Gün Boyu Enerji Veren ve Halsizliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Gün Boyu Enerji Veren ve Halsizliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

halsizliğe iyi gelen bitkiler, şifalı bitkiler, enerji veren bitkiler, gün boyu enerji veren şifalı bitkiler, cilde iyi gelen şifalı bitkiler

Gün Boyu Enerji Veren ve Halsizliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Gün boyu deme sebebimiz, anlık değil, günün tamamını kapsayan bir enerji olmasından dolayıdır. Birçok konuda ya da yorumda enerji veren diye geçse bile biz bu yazıda, sizler için gün boyu enerji veren şifalı bitkileri tanıtacağız.

Gerek stres, gerek iş temposu gibi nedenlerden dolayı halsizlik ve enerji kaybı oluşur. Buna binaen ciddi oranda iş temposunda performans kaybı yaşanır. İşte durum böyle olunca hemen sizinde önlemler almanız gerekir. Çünkü, artık bugünlerde her sektörde canlı ve performansı yüksek kişiler istenmektedir.

Aynı zamanda ciddi oranda enerji kaybı ve halsizlik durumları ciddi problemlerin ya da hastalığın belirtisi olabilir. Öncelikle bu tür durumlar yaşayanların hekimlere başvurmasını tavsiye ediyoruz.

Eğer sizde doğadan gelen şifalı iksirleri denemek istiyorsanız yazımızın burasından sonrasına iyice kulak vermelisiniz.

Şifalı BitkilerHalsizliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

İksir 1: (her birinden bir miktar katılacaktır)

Malzemeler:

Esmer şeker

Bal

Pelin otu

Bu üçlüyü bir karışım hale getirdikten sonra kaynamış bir bardak suyun içersine atın. Daha sonra karıştırıp tüketin.

İksir 2: (Banyoda kullanılacaktır) halsizlik ve dinçlik içindir

Malzemeler:

Yosun

Çam iğneler

Ceviz yaprağı

Kekik

Bu dört karışımı karıştırıp masaj yaparak banyoda uygulayın. Dinçlik ve halsizlik için oldukça önemli bir karışım uygulamış olacaksınız.

İksir 3: (Su ile beraber kullanılacak muhteşem bir iksir)

Yoğun iş temposunda halsizliğe iyi gelen bir diğer iksir ise bu ikili karışımdır.

Malzemeler:

Su (ılık)

Limon

Birkaç damla limon suyunu bir bardak ılık suya sıkın ve karıştırın. Yoğun iş temposunda olanlar için bu karışım oldukça rahatlatıcı olacaktır. Zaten birçok tv programında görebilirsiniz ki ellerinde bir bardak su bulunan çoğu spiker, bu uygulamayı tercih ediyor.

İksir 4: (Yenebilen ve enerji veren iksir)

Malzemeler:

İki adet şeftali

4 adet erik

4 adet badem

Şeftali ve eriğin çekirdeklerini çıkartın ve bu üç karışımı mikserden geçirip tüketin. Enerji verme özelliği ile sizi gün boyunca ayakta dinç tutacaktır.

İksir 5: (Et suyu ile yapılır birçok faydası vardır.)

Kırmızı et haşlayacağınız zaman artan suyu ayırın. Bu suyu içersine biraz bal ve sirke katarak bir bardak içecek şekilde (aç karnına) tüketin. Şimdi bunu yapmak için bir bardakta birkaç tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı sirke yeterlidir. (sirke elma sirkesi önerilir)

 


Bir önceki yazımız olan Güneş Yanıklarına Bitkisel Çözüm Önerileri başlıklı makalemizde güneş yanığı için bitkisel kremler, güneş yanığına ne iyi gelir ve güneş yanıkları için bitkisel çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-03-26 18:44:33
2018-03-26 02:49:50
2017-12-08 18:01:16