Hamileliğin Dokuzuncu Ayı ve Bebek | yehhu.NET

Hamileliğin Dokuzuncu Ayı ve Bebek

Hamileliğin Dokuzuncu Ayı ve Bebek

Hamileliğin Dokuzuncu Ayı ve Bebek

Hamileliğin Dokuzuncu Ayı, 32 ile 36. haftalar içerisindeyiz. Anne adayında karnı daha da büyümeye başladığı için artık yavaş yavaş istirahat etmek için bir seçeneği kalmıyor. Kendisini istirahat sevk etmek zorundadır. Anne adaylarının bu dönemde iyi beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. İyi beslenmeden kasıt, kalsiyumu bol içeren gıdalar, omega 3 yağı içeren gıdalar ve bol bol sıvı tüketmeleri gerekmektedir. Sol tarafa yatarak istirahat çoğu şikayetini hafifletecektir.

Mide yanması, ödem, varis, bacaklarda şişmeler, Basur gibi şikayetleri bile baş gösterecektir. Çünkü bu dolaşım sistemini rahatlatan bir şeydir, yana yatmak büyük damarlar sağdan geçiyor, bebek ortada veya sağda durduğu zaman o baskı az olmak için sol tarafa yatması gerekmektedir. Bebek kitlesel olarak çok büyüktür. Doğduğu zaman normal yapacağı pozisyona gelmiştir. ve özellikle bu dönemde solunum kasları çok hızlı bir şekilde çalışıyor ve solunum sistemi de artık son şeklini almaya başlar, beyin gelişimi ve göz gelişimi son şeklini almaya başlar ve bebek yavaş yavaş doğum kanalı içerisine ilerlemeye başlar, %96 bebek bu dönemde başı aşağıya dönmüştür, %4 oranlı ise başı yukarı doğru dönmüştür.


Bir önceki yazımız olan Hamileliğin Sekizinci Ayı ve Bebek başlıklı makalemizde 8.ay, hafta hafta hamilelik ve Hamileliğin Sekizinci Ayı ve Bebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM