Göz Altı Kırışıklıkları’nı Ortadan Kaldırma Yöntemleri

Göz Altı Kırışıklıkları’nı Ortadan Kaldırma Yöntemleri

Göz altı kırışıklıkları, göz altı kırışıklarını nasıl geçiririz, göz altı kırışıklıkları tedavisi, göz altı morlukları tedavisi

Pek çok insanın göz çevresinde 30’lu yaşlardan itibaren kaz ayağı kırışıklıkları olarak adlandırılan göz çevresi kırışıklıkları oluşmaya başlıyor. Bu kırışıklıkların sürekli güldüğünüz ve güzel bir hayat yaşadığınız için oluştuğunu düşünseniz bile size rahatsızlık veriyorsa onlardan kurtulmayı başarabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıklarını Ortadan Kaldırma Yöntemleri

-Botoks Yaptırın

Göz çevresi kırışıklıklarını gidermede en etkili yollardan biri botoks yaptırmak. Göz altı çizgilerinin görünmez hale gelmesini istiyorsanız botoks en etkili yöntem olabilir. Botoks uygulaması çizgilerin yumuşamasını, hatta neredeyse tamamen silinmesini sağlamaktadır.

göz altı kırışıklıkları-Kapatıcı ve Pudraları Fazla Kullanmayın

Göz çevresi kırışıklıkları için bir çok kadın göz altı kapatıcıları kullanmayı ve pudra sürmeyi tercih ediyor.  Ancak göz altı kırışıklıklarını kapatmak için çok fazla kapatıcı sürerseniz rakun gibi görünen gözleriniz olabilir. Bunun yerine az miktarda alacağınız kapatıcıyı yüzük parmağınızla hafif dokunuşlarla sürmeyi deneyin. Göz çevresi kırışıklıkları için pudra kullanmakta kötü bir fikir. Pudra çizgilerin içine dolarak ortaya kötü bir görüntü çıkmasını sağlayabiliyor.

-Güneşten Koruyucu Ürünler Kullanın

Eğer göz çevresi kırışıklıklarınız genetik değilse büyük oranda güneşin zararlı ışınlarından dolayı oluşmuş durumdadır. Yaşınız kaç olursa olsun bugünden itibaren dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş koruma faktörü olan ürünler kullanmaya özen gösterin.

-A Vitamini İçeren Göz Kremi Kullanın

Tüm uzmanların görüş birliğine vardığı konulardan biri A vitamini içeren kremlerin kırışıklıklar üzerinde mucizeler yarattığı. Göz altı çizgilerini gidermek için kullanacağınız göz kreminin A vitamini içermesi büyük önem taşıyor. Göz kreminizi alırken içeriklerini dikkatli bir şekilde okuyun. Bu kremleri nasıl kullanmanız gerektiği konusunda doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Göz çevresi bakımınızı bu kremlerle gerçekleştirdiğinizde göz çevresi kırışıklıklarınızın hafiflediğini fark edeceksiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? | Evde Cilt Bakımı başlıklı makalemizde cilde bakım yapmak, cilt bakımı nasıl yapılır ve cilt bakımı nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM