Gül Suyu Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Gül Suyu Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Gül suyu faydalımı, gül suyu ne işe yarar, gül suyu nasıl yapılır, gül suyu nerelerde kullanılır, sivilce için gül suyu, gül suyu gerçekten işe yarıyor mu ?

Gül Suyu Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Gül Suyu mucizevi bir doğal tonik uygulamasıdır. Uzmanlar, son zamanlarda yaptıkları araştırmalar ile birlikte gül suyunun cilt açısından hemen her konuda yardımcı bir takviye olduğunu belirtmiştir. Cilt lekeleri ya da gözaltı morlukları gibi sizi usandırmış bütün sorunlardan doğal gül suyu ile kurtulabileceğinizi belirten uzmanlar, önemli olanın gül suyunun doğal olması gerektiğinin altını çiziyor.

Özellikle gözaltı torbalanma ve lekeler için oldukça etkili olan gül suyunun bitmek bilmeyen faydalarını tek tek yazacağız.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra herhangi bir dengeleyici krem hiç kullanmıyorsanız bundan sonra sabah akşam uygulayacağınız gül suyu size yetecektir. Birçok kişi hala cilt bakım kremi kullanmıyor, kullanmak istemiyor. Ancak kremleri doğru seçtikten sonra oldukla cilt için faydalı olduklarını söylemeliyiz.

Ancak kremlerin cilt tiplerine uygun olup olmadıklarını araştırmanız gerekmektedir. Gül suyu ise bütün cilt tiplerine uygundur.

Sağdan soldan duyduğunuz laflara değil, gerçekten saf, doğal olduğuna inandığınız ve bilinen markaları seçtikten sonra alacağınız sonuçlar şaşırtıcı olacaktır.

Gül suyu seçerken fiyat aralıkları önemlidir. Beş liraya kadar satılan gül suları kesinlikle ek maddeler içerir. Esans ve ek maddeler içen gül suyundan da mucizevi bir etki beklemeniz ne kadar doğru olur?

Bunun için tavsiyemiz 7 tl üzeri olan gül sularını tercih etmenizden yanadır. Üzerlerini iyice okuduğunuz zaman %100 saf gül suyu yazısını göreceksinizdir.

Ufak ayrıntıları okudum, peki cilt için gül suyunun faydaları nedir?

Cilt için cilt lekelerine gül suyunun faydaları, lekelerden arındıracak düzeyde olup, sürekli uygulamanız gereken bir yöntemdir. Yani, her gün düzenli olarak, uyandığınız zaman yüzünüzü bir pamuk yardımı ile silmeniz gerekiyor. Bu şekilde bir hafta içersinde kesin bir dönüş alabilirsiniz.

Lekelerden korunmak için yapmanız gereken ise gül suyu yağı ve kayısı yağıdır. Bu iki ürün ile gün boyunca kendinizi lekelere karşı koruyabilirsiniz.

Gül Suyu
Gül Suyu

Cilt Kırışıklığı İçin Gül Suyu Faydalı mı?

Evet, lekelerden sonra kırışıklık içinde oldukça faydalıdır. Gül Suyu yüzde oluşan kırışıklıkları giderir. Ayrıca sürekli kullanım ile yeniden oluşacak kırışıklıkların önüne geçer.  Ayrıca ilerleyen zamanlar içersinde Kırışıklık Giderici Gül Suyu Maskesi de yazacağız. Bu yüzden ciltbakimonerileri.com sitemizi sürekli takip etmenizi öneririz.

En çok sorulan sorular arasında olan sivilceler için gül suyu gerçekten işe yarıyor mu?

Sivilceler İçin Gül Suyu

Gül suyu cilt için her şeyi kapsıyor demiştik. Bu açıdan baktığımız da neden sivilceler içinde etkili olmasın diyebiliriz? Sivilceli bir yüze sahipseniz bundan sonra diğer okuduğunuz bütün yöntemleri bir kenara bırakın. Sivilce için gül suyu kaçınılmaz bir nimettir demek oldukça yerinde olacaktır. Gül suyu cilt için derinlemesine bir etkiye sahip olduğundan dolayı siyah nokta, sivilce gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.

Sivilcelerden kurtulmak için gül suyu ile beraber kullanabileceğiniz karışımlar;

Bir tatlı kaşığı gül suyu

Bir tatlı kaşığı limon

Bir tatlı kaşığı elma sirkesi

Bu karışımı sivilceli bölgelere sürebilirsiniz. Hepsinin ayrı ayri etkisi olduğu için sivilcelerden kurtulmayı hızlandıracaktır.

Göz Altı Morlukları İçin Gül Suyunun Yararları

Göz altı morlukları yağ bezelerinden oluşmaktadır. Gül suyu bu yağ bezlerini temizlediği için gözaltı morluklarına da derinden bir etkiye sahiptir. Düzenli olarak gül suyunu kullanmanız iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kısacası özetlemek gerekirse; Cilt için doğal yöntem olan gül suyunu mutlaka denemelisiniz. Yüzünüzün tamamına uygulayabilirsiniz.  Fiyatı ise kozmetikçilerde 8 liradır.

 


Bir önceki yazımız olan Bilinen Doğal Maskelerle Sivilce Tedavisi başlıklı makalemizde maske ile sivilce tedavisi, sivilce geçiren maske ve sivilce tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM