Güzellik Getiren Bitkiler | 8 Güzellik Bitkisi

Güzellik Getiren Bitkiler | 8 Güzellik Bitkisi

güzellik getiren bitkiler, güzelleştiren bitkiler, güzellik bitkileri nelerdir, bitkilerden gelen güzellik, bitkilerle güzel olunurmu diyorsanız yazımızı okumalısınız

Güzellik Getiren Bitkiler

Eğer siz de güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız size sunacağımız 8 bitkiden yararlanın. Güzellik için her zaman kozmetik ürünleri yeterli olmaz. Bu yüzden bazen birtakım bitkisel yöntemler ile destek sağlanması ve beslenme konusunda etkili gıdalar vücuda alınması gerekir. Dengeli bir beslenme ile vücut için yapılacak güzellik yöntemleri bazı gıdaların etkisi ile olmaktadır.

Bu konuda karşımıza çıkacak ilk gıda cevizdir

Cildin nemlendirilmesi ve esneklik sağlamasında oldukça etkili olan ceviz, E vitamini açısından da zengin bir gıda olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca cilt hücrelerini yenilemesi de ceviz en belirgin özelliklerindendir. Mantar bitkisi de kırışıklıkların giderilmesinde ve genç bir tene kavuşulmasında etken rol oynamaktadır. Gençlik iksiri olarak adlandırılan mantar, içeriğinde güçlü antioksidanlar barındıran bir üründür. Bunun yanında hücre yenileyici özelliği de bulunmaktadır.

Güzellik Bitkileri
Güzellik Bitkileri

Cildin güzelliğine katkı sağlayan başka bir gıda ise peynirdir

Gerçek anlamda tam bir kalsiyum deposu olan peynir, özellikle kemikler ve dişler için yapı malzemesi olarak görülmektedir. Ayrıca uzmanlar tarafından tavsiye edilen tüketim miktarı günlük en az 25 gram şeklindedir.

Cildin güzelliğine etki eden diğer bir besin maddesi de midye olmaktadır

Parlak saçların ortaya çıkmasında etkili olan midye, tırnakların basit kırılmasını engellemesi yanında hücresel aktiviteleri en yüksek oranda uyaran gıdalar arasında yer almaktadır. C vitamini olarak gösterilen kivi ise cilde elastikiyet ve sıkılık kazandıran kolajen hormonuna etki etmektedir. Kolajen hormonunun uyarılması ile doku onarımı ve cildin sıkı bir hal almasını sağlayan kivi, vücudun çevre kirliliğinden korunması için de oldukça etkili bir konumda yer almaktadır.

Cildin güzellik dostları arasında pirinç de yer almaktadır. Kahverengi pirincin silisyum açısından oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Özellikle cildin üst tabakasında genç ve esnek bir yapı oluşturan pirinç, her gün çorba dahilinde alınması şeklinde önerilmektedir. Polen bitkisinin cilt güzelliği için etkileri ise son yıllarda gündeme gelmeye başlamıştır. Yapılan araştırmalar içeriğinde birçok bitkide yer almayan vitamin ve minerallerin bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Ayrıca vücutta eksik olan maddelerin tamamlanması konusunda polen bitkisi oldukça büyük oranda etkilidir.

 


Bir önceki yazımız olan Selülitten Kurtaran Yiyecekler başlıklı makalemizde Selülitten Kurtaran Yiyecekler, selülitten kurtulmak istiyorum ve selülitten kurtulmanın yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM