çok değişecektir. İlk değişiklik cildinizde yaşanacaktır. Cilt kuruluğu yaşamanız muhtemeldir. Bunun dışında, çatlaklar ile başınız derde girebilir. Sivilce problemlerinin yanı sıra, ciltte lekeler de meydana gelebilir. Cilt problemlerine çözüm için, mutlaka su bazlı sabunlar kullanın. Her daim temiz olmaya özen gösterin. Her banyo sonrası, nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Çatlaklar için, badem yağı ve kakao yağı kullanmayı deneyin. Ama bu yağ bakımını, çatlaklar oluşmadan önce yapmanız gerekiyor. Sonrasında ne yazık ki çözüm bulmak çok zor. Lekeler için çok telaşlanmayın. Bunların büyük bir kısmı, kalıcı olmaz. Genelde, doğumdan sonra düzene girer. Güneşe çıkarken, yüksek faktörlü bir krem sürmeye dikkat edin.
  • Hamile biri, her gün duş almalıdır. Çok soğuk veya aksine çok sıcak su da, yıkanmamaya özen gösterin. Her zaman ılık bir su seviyesini koruyun.
  • Bu dönem, vajinal akıntı yaşama ihtimaliniz çok kuvvetlidir. Ph değerinde meydana gelen değişim, akıntı yapacaktır. Akıntı ise enfeksiyonlara davetiye çıkarabilir. Eğer koyu kıvamda, kötü kokan akıntılarınız olursa, mutlaka hekiminize başvurun. Akıntının etkilerinden rahatsızlık duymamak için, günlük ped kullanabilirsiniz. Her zaman, pamuklu çamaşırları tercih edin. Vajinal duşlar, yapmamanız gerekir. Bunu bir çözüm olarak görmeyin.
  • Hamileliğinizin son dönemlerinde girdiğinizde, artık memeden süt gelmeye başlayacaktır. Çünkü gebeliğin son dönemlerinde, meme bezleri hızlanarak çalışmaya başlar. Süt gelmesinin, herhangi bir zararı yoktur. Sizi rahatsız edecek kadar çok geliyorsa, meme için tasarlanan pedlerden kullanabilirsiniz. Mutlaka pamuklu sutyenler tercih edin. Ve kullandığınız sutyenlerin, alt taraftan destekli modellerden olmasına dikkat edin. Bu süreçte, işinizi kolaylaştıracaktır.

 


Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları başlıklı makalemizde Ayakkabı seçiminde hamilelik, Hamilelik döneminde topuklu ayakkabı ve Hamilelikte Ayakkabı Seçiminin Püf Noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM