Güzel Fotoğraf Çekmek İçin 6 İpucu | yehhu.NET

Güzel Fotoğraf Çekmek İçin 6 İpucu

Güzel Fotoğraf Çekmek İçin 6 İpucu

güzel fotoğraf çekmek, güzel fotoğraf çekmek için, güzel fotoğraf çekebilmek için, güzel fotoğraf çekilmek için ne yapmalı

Güzel Fotoğraf Çekimi İçin 6 İpucu

Güzel fotoğraf çekmek aslında çok kolaydır. Günümüzde instagram gibi programlar, kaliteli cep telefonları, iphone ve ipadler sıkça kullanılmaya başladığından beri herkes fotoğrafçı olmaya başladı. Kameraya poz verirken ya da kendi fotoğrafınızı çekerken uygulayacağınız birkaç teknik ile muhteşem fotoğraflar çekmeniz mümkün. Cep telefonunuzun kamerasını kullanıyor olsanız dahi güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Güzel Fotoğraf Çekebilmek
Güzel Fotoğraf Çekebilmek

#1 Kamera ile göz teması kurun

Fantastik bir fotoğraf çekmeye kamera ile göz teması kurarak başlamalısınız. Genel olarak fotoğraf çekilen aletle direk olarak göz teması kurmanız gerekmektedir. Yeni fotoğraflar çektikçe farkı sizde göreceksiniz.

#2 Flaş kullanın

Genel kanı, gün ışığında fotoğraf çekiliyorsa flaş kullanılmaması gerektiğidir. Fakat bu kesinlikle doğru değildir. Gündüz veya gece çekimlerinde flaş kullanmanız gerekiyor. Tabi burada püf nokta kullandığınız flaşın etki alanını bilmeniz. Yeterli uzaklıkta kullanılan flaş objelerin daha keskin ve belirgin olması sağlamaktadır.

#3 Objeleri ortanın soluna yerleştirin

Fotoğrafçılar arasında yaygın tartışmalardan biride çekilen objenin fotoğrafın neresinde durması gerektiğidir. Genel olarak objeler tam ortaya yerleştirilmeye çalışılmaktadır. Fakat buna uğraşırken çevrede yer alan detaylar atlanabilmektedir. Bu nedenle objeleri fotoğraflarınızda ortanın soluna yerleştirip farklı detayları resminize ekleyebilirsiniz.

#4 Işık ve gölgeler ile oynayın

Işık ve gölgeleri kullanarak göz alıcı fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Işık ve gölgeleri kullanarak fotoğraflarınıza sadece görsellik değil aynı zaman duygu yoğunluğunu da ekleyebilirsiniz. Bu tekniği oluşturmak için bol bol fotoğraf çekmeniz gerekmektedir.

#5 Dikey çalışın

Genel olarak fotoğraflarınızı yatayda çekiyorsanız, birde kamerayı 90 derece döndürüp dikey olarak çekmeyi deneyin. Aslında bu basit olduğu kadar etkili bir yöntemdir. Bir binanın fotoğrafını çekerken kamerayı yatay değil dikey tutmak size derinlik ve arka plan sağlayacaktır.

#6 Farklı vücut parçalarına odaklanın

Genel olarak hepimiz resim çekerken yüze odaklanırız. Fakat özellikle moda fotoğrafçılarının kullandığı bu yöntem sayesinde vücudun farklı bölgelerine odaklanıp dikkati o bölgelere toplayabilirsiniz. Bir çift dudak, büyük annenizin eli veya zıplayan bir ayak fotoğrafı deneyebilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Ev Kazalarına Dikkat Edelim başlıklı makalemizde bebek ev kazaları, çocuk ev kazaları ve Ev Kazalarına Dikkat Edelim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM