Hamileliğin Yedinci Ayı ve Bebek | yehhu.NET

Hamileliğin Yedinci Ayı ve Bebek

Hamileliğin Yedinci Ayı ve Bebek

Hamileliğin Yedinci Ayı ve Bebek

Hamileliğin Yedinci Ayı, Yedinci ay 24 ile 28 hafta anne tarafında fiziksel değişimler olmaktadır. Bunlar sık sık yorulma sık sık acıkma hissi, çatık kemikleri genişlediği işin bel ağrıları sık sık görülür. Ayaklarda varisler oluşabilir, basur oluşabilir, mide yanmaları oluşur, mide yanmaların da şunu söylemek gerek bu dönem sonuna doğru mide bulantıları oluşur. Bebek tarafında gecen haftalara nazaran, bebeği net bir şekilde gözlemleye biliriz. Bundan sonra görmemiz zorlaşacaktır, çünkü parmakları saymak isteyeceğiz ama parmakları sürekli yumruk konumunda olacağı için parmakları bu haftadan sonra saymak zorlaşacaktır.

Kalp odacıkları tamamen oluşmuştur, onu görebiliriz beyin dokuları, gözler, karaciğer, akciğerlerin bulunduğu dokular, börekler ve omurganın tümü bu haftalarda en detaylı şekilde gözlemlenebilir.
Ultrasona sokulduğunda bu haftalarda detaylı ultrason denilmektedir. Birde bazı doktorlar, renkli toplar dediğimiz deneyimide yapar anne ile bebeğin kan damarlarını incelerler.


Bir önceki yazımız olan Hamileliğin Altıncı Ayı ve Bebek başlıklı makalemizde 6.ay, hafta hafta hamilelik ve hafta hafta hamilelik belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM