Hamilelik Sürecinde Anneler | yehhu.NET

Hamilelik Sürecinde Anneler

Hamilelik Sürecinde Anneler

Contents

Hamilelik Sürecinde Anneler

Hamilelik Sürecinde Anneler , yıllardır bireysel ve grup çalışmalarında birlikte çalıştığım yüzlerce hamile kadın ve anneden de dinleyerek karar verdim ki, annelik bir kadının yaşamı boyunca yaşayabileceği en önemli geçiş dönemi. Gözle görünür şekilde olan değişikliklerin yanı sıra gözle görünmeyen birçok seviyede de büyük bir dönüşüm oluyor bir kadın anneliğe hazırlanırken Madonna gibi birçok ünlünün üst üste hamile kalmalarının bir sebebi vardır elbet.

HAMİLELİK DOĞAL BİR ARINMA SÜRECİ!

Evet doğru duydunuz. Detox, nefes çalışmaları, yoga, enerji çalışmaları, ilaç tedavileri dahil olmak üzere hamilelik tüm bunlardan çok daha büyük bir arınma sağlıyor. Bir kadın enerjisi yeterince açılıp hamile kaldığı andan itibaren müthiş bir dönüşümün içerisine giriyor; fiziksel bedeninde, duygusal bedeninde veya zihinsel seviyede bildiği veya hiç bilmediği tüm tıkanıklıklar, acılar, üzüntüler yüzeye çıkmaya başlıyor. Hamileliğinin ilk aylarında yoğun duygusal boşalmalar yaşayan kadınları duymuşsunuzdur.

Normal bir insanın birkaç ayda ne yaparsa yapsın bedeninden atamadığı toksini, duygusal ve mental tıkanıklıkları hamileler hamileliğin daha ilk birkaç haftası içerisinde atmış oluyor. Bu inanılmaz arınma yıllardır benim de birçok nefes ve yaşam uzmanının ilgisini çektiği gibi ilgimi çekiyor. Neden acaba? Sorularının yanıtlarını ise bana yine NEFES veriyor. Çünkü hamilelerin nefesleri doğal şekilde, kendiliğinden açılıyor! Bizler bir kişinin nefesini ancak uzun süren kurslarımız, eğitimlerimiz ve özel seanslarla tüm gün süren gerçekten çok yoğun çalışmalar sayesinde açabiliyorken, hep denir ya Allah’ın işi devreye girdiği an nefes birkaç hafta içerisinde kendiliğinden açılıyor.

Hamilelik sırasında nefesin açılması nedeniyle aynen nefes seminerleri ve çalışmalarında olduğu gibi bilincimizin açılmasını, bedenimizin ve ruhumuzun temizlenmesini, daha pozitif, kalbi açık bireyler haline gelmemizi sağladığı açık. Peki bu yaşamımızda ne gibi değişiklikler getiriyor? Bir kadının anne olduktan sonra açılan nefesi ve bilinci onun tabi ki daha şefkatli, sevecen, sabırlı olmasını, ayrıca çok daha güçlü ve kararlı olmasını da sağlıyor. Aynen nefesi açılan bireylerde olduğu gibi Bu kararlılık, güç ve bir kadının kendi özüyle buluştuğu nokta tabi ki yaşam içerisinde de yeni kapıların açılmasını sağlıyor.

Eski köye yeni adet!

Durum aynen bu olabilir. Hamile kalmadan önce belki de karın bölgesine, özüne, güç noktasına hiç nefes almamış ve burayla hiçbir bağlantısı olmayan bir kadının hayattaki İsteklerinin, amaçlarının, yolunun hamilelik sonrasında netleşmesi gayet doğal ANNE güçlüdür, sevecendir, anlayışlıdır, her şeyin üstesinden gelebilir. Bunun tam tersini düşünürsek Bir kadın hamile kalmadan önce Tabii ki nefesinin belirli ölçüde açılmış olması gerekiyor. Çünkü bu olmadığı müddetçe; özellikle rahim bölgesi ve çevresindeki tıkanıklıklar ve bu tıkanıklıkların sebebi limitleyici nefes alışkanlıkları kadınların düşük tecrübeleri yaşamasına veya hiç hamile kalamamasına neden oluyor.

Hamile kalabiliyor olmamızın bile tam olarak çalışmayan tüm organlarımızda yaşanan aynı problem, bu bölgeye nefesin gitmemesi kaynaklı olduğunu bildiğim için nefes açılarak tamamen çözülebilecek bu tıkanıklığı halen binlerce kadının yaşıyor olması beni tabii ki çok üzüyor. Doğumla ilgili tüm problemlerin de sadece nefesin açılması ile tamamen ortadan kalkıyor olduğunu yıllardır gözlemlerim ve yaşadığım tecrübelerle biliyor olmak tabii ki içimi rahatlatıyor. Üst üste düşük yapmış, hamile kalamayan, kısır teşhisi konan onlarca yakın arkadaşım şu anda NEFES BEBEKLERİ dedikleri çocukları ile çok mutlular.

Annelik kadar ulvi ve bence her kadının yaşaması gereken yaşamdaki en önemli adımlardan biri olan bu dönüşüm yolculuğunu her annenin yaşaması gerektiğini düşünüyorum ve bu konuda sorun yaşayan tüm kadınların bir gün nefesle karşılaşmalarını diliyorum.

Sevgiyle kalın

Size çok küçük bir örnek:

BEN ÜMİT ÇOCUĞUM OLMUYORDU, KANALLARIM NEFESLE AÇILDI!..

2003 yılında bir trafik kazası geçirdim. Kırılmadık hiçbir yerim kalmadı. İki dizim, kalçam, göğüs kafesim, çenem, omzum Hepsi kırıldı. Suratım paramparça oldu. O zamanlar tek sorduğum soru şuydu: Tanrım neden ben? Neden böyle bir şey benim başıma geldi?

Bir yandan iyileşmeye çalışıp bir yandan da bu somlarla boğuşurken, gazetede Nevşah Fidanı gördüm. Çok ilgimi çekti ama o dönemde vakit bulamadım tanışmak için. Çünkü evde bavulu açık yaşayanlardandım. Bana iş gelirdi ve ben bavulumu toplayıp giderdim. İş dışında bir hayalim yoktu.

Derken, günün birinde, hiç ummadığım bir şekilde babam tarafından kapının önüne kondum, işten çıkardı beni. Kredi karılarımı, şoförümü aldı. Tam bir sok yaşadım. Ama simdi görüyorum ki; babamın isinden ayrılışımın bana hayrı varmış. Çünkü o işsizlik döneminde tanıştım Nevşah Fidanla ve mucizeyle!

11 sene evli kalıp ayrılmıştım. Çocuğum olmamıştı. Kanallarım kapalıydı çünkü. Mucize Kursunda bu tıkanıklığa odaklandım. Doktoruma gittiğimde, karın deliğimden mavi su akıttı. Kanalların durumunu test etmek için. Ve ekranda gözlerimle gördüm o suyun aktığını! Nefes sayesinde iki kanalım da açılmıştı. Ve bu, inanılmaz bir mucizeydi Ama devamı da gelecekmiş! Bir de aşk istiyordum çünkü. Ve aşk, Mucize Kursundan sonra, elini kolunu sallaya sallaya gelip buldu beni Şimdi sıra yıllardır beklediğim çocuğumu doğurmakta


Bir önceki yazımız olan Doğum Meditasyonun Faydaları başlıklı makalemizde Doğum, Doğum Meditasyonun Faydaları ve Meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM