Hamileliğin Üçüncü Ayı ve Bebek | yehhu.NET

Hamileliğin Üçüncü Ayı ve Bebek

Hamileliğin Üçüncü Ayı ve Bebek

Hamileliğin Üçüncü Ayı ve Bebek

Hamileliğin Üçüncü Ayı ve Bebek, Artık sekiz ile on altıncı haftalar içerisindeyiz, yani hamileliğin üçüncü ayındayız. bebek açısından üçüncü ay çok çabuk gelişme ayıdır. Anne karnındaki bebeğin organ gelişimi son günlerine gelmiştir artık. Anne karnındaki bebeğin artık bu ayda kolları bacakları uzamaya başlar, gözler oluşur, dudak ve damak yapısı henzor oluşan yapılardandır.Yaklaşık olarak damağın oluşması dört hafta sürmektedir. Gözlerde yanlara doğru iken hamileliğin üçüncü ayında ortaya doğru yaklaşmaya başlar.

Beyin dokusu hızlı bir şekilde oluşur, ve hamileliğin üçüncü ayında hen önemli gelişen tat alma duyusu ve dokunma duyuları hızlı bir şekilde gelişir, ve bu dönemde bebek anne karnında ufak ufak hareket etmeye başlar.Bu dönemde anne adayların en büyük kaygıları, hiç birşey yiyemedikleri için bebeklerine zarar verme duygusudur. Ama anne adaylarının hiç korkmasına gerek yoktur, çünkü bu dönemde bebeğin gelişmesi için çok az besin gereklidir.Anne adayları bu dönem içerisinde hiç birşey yemezler bile bebeğe zarar veremezler. Beslenme on ikinci haftadan sonra anne adaylarının iyi beslenmesi gerekmektedir.Bu dönem içerisinde sık sık doktora kontrollere gitmek gerekmektedir. Bu dönem içerisinde idrar talili, kızamık hastalığı testi, kan tahlilleri gibi testler yapılmaktadır.

 

 


Bir önceki yazımız olan Hamileliğin Dokuzuncu Ayı ve Bebek başlıklı makalemizde 9.ay, hafta hafta hamilelik ve Hamileliğin Dokuzuncu Ayı ve Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM