Güzel Olabilmenin Sırları | yehhu.NET

Güzel Olabilmenin Sırları

Güzel Olabilmenin Sırları

Güzel Olabilmenin Sırları

Güzel Olabilmenin Sırları, Dünyanın en ünlü kozmetik markalarından biri Lancome Kozmetik devi Lancome özellikle cilt bakım ürünlerindeki iddiasıyla her sene birbirinden yenilikçi buluşlara imza atıyor. Bu sene Genifique serisiyle yaşlanma etkileri ile savaşta, dünyada bir ilk olan titreşimli maskarası Öscillation ile kirpiklerde devrim yaratan Lancomeun profesyonel ekibinin bir üyesi olan Cilt bakım Eksperi ve Makyaj Artisti Serkan Arı ile markasının, cilt bakımında ve makyajdaki son yenilikleri hakkında konuştuk. Laura Tekin Acar Cosmeticste gerçekleştirdiğimiz röportajda Arıya kafamızı kurcalayan soruları da sordum. İşte ayrıntılar

Makyajda 2010 trendlerini anlatır mısınız?

Geçen sene olduğu gibi kırmızı renk biraz ön planda. Lancomeun belli kuralları var. Diğer selective markalar gibi renklerle ön plana çıkıyoruz. Bizim için doğal ten rengi önemli. Cildin kendi yapısıyla beraber bütünleşen ürünleri kullanıyoruz. Makyajda altın kural; Teninizin bir ton açık rengi ve 10 yaş gençlik kuralıdır. Eskiden bronz makyajlar vardı, bu tarz makyaj arlık geride kaldı. Daha açık ten renkleri var. Bronzluğu elde ettiğimiz tek şey pudra ya da allık oluyor. Bu yıl, allık çeşitleri ve allığın kullanıldığı bölgelerde değişti. Eskiden tüm yüze, yanaklara, alına, çeneye ve buruna uygulayabiliyorduk. Artık allığı elmacık kemiklerine ve şakaklara uyguluyoruz. Bu kişinin ten rengine göre giyindiği kıyafete göre değişebilir. Kişilerin istekleri de çok önemli tabiî ki bizim için. Önce kişinin isteğini dinleyip, ona göre sonuç ve çözüm üreten bir markayız.

Gözlerde yine smoky eyes revaçta değil mi?

Bir önceki sezon smoky eyes dediğimiz buğulu gözler ön plandaydı, smoky eyes trendi yine gündemde. Bunun dışında değişik kalem oynamaları var bu yıl. Çok keskin hatlar yok, geçişler biraz daha yumuşak. Eskiden show makyajları gibi daha kuyruklu makyajlar vardı. Bu yıl renkler birbirine daha harmanlı. Marka olarak, makyaj bizim için trenddir. Trendleri takip ediyoruz biz. Evet modayla alakalıyız ama makyajda moda yok biliyorsunuz, her an her şey pekala moda olabiliyor. Şu anda çok genç ve dinamik bir makyaj direktörümüz var. Özellikle renklerle çok oynuyor ve kişiyi biraz da özgür bırakıyor.

Türk kadınlarının makyajda düştüğü yanlışlar neler?

Türk bayanları fondöteni çok fazla kullanıyor. Oysa ki fondötenin amacı tüm cildi kapamak değil. Sadece hataların üzerine rötuş yapmaktır, bu çok önemli. Fondötenden aldığınız bir pompa yüze eşit bir şekilde dağıtılmalı. Gözaltı kapatıcılarında da çok hatalar yapılıyor. Bayanlar çok aydınlık renkleri seviyorlar. Gözaltlannda morluk, halkalanma. torbalanma varsa biraz daha bej tonlarda, daha aydınlık bir görünüm istiyorlarsa daha pembe tonlarında ya da krem tonlarında kapatıcılar seçmeliler. Tük kadınları bronz makyajı çok seviyor ama dünya trendlerinde artık bronz makyaj yok. Son birkaç yıldır ve bu yıl da porselen görünümlü, daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm ön planda.

Lancomeun özellikle önem verdiği kozmetik ürünleri hangileri?

Marka olarak kirpikler çok önemli bizim için, Öscillation isimli bir maskaramız var ki, dünya kozmetik pazarında titreşimle çalışan, ilk kozmetik buluşudur. Bu ürün titreşim ile önce kirpiklere masaj yapıyor. Fırçasında bulunan mikro-titreşim sistemi sayesinde dakikada 7,(XK) mikro titreşim gerçekleştiriyor ve her bir kirpiği 360? homojen şekilde kavrayarak sarıyor. Bu ürün için bir devrim diyebiliriz.

Gençlik genlerinizde onu uyandırın, mirasınız olan cildi yeniden keşfedin

Cilt bakımında bu yıl kendimizi biraz daha aştık. Çok özel bir sloganımız var: Gençlik genlerimizde. Onu uyandırın. Mirasınız olan cildi keşfedin. Genifique adlı ürünümüzü piyasaya yeni sürdük. Genifique. genlerdeki gençlik proteinlerini aktive ederek, cildin yeniden genç görünümünü sağlıyor. 30 yaşından önce, gençlik döneminde protein üretimi yaklaşık 6 saat, olgun yaş kategorisinde yani 30 yaşlarından sonra 30 saat gibi uzun bir sürede gerçekleşiyor. Genifique, gençlik proteinlerini aktive ederek cildi içeriden dışarı aydınlatıyor. Cilt yüzeyini pürüzsüzleştiriyor. İnce çizgi görünümünü tamamen yok ediyor.

Cilt bakımına ne zaman başlanmalı, yaş kategorilerine göre nasıl bir bakım uygulanmalı?

Cildi ne kadar erken kontrol altına alırsak, cilt kendi değerini o kadar çabuk yükseltir. 30 lu yaşlarda ilk ince çizgiler onaya çıkmaya başlar. 40lı yaşlara geldiğimizde elastikiyet kaybı başlar ve cildin biraz daha toparlanması gerekir. Yirmili yaşlardan itibaren cildi temizleme ve anlım sistemi mutlaka uygulanmalı. Nemlendirici zaten cildin değerlerini yükseltir, cildi dış etkenlere karşı korur. Yaşlanma sürecinde %80 hava kirliliği, klima, bilgisayar, ışık ve suni ortamlar gibi çevresel faktörler etkilidir. %20 etken ise genetik faktörlerdir.

Mutlaka kullanılması gereken ürünler var. Lancomedc Power serisi ürünler var. Bu sistemde serum ve bakım kremi bulunuyor. Serumlar Lancomeda, kullanılan kremlerin konsantreleri değil. Farklı görevler üstleniyorlar. 30Mu. 40Iı. 50li, 60Iı yaşlar için ayrı kategorileri var.

Fizyolojik yaş çok önemli değil, genetik yaşlanma süreci çok önemli. Mesela 50li yaşlarda olabilirsiniz ama 40 gösterirsiniz. Sigara içmiyorsunuzdur ya da kapalı ortamda bulunmuyorsunuzdur. Cildiniz dış etkenlere maruz kalmıyordu, beslenme de tabi bu konuda önemli.

Sabah ve akşam tek bir krem uygulayarak sorunu çözebilir miyiz?

Gece ve gündüz krem uygulamasını aynı üründe çözmemiz çok zor. Şöyle bir örnek verebilirim, gece giydiğimiz kıyafetlerimiz ayn, gündüz giydiğimiz kıyafetlerimiz ayrı Gündüz kullandığımız kremler bizi dış etkenlere karşı, toz toprak, güneş, vb etkilere karşı korur. Gece kremleri ise hücre yenilenmesini sağlar ve besler. Bu kremler yaş kategorisine göre değişir. Olgun yaşlarda daha yoğun özellikleri vardır. Genç yaşlarda ise cildi sabaha hazırlarlar.


Bir önceki yazımız olan Dudakları ince Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır başlıklı makalemizde dudak makyajı, dudak makyajı kalıcı ve dudak makyajı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM